Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo alga, i kako da je trajno uklonim? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je formiran 30og decembra, zapremin nekih 40ak litara (bruto), osvjetljenje je trenutno jedna stedna sijalica (11W, 1000L, 6500K), radi oko 3-4 sata dnevno (smanjila sam fotoperiod u nadi da cu unistiti algu, ali nisam primijetila da se imalo smanjila, cak stavise javili su se i ovi mjehurovi neki). Podoga je zemlja, preko kvarcni pijesak (sljunak). Od biljaka ima aponogeton, hidrokotile, ludviga, valisnerija i sagitarija. Alge su se uhvatile samo po panju (vinova loza), nema ih ni na staklu, ni na podlozi, ni na biljkama. Filter je Atman, vrti max 350l/h. Pocela sam dodavati CO2 (procitah da povoljno utice na suzbijanje algi.
Evo i slike:

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je plesan. Nije alga. Javlja se na nedovoljno osusenim panjevima. POjesce je ancistrus kad ga ubacis. Ispostuj cikliranje.

http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ne diram nista dok se ne isciklira akvarijum, ili da je i dalje mehanicki skidam, dok ne ubacim ribe?
Panj sam kupila vec pripremljen (ocigledno navodno), a kad sam ga donijela, opet sam ga prokuvala i potopila u hladnu vodu, i drzala u vodi koji dan, dok mi nisu stigle biljke, da mogu formirati akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes dodati neku hemiju protiv plesni ako te mrzi da je skidas rucno. Ili sacekaj da se isciklira pa ce je anci pojesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi to do kraja cikliranja, kad ubaciš ancistruse ima da je potamane. Sve u svemu nije ništa štetno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na brzim odgovorima, puno ste mi pomogli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License