Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister filter-povratno crevo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko ko koristi Atmanov kanister filter napisati kako kod njega stoji povratno crevo, ima nekoliko dana kako sam pustio filter u radi, za da sve radi ali nisam siguran da li sam sve to dobro montirao. Kod mene je redosled sledeci:

1.sa filtera ide gumeno crevo prema akvarijuma u njega sam ugurao placticnu cevcicu od 30-ak cm koju sam dobio uz filter
2. na nju sam nastavio malu Г krivinu i taj spoj mi je iza akvarijuma s tim da se drugi kraj zavrsava iznad vode.
3. na njega sam nastavio drugu Г krivinu
4. a na nju cevcicu sa rupicama(sprejbar) i na kraju nje je usmerivac mlaza vode koja ne prodje kroz rupice.

Sprejbar mi stoji iznad povrsine vode i pravi mehurice a visak vode prolazi kroz usmerivac i taj mlaz bije u bocnu stranu akvarijuma i pravi strujanje vode. Ispod usmerivaca mi je difuzor pa taj mlaz rasprsuje i co2 po akvarijumu. Nadam se da sam dobro objasnio a evo i par slika kako bi sve bilo jasnije:

Image
Image
Image

evo kako to izgleda u akvarijumu

Image

Ono sto se ja sad pitam je da li sam trebao sve to povezati preko plasticne cevcice koja je ista kao za odvod do filtera s tim da bi u tom slucaju sprej bar morao biti pod vodom pa ne bi bilo mehurica a samim tim ni dodavanja kiseonika jer ne koristim vazdusnu pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi spojevi bi smeli da budu samo u akvarijumu, nije to bezbedno za spoljasnje spajanje elemenata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ono sto me najvise muci i zbog cega sam sve ovo i pisao. Taj spoj uopste po meni nije bezbedan kao onaj gde cevcica ulazi u gumeno crevo. Rasmisljam da taj spoj zalepim silikonom za svaki slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko napisati kako da resim ovo povratno crevo ili da postavi slike kako to kod njega izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio kanister atman EF4 godinu dana sa istim takvim krivinama kao i ti, i nisam imao problema. Ne znam kako je kod tebe, ali kod mene kad spojim sve krivine nemaju kud, cvrsto se drze, i na spojevima nema sanse da pusti vodu. Tako mi je stajalo godinu dana dok nisam pre nekoliko nedelja uradio novi setup, pa sam malo drugacije napravio sa samo jednom krivinom, ali sam na nju direktno spojio gumeno crevo koje ide od kanistera, tako da nemam spojnica u upotrebi.

Gumeno crevo sam inace kupio na buvljaku, posto nisam hteo da se bakcem i perem originalno atmanovo. Kupio sam tanje, pa time i dosta savitljivije, lakse za upotrebu t.j. pravljenje krivina, te sam ga lakse ubudzio i izbega G krivine i spojnice. Originalno crevo je bilo 16-ica, ja sam kupio 15-u pa pod vrelom vodom spajao sa prelivnim cevima, ja mislim da cu imati problema kad bidem trebao da skidam koliko je cvrsto, s oprostenjem, nataknuto Wink

Nadam se da sam ti pomogoa bar malo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit:

Ne znam zasto si na prelivne cevi stavljao spojnice, na njih ide direktno crevo iz kanistera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao sam da izbegnem taj spoj van akvarijuma umetanjem G krivine direkno na gumeno crevo ali onda ne bi imalo sta da drzi sve to. Ja sam na zadnji zid akvarijuma zalepio izolir trakom parce stakla za koje je pricvrscena ona plasticna cevcica od 30cm vakum cumicama. Prva slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tu spojnicu koristim na jednom mestu unutar akvarijuma i na sprej baru, mislim da u atmanu imaš cev sa krivinom bar je kod mene bila i nema potrebe onda da stavljaš vakum gumice sa spoljne strane akvarijuma, ja sam crevo od 3/4 cola navukao preko cevke i za svaki slučaj stego plastičnom vezicom i to ne mrda, možda ovakav spoj neće da pusti sam od sebe ali ako ga slučajno mrdneš kad radiš oko akvarijuma ili da popusti izolir traka nisam siguran da je najbezbedniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam dve cevi sa krivinom, na jednu sam navukao onu plasticnu resetku i iskoristio je za odvod do kanistera(to je ova prva cev na slici) a drugu imam i dalje ali nisam znao kako da je uklopim jer bi mi onda sprej bar bio pod vodom nekih 10-ak cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može da se skrati, ovako ti je koliko vidim odaljeno od zadnje strane akvarijuma, kod mene sprej bar ide 1-2cm pod vodom a mlaz bije ka površini i talasa površinu, ali u svakom slučaju mislim da je sigurnije da crevo ide direktno na cev.
Postaviću slike kasnije kako je kod mene možda bude od pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde postavi slike ako te ne mrzi da vidim kako toizgleda kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Jan 03, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je kod mene, ja sam imao samo jednu providnu cev sa krivinom i nju sam skratio i ravni deo iskoristio da nastavim sprej bar koji je sad iz dva dela (dve cevi), za odvod vode iz akvarijuma u filter sam imao ovu crnu cev teleskopsku gde se donji deo izvlači u odnosu na dubinu akvarijuma i na taj deo ide usisna rešetka.
Kao što se vidi na obe cevi sam creva navukao preko cevi i pričvrstio plastičnom vezicom i tu ne mrda i ne pušta, u samom akvarijumu imam onaj plastični nastavak a da bi ga spojio sa sprej barom ubacio sam parče creva da dođe do zadnjeg stakla jer nisam mogao još jednu krivinu, meni je on 2-3cm ispod nivoa vode a rupice okrenute na gore ka površini i tako talasa fino površinu, evo slika
Image
Image
Image
Image
da sam imao crno parče creva i crnu cev sprej bar se skoro nebi ni video.
Nadam se da sam pomogao koliko toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isako, uzmi onu americku traku, srebrnu, i obmotaj to kriticno mesto sto je van akvarijuma,m sve to lepo drzi dok ne ispadne a onda........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License