Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ackoni napisi u profilu odakle si da bi ti se neko javio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana sam nabavio 10-ak novih gupika od kolege sa foruma, i danas vidim dve iskocile iz akvarijuma. Da li ste imali slicna iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nije do kvaliteta vode onda je sumlja na neku drugu ribu ... "teroristu"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene se u poslednje vreme desavaju cudne stvari, pre dve nedelje jedna iskocila i osusila se na poklopcu Aq, a pre par dana nadjem jednu mrtvu pliva po povrsini! Imam nekog teroristu izgleda Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nema terorista, jer su u akvarijumu samo one uz par malih ancistrusa, tako da je verovatno kvalitet vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze biti puno uzroka a na kraju krajeva ribica moze i sasvim slucajno bez nekog posebnog razloga da iskoci ,ali eto sad imas pribnove pa ces pokriti gubitke hehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravis haubu i nema da iskacu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj malci gupike stari 3 dana


Link


Poslednji izmenio Bojan dana Čet Jan 08, 2015 7:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Prepravljen video tag
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZeljkoKolevski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Avg 2015
Poruke: 4
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koćenje gupika,kao i manje više svih ostalih živorodki je dosta jednostavno.
Najbolja preporuka,a već je pisano o tome,je ukoliko držite gupike je ubaciti dosta plutajuće trave (od kojih bih izdvojio Elodea canadensis,Najas guadalupensis,Ceratophyllum demersum) koje su najednostavnije,nezahtevne,brzo će se raširiti i odlične za sakrivanje malaca,naravno pričam o zajedničkom akvarijumu,mada ukoliko su malci i u odvojenom akvarijumu/kotilištu valja imati navedene trave jer se mladunci osećaju najsigurnije.
Ja se generalno nikad nisam trudio da razmnožavam živorodke,imali su pomenute trave u akvarijumu od 150 L,kotile se,jedino što sam radio je što sam kada primetim mladunce mleo suvu hranu kako bi bila pogodnija za mlađ,sve ostalo je preživljavljanje najjačeg.Ne vidim ni poentu (ukoliko niste odgajivač ili slično) da se preterano trudite da spašavate malce,trava će uraditi posao,a i ako izgubite 50 % od broja malaca opet nije nešto strašno s' obzirom da se živorodke kote vrlo često,ja opet nikad nisam imao tolike gubitke,kroz par meseci od 25 gupika na početku bilo ih je preko 500.
Do duše je sam u akvarijumu držao samo moskovske plave i samim time dobijao "čistu" krv,s' vremena na vreme kupovao "novu" krv a moje okoćene generacije prodavao i samim time obnavljao jedinke.
Nađite solidnu količinu pomenutih trava,sve su osnovnije trave i iole normalan shop ih ima,a ako ne lako ih je naći od drugih akvarista,ubacite u zajednički akvarijum ili kotilište ako već želite da ih kotite i pratite njihov razvitak,usitnite malo hranu,menjajte 25 % vode na 7-10 dana,raspršivač u akvarijum (eventualno usisavanje podloge ako je u pitanju kotilište i ne preterivati sa hranom) i da vas glava ne boli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Sub Sep 12, 2015 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi posle duzeg vremena poceo sam da se bavim akvaristikom,naime ranije sam gajio svasta od zivorotki do ciklida itd.Ubacio sam pre neka dva tri meseca tri cetri gupike u bazen ili ti kucno jezerce od mozda 2 000l i vise najdublja tacka 1,3 m.Pre neki dan sam oformio akvarijum i zbog hladnog vremena ubacio ribice.Primetio sam da ima par vrh komada ali ima puno kod kojih se vidi da su se parile koja sa kojom stigne a zenke su izbeljene nemaju boje skoro u opste.Ja sam ih retko hranio dok su bile tamo.Sad me zanima sta da radim sa njima i kako da ukrstim da ispadnu malo obojenije zenke i ne toliko sareni muzjaci.Pocecu uskoro da ih hranim color hranama cim odem u petshop neki.Inace ima ih 20-30 u akvarijumu od 120l i ima oko 25 beba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li neko drzi ili je drzao Neon Guppy, Moscow Blue Guppy i tako neku varijantu da su skroz plave...?
Neko mi je skoro pricao da je kupovao po pet shopovima i da su sve bile sterine, zivele par meseci i uginule. Da li je moguce da se jos sterilisu ribice?
Nekako je bzvz kupiti sterilne ribice.
Kakva su vasa iskustva?
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2016 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao Moscow blue, i ziveo je tako...par meseci...mada kod mene i u starom aq je crkavala gupi tako na mesec-dva nemam pojma zasto a recimo kraljevske neonke itd su od proslog leta i dan danas zive a prebacivane su u nov aq itd a one vaze za osetljivije ribe u odnosu na gupi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko bi ti neko mogao 100% potvrditi. Ja bih se opredelio za domace jer je manji rizik. Ne mora znaciti da nece biti potomstva ako je uvoz u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znaci to "Domace"?
Meni nije bitno da li je ribica iz uvoza, a ni to kako se ona zove. Bitan mi je kolorit ribice. E sad da li je taj kolorit dobijen ukrstanjem 5 razlicitih vrsta ili je u pitanju direktna linija, msm nije bitno.
Retko gde sam uspeo da vidim ovakve gupike, pa cisto pokusavam da se vise informisem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Domaca riba znaci da se mreste kod nas pa otud taj i naziv. Ovakvu varijaciju (donja na slici) sam jako retko vidjao kod nas, mislim svega jednom ili dva puta. Sto se tice gornje na slici ona je vec dostupnija, imao sam je u par navrata. Sta da ti kazem sem srecno u potrazi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License