Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može crevo na običnu prelivnu cev (tako imaju svi kanisteri), a za nazad preko pumpe kako želiš, sprej bar ili samo cev.
Pumpa obična potopna, potopljena u buretu (bure mora ispod nivoa vode).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno obavestenje za sve koji planiraju da se upuste u pravljenje ovakvog filtera.

Ako trazite "Burence za tursiju" od 15+ litara, necete naci dobru stbar. Nijedno nema dihtung gumu, poklopac ne zatvara lepo i verovatno ce procureti.

Sami zidovi su tanji i losiji.

Ono sto je ovde korisceno jeste "Plasticna kanta za mleko" znatno deblji zidovi, jaci poklopac sa dihtung gumom.

Postoji zapremine od 10 i 20 litara. Ima ga u poljoprivrednim apotekama.

Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 6:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako i ta od 20 litara je ovde kod mene 630din ako se dobro sećam i to je kanta za mleko kao što reče paki i ima dihtung gumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tacnije koristio sam burence koje se koristi za dojenje malih zivotinja jer je dole imalo kao gumenu pipu za sisanje.sva ostala burad cure.ako imate pumpu odredjenog protoka ovo ostalo bi vas trebalo kostati oko 1000-1200 din
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svi imate nedoumice koliko litara za koji akvarium.evo da resimo taj problem a sad ce te se svi zapitati ko tu koga zajebava.svi znate da kad pravite prelivni filter on treba da bude 1/4 zapremine,slazete se sa tim. i to na ovom sajtu koga god da pitate isto ce vam reci. e ajmo sad kad bi kupovali neki kanister filter nekih svetskih marki(slozicete se da to prave profesionalci koji malo vise znaju o akvaristici ) svaki od njih ima oznaku koliko litara filtrira do 100 200 250 400 l. ni jedan od njih ne prelazi zapreminu 10 litara. znaci po nekoj racunici taj sto filtrira 400 l kolike bi zapremine trebao da bude ako treba da bude 1/4 akvariuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da ste me razumeli. tako da nemojte uzimati vece bure od tih 20 ak litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, Tigre jedno pitanjce, cime si probusio rupe na burencetu, za ove slavinice? Koliko sam ja izmerio one su Ø23mm.

Ja imam najvecu burgiju 10. Kako si izbusio rupu a da bude okrugla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li objasnjenje ili slika na kojoj se vidi kako je kabal od napajanja pumpe provucen i zadihtovan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
psyman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Sep 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Cao, Tigre jedno pitanjce, cime si probusio rupe na burencetu, za ove slavinice? Koliko sam ja izmerio one su Ø23mm.

Ja imam najvecu burgiju 10. Kako si izbusio rupu a da bude okrugla?

Mozes lemilicom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
psyman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Sep 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isako ::
Moze li objasnjenje ili slika na kojoj se vidi kako je kabal od napajanja pumpe provucen i zadihtovan.

Uzmi u elektro prodavnici uvodnicu sa gumenom zaptivkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko dugo se ne mora cistiti ovakav filter za aq od 140l? Ako neko zna? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2015 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam bas od ove kantice pravio,mada sam imao malo drugaciji princip sa pumpicom
Ali to nije nesto prestaljalo problem, nego sa dihtovanjem poklopca, prva kantica nikako nije dihtovala. Mislio sam da je mozda lose odradjena kantica i uzeo sam drugu kanticu isto mi je pokazalo uvek mi je curilo zbog pritiska vode.
Tako da sam na kraju uzeo Polovan kanister filter i prezadovoljan sam.
I ako sam bio prezadovoljan sa kanticom za mleko, ali na zalost meni nije uspelo.....
A u svakom slucaju svaka cast na uspehu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Cao, Tigre jedno pitanjce, cime si probusio rupe na burencetu, za ove slavinice? Koliko sam ja izmerio one su Ø23mm.

Ja imam najvecu burgiju 10. Kako si izbusio rupu a da bude okrugla?


ocrtas krug kolika rupa treba da bude uzmes burgiicu trojku i picis rupu do rupe i onda uzmes okruglu turpiju i obradis da bude savrsen krug
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2015 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LAVxXx ::
Ja sam bas od ove kantice pravio,mada sam imao malo drugaciji princip sa pumpicom
Ali to nije nesto prestaljalo problem, nego sa dihtovanjem poklopca, prva kantica nikako nije dihtovala. Mislio sam da je mozda lose odradjena kantica i uzeo sam drugu kanticu isto mi je pokazalo uvek mi je curilo zbog pritiska vode.
Tako da sam na kraju uzeo Polovan kanister filter i prezadovoljan sam.
I ako sam bio prezadovoljan sa kanticom za mleko, ali na zalost meni nije uspelo.....
A u svakom slucaju svaka cast na uspehu.


trebao si samo da kupis teflon traku koja se koristi u vodoinstalacijama i namotas na navoj gde dodje cep i stvar resena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

matija2008 ::
Koliko dugo se ne mora cistiti ovakav filter za aq od 140l? Ako neko zna? Hvala


ovakav filter na tu litrazu od 140 l ne moras cistiti bar 3 meseca.naravno ako stavis ovoliko jaku pumpu i zavisi jos koliko puno hranis ribe i koliko ti se prlja od samih riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License