Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Priprema cokota ili korena vinove loze Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 4:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druga slika je taj deo sto sam kuvao, u vodi je a deluje kao da je nema zato sto je bistro, inace taj deo je bio jako lep imao je sitne grancicee koje sam slucajno polomio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda da je orah, kupicu koren u radnji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zira
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Dec 2014
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mora da panj bude bas od vinove loze? Ja sam uzeo neki od belog debelog grozdja koje mozda jednom u mojih 24 god. prskano? A i ima jedna grana koja je bila suva (osusena) da li treba da je uklonim?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje jedno, planiram da oformim veći aq. U staroj kući imam oveći koren vinove loze i neku granu takođe. Stoji u sobi nekoliko godina. Video sam postupak pripreme toga za stavljanje u akvarijum ali samo da pitam konkretno da li mogu i grane ili samo može korenje i da li je pogodno drvo koje već godina stoji na suvom u sobi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

grofstevan@ Takvo suvo drvo je čak pogodnije, jer sigurno nema sokove, koji često znaju da naprave džumbus. Naravno da mogu i grane, samo što koren izgleda lepše, jer ima krivudave grane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala puno Horus, ako može još jedno, video sam da i koren ruže može, imala baba neku ružu u dvorištu koju su posekli pre par godina, ako nije istrulelo iskopao bih da proverim ali ne znam da li i taj koren može u aq i da li boje vodu? Sorry ako smaram ali za par nedelja dolazi akvarijum i mučim glavu sa idejama za uređenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i ruža. Čak i ako neki panj boji vodu to nije problem. Neko vreme će ispuštati, pa će prestati. Boja ne smeta ribicama. Neki akvaristi čak i vole kada voda dobije taj crvenkasti ton. Što se tiče ideje za hardskejp, ukucaj na guglu ''aquascaping''.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno. Gledao sam po netu, panjevi koje nude jesu kul ali su preskupi. Pre ću kintu da trošim na bolju opremu nego na fensi "afričke" panjeve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Erda




Registrovan: 03 Feb 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otkuvao sam od vinove loze dva panjica dva puta,i posle sam ih prao hlafnom vodom,i sada ih drzim u hladnoj vodi,i ne farbaju mi vodu,da li smem da ih stavim u akvarijum??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si ih propisno pripremio i ako si ih nabavio iz vinograda koji bar tri godine nije prskan nikakvom hemijom onda moze.
Moze da se desi da nece da potone odmah, pa pripremi neki kamen, prokuvaj pa pritisni panj kad ga ubacis u akvarijum, dok se ne napije vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje u vezi ove teme, imam par komada neprskane vinove loze i par kamenja koje sam nasao u jednom potoku, bistre je vode, iako nisam nesto primetio da ima zivog sveta u njemu Very Happy e sad zanima me dal ja mogu dok kuvam vinovu lozu, da zajedno stavim i to kamenje, da ne moram sto puta da kuvam ili bas mora odvojeno da bude kamenje od loze? I jos jedno pitanje, posto bih ja kuvao npr to kamenje sutra prekosutra, a ubacio u akvarijum tek za jedno dve nedelje, jel moram posle ponovo za dve nedelje da ga kuvam ili moze slobodno u akvarijum? hvala svima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno sve zajedno u lonac i kuvaj. Pre toga malo properi vodom, skini prljavstinu, zatim ce par minuta kljucanja da pobije sve bakterije i ostalo nepoyeljno. mozes i da odlozis negde i posle nekog vremena u akvarijum. Nista se nece desiti osim sto ce ti se drvo osusiti pa ce se duze posle natapati, ali to je sve ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super, hvala puno, to mi mnogo znaci, ribao sam vec kamenje sa cetkom, jer je bilo dosta malo sluzavo od potoka, nikad ne bih rekao da na kraju moze da bude totalno druge boje Very Happy hahahah, a loyu tek treba da pocnem da pripremam, nego sam jos nesto hteo da pitam, video sam da su ljudi isprobavali kao sa sircetom ili solnom kiselinom po kamenu, da vide dal je spreman za AQ, jel to da radim ili su to bespotrebne stvari?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kiselinom ili sircetom proveravas koja je vrsta kamena. Ako peni, znaci da je u pitanju krecnjak i da ce takav kamen podizati tvrdocu vode, koja je i ovako visoka za vrste koje zive u mekim vodama. Zato se takvo kamenje izbegava. Najbolje je drzati kvarc posto on ne utice na hemizam vode. Ako se razumes dovoljno da razlikujes kvarc, krecnjak i ostale vrste onda ne moras da proveravas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Cokot vinove loze nikouro Ponuda 0 Čet Sep 17, 2020 8:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panjevi vinove loze ljubee Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 02, 2020 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema veće grane za akvarijum Slepi_Putnik Početak u akvaristici 3 Čet Jan 23, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema za predstojece praznike Lenji Lisac Razno 6 Ned Apr 15, 2018 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baiyun Shan - azijski biotop - priprema Lenji Lisac Akvarijumi 5 Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License