Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crazy gupy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=aMU5wEsLX7w
dve su mi gupike na fazi 5 Very Happy koliko bi im trebalo do faze 7 Very Happy znam da su vas smorila ova pitanja i odgovori... citam vase komentare, ali na kraju me zbune Very Happy tako bi ponovo zamolio ako hoce neko da odg i da li da kupim 2 kotilice ili jednu Very Happy
bio bi vam veoma zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 2:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednu kotolicu, sta ce ti vise...
Imas i one vece kotilice sa resetkom koja ima mogucnost podele na dva dela. Ali za zivorotke ja preporucujem onu kotilicu sa kosim plocama.

Stavi malo plutajucih biljaka za one malce koji odmah proplivaju pa pobegnu na povrsinu, da imaju gde da se sakriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je sve vrlo lepo objasnjeno u dosta postova ,molim te da procitas takodje koristi prostu matematiku da izracunas otprilike sem toga odokativna metoda je skoro nepogresiva ako ih ostavis par dana u kotilici nista strasno neke meni bleje i po 7 dana u kotilici pa se nebrinem kad pomislim to je ja ih stavim nekad se omreste i skoro pa odma po stavljanju u kotilicu ,

imas kotilice u koje mogu da stanu 2 ribice jer imaju pregradu i takva ti moze biti prakticna ako ostavis 2 u istoj moze doci do toga da jedna prilikom porodjaja u isto vreme postane i kelner pa eto ,,, toliko od mene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Sre Dec 31, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam drustvo... gledaj ja ovde sta se pise.... ali kad ono procitas sve posle kao zbunim se i ne znam sta da radim... ovako bolje jos jednom da udavim nekog... znam da je vecina ponovila vise puta,a l icisto me zanimalo od 5do 7 koliko otprilike treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva gupi se okotila 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cestitam. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala hvala 😃 i to za novu godinu 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro si poceo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam.... nesto iznenada umrese mi 2 druge ribice Sad ne znam sto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Život ackoni, nešto dođe, nešto ode, uglavnom ide dalje ...
Jako ti je mali akvarijum, za njega svaka pumpa je prejaka. Nisam uopšte uhvatio pravi odgovor od silnih jbg i smorio Smile da li si uopšte ciklirao akvarijum. Voda ti užasno izgleda na onoj slici. Treba da je čisto i bistro. Te kamenčine podižu nepotrebno tvrdoču i zauzimaju svaki tebi dragoceni milimetar prostora.
Prvih par saveta bi bilo da izbaciš svu dekoraciju napolje, a ubaciš samo biljke i to drezgu, sočivicu, gupi travu ... nešto nezahtevno, brzorastuće, drezga i sočivica obavezno zbog svojih osobina i neće ti trebati više kotilica.
Drugo što možeš da uradiš je da ih ne ubijaš sa prejakim strujanjem vode, stavi na izlaz iz pumpe parče plavog sunđera. Isečeš jednu kocku, izdubiš rupu u sunđeru, nekako prikačiš parčetom žice, najlona za pumpu i imaš mirniju cirkulaciju.
Realno, nemaš 20 litara vode, tu se napravi haos odmah. Samo strpljivo i lagano ka nekoj normalnijoj litraži.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da... ma ovo je za pocetak ovako malo... i sve sam izbacio.... sad samo malo da otopli i narucujem druge bilje, podlogu i dekoraciju za ovo moje malo parce.... a i pumpu cu da uzmem novu.... znas kako.... da sam ja znao za ovaj sajt odma, pa pogledam i sponzore i vidim da mi je sve jeftine nego kod mene i ljudi mi objasne....pomognu... ali u mom gradu cisto samo da ti prodaju i svaki dan posle ti ostaje da se nerviras.... evo gledao sam sa 2000-3000 mozes da uzmes podlogu, neku dekoraciju, par biljki pumpu kakvu treba za moj aq i grejac.... nema sanse da bude nesto cista voda... sta god radim ne moze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako sa pumpom. Ne može jer taj filter ima sunđer koji je možda kao upaljač, baš mali, jako baca, nemaš biljke ....
Glavno, šta god uzimaš gledaš da ne ide u akvarijum. Recimo jedan Hang-On filter koji okačiš na stranicu i malo mu doteraš filter materijal (dodatni sunđer, prepakuješ kasetu...) je mnogo bolja opcija. Imaš Atman HF-0300 na kojem moraš da smanjiš protok ili HF-0100 koji ima manje materijala. Imaš i Sobo WP-nešto koji su jeftiniji ako se ne varam.
Imaš i opciju da ne bacaš pare i napraviš krovni filter od plastične pravougaone saksije u koju stane i grejač. Zasadiš malo zlatne puzavice u sunđer ili keramiku i to lepo izgleda nad akvarijumom a čisti vodu (google i fitofilter). Jedino što pumpa ostaje u akvarijumu. Ovako na primer (meni je to kod kornjače obavezno da ne pravi jako strujanje i da dodatno čisti, jednostavno okačeno o čošak akvarijuma):
http://www.youtube.com/watch?v=YFcioRUCa6c
Nemoj da se nerviraš i mnogo petljaš, čuvaj sredstva za sledeći, veći ... Dobra ti je podloga, drezgu i sočivicu možeš da nađeš na poklon kod bilo kog akvariste ako znaš nekog, ubaciš neku tanju grančicu ili koren i nema tu šta više da stane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znam par odavde sto sam udavui sa nekim pitanjima i par sto su se jabili i svima vama hvala za to.... ali sam se ja razmisljao da napravim ovaj spoljasnji filter on mi je nesto bas zapao za oko.... i damo cu da stavim 2-4 biljke sto su kao loptice i plivajuce u ovo malom.... preostaje mi to da uradim dok ne uzmem veci aq.... ali hvala vam na savetima. Ovo mi se cini kao previse komplikovano da napravim... cini mi se ovaj spoljasnji mi je laksi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije stvar u davljenju vec u cinjenici da su sve stvari vec objasnjene iz tvog primera se jasno vidi zasto je nekad tesko odgovroiti jer ti sam nisi siguran i nisi dobar poznavaoc ribica koje imas i onda jednostavno tvoja pitanja su takva da se na njih jednostavno nemoze odgovoriti ,

npr reka si moja gupi je u fazi pet koliko joj treba do porodaja ispade da je tacan odgovr na tvoje pitanje bio 24 h to ti niko nemoze ubosti ,otud malo problema sa takvim pitanjima pogotovo kad sve sto treba da uradis je da je stavis u mrestilicu i sacekas ,

u svakom slucaju cestitam na prinovama i zelim ti jos puno uspeha u akvaristici u godinama koje dolaze ,,sve najlepse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno bro... ma ja sam mislio da neko ima iskustva sto se tice snimka i sta znam otprilike kaze.... ja procitam sve i posle se zbunim i ne znam sta da radim i pitam ponovo 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Gupy i Borci mikica555 Tražnja 0 Uto Jan 19, 2021 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupy BlekMoli Razmnožavanje 8 Čet Dec 06, 2018 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke gupy ackoni Guppy fun club 1 Čet Dec 25, 2014 1:18 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Gupy i Moli sumi Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Sep 28, 2014 10:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License