Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crazy gupy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mada ja isto kada malo listam sajt moram da priznam da sam malo rasejan pa te vrlo dobro razumem cesto se spominje oko gupikinog porodaja ,

ali ljudi cesto slabo daju licno iskustvo sa kotilicama pa eto ja cu ostaviti tacno kako ja radim ,

kada pomislim da je gupika vec solidno trudna ja je otpriliki odokativnom metodom procenim i kada mislim da je u poslednjoj nedelji ja je prebacujem u Mrestilicu ,


U mrestilici je hranim iskljucivo sa dosta ehinatreje zivi crvcici po gradji slicni tubifeksima
one koje nepojede ribica oni prolaze kroz mrestilicu i onda moja mrestilica ima ulogu hranilice za ostale ribice ,


kada se omresti jako mi je bitno da ribica izgleda zdravo i da ima vec zadrzan stomacic odnosno da je u lepom fizickom stanju sacekam barem oko 12 h i onda je prebacujem ,

ako imas uslove preporucujem oko 3 dana cuvanja u odvojenom akvarijum i dobra dohrana za zenku kako nebi odma isla u zajednicki akvarijum a onako da kazemo slabasna i ranjiva ,


malci provode barem 4 dana u kotilici nekada kada imam uslove za to provedu i 7/10 dana

male gupike bukvalno odmah hranim mikro crvima i to vise put dnevno nekad i svakih sat ako sam slobodan visak probada kroz otvore u zajednicki a i velika je voda pa nikako nemogu zaprljati vodu malcima

kada ojacaju prebacujem ih u zajednicki akvarijum za bebice tu ih ima oko 100 pa zavisno od vremena nekad i vise hiljada sve zavisi koliko mene zanima da se bakcem sa njima ,

tamo im je osnovna hrana mikro crvi i beli crvi plus dajem malo proteinske i kad dajem odraslim onda i njima takodje sipam grasak i ostalo kuvano povrce kao sto je tikvica zelena salata i dr

jako je bitno malcima redovno sifonirati dodavati svezu vodu zbog ubrzanog metabolizma malci brze prjaju vodu ,

obavezno u tom akvarijuma kod malaca imam korije kao i dosta drugih cistaca puzeva itd u planu mi je da naselim kozice i da gledam kako ce to funkcionisati ,

da ako te zanima litraza konkretno ja imam oko 100 2 nedelje starih u 50 l

eto nadam se da sam od pomoci bio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma bio si od pomoci i hvala ti puno... ranije sam imao ja aq od 100l i mali za bebe gupi i znao sam da procenim,ali zaboravio davno je bilo... kod mene ima obicna ona lisnata i tubifex worm kombinujem svaki dan po nesto.... sad cu na pumpu da stavim potenciometar i stavim pumpu na minimum.... tako sam uradio i sa led diodama na transformatoru stavio minimum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj to da radiš, ona radi prema svojoj specifikaciji, neće najverovatnije da mrdne ako smanjiš napon ili struju.
Da ugradiš frekventni regulator pa da ima smisla.
Zato i služe ti nastavci koji rade na principu prigušenja protoka, a pumpa se vrti kako joj zapisano Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidis o tome nisam razmisljao Very Happy ja sam mislio da ce biti ok ako stavim onaj mali potenciometar... ali vidis dobar si Very Happy moram dobro da razmislim koju pumpu da uzmem Very Happy ali cini mi se ova mi je ok.. sad ne znam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi imam 15 malih gupika 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravoo ,,,., u koliko sati ,pol ,koliko su teske imena ,,,

sad ozbiljno -cestitam ,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala hvala... ma nesto mi mnogo veliki malci prva je samo 2 okotila druga 6 i ova 8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to hoce kada su mlade zenke ili ako su zdepastije da izbace manje malaca mada samo dva to si ti nesto lose ili izbrojao ili ih je pojela ili nije zavrsila mrest najmanje mi izbacuju oko 12/15 komada ,vece umeju da izbace i znatno vise ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ackoni
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2014
Poruke: 111
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora da ih je pojela... jer su bili malci veliki i ono nema da su po dnu kao na snimke sto sam gledao vec samo su na povrsinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Gupy i Borci mikica555 Tražnja 0 Uto Jan 19, 2021 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupy BlekMoli Razmnožavanje 8 Čet Dec 06, 2018 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke gupy ackoni Guppy fun club 1 Čet Dec 25, 2014 1:18 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Gupy i Moli sumi Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Sep 28, 2014 10:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License