Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kompletan Mrest Ancitrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao da gledam mog iz malog akvarijuma, potpuno ista lokacija Smile
Prvi put je ikra propala (pobeli), vrlo brzo je došlo do drugog mresta i ostalo je 5 potomaka.
Uglavnom, ako ne uspe sada, sledeći put to bolje odrade Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice anci-a uopste nisu teski za mrest, sve sto treba se strpljenje, raznolika hrana i ostatak ce oni sami, nemojte se nadati da ce za dan-dva od kad ih prebacite da se izmreste, ja sam ih odvojio i cekao sigurno 15+dana i sami su zavrsili sve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih upario cisto jer sam zeleo da vidim kako to izgleda uzivo. Imao sam jednu zenku samo. Kasnije uzmem od zeta muzjaka, i ubacim. Raskopao je rupe na sve strane u pocetku. Medjutim ona ni da ga pogleda! Laughing
Ubacio sam im i solju od kafe, rekoh da se zavuku unutra, ali im to izgleda nije bilo interesantno. Pa sam je izvadio. Sad evo on sam pronasao mesto. Pa vidim ja da mi je par dana pre podkopao prelivne cevi. A nocas je i samu prelivnu odlepio od stakla. I sad evo, ne mice uopste.
Ako sta bude ,bice lepo, akvarijum je bas ubiljen, pa ko prezivi, neka prica. Izbrojao sam 27 jaja. Valjda ce nesto izaci. Bas su krupna jaja, mislio sam da su sitnija. Sto se tice prebacivanja, nista od toga, ko ce pohvatati ancistruse mrezicom u gusto ubiljenom akvarijumu.
Neso, a koje ribe si imao sa njima? Ja imam ove vecito gladne molike (Pojele bi i mene, a kamoli ikru), platike, koridorase, sijamskog algara i koze. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam, uf, to je bio 25-litraš, titeje, razbore, sekirice možda, par platika, korije, ne znam, baš tarapana. Sada su u 200 litara (taj par) i iskreno nemam pojma šta rade.
Ja im ubacio kokos za drugi mrest i nije vredelo, opet isto mesto. Meni je mužjak običan crni, ženka LDA016 i bilo je možda 10-15 komada ikre.
Jako se lako skrivaju, ja sam mislio da je opet propalo i jedva ih video zavučene.
Nije teško da ih odvojiš ako uspeš da ih vidiš, neko tanko crevo (za nijansu veće od onog za vazduh) i usisaš ih lagano pa ih na isti način vratiš, ja ih prebacio u taložnik pošto nisam imao gde. Tu ih hranio mrvljenom hranom i spirulinom. Najbolje ako imaš kotilicu ili neki manji pa ih tamo prebaciš. Uspeo sam da pohvatam jedno 8 ili 9 komada, opstalo ovih 5, posle vraćeni nazad. Pošto nisu bili izdvojeni čini mi se da malo sporije rastu, sad rekli mi da je to normalno ali ne znam. Sad su negde oko 4 cm, čiste, rade, jedu. 4 crna i jedan braonkast Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako uspe da izadje nesto, mislim da ce odmah zavrsiti u filteru. Povucice ih prelivna cev. U svako slucaju lepo je da su krenuli da bacaju ikru. E sad ne znam, mozda ih je podstaklo mna mrest pad temperature, juce sam ubacio grejac, pala je temp sa 27-28 na 23 za nekoliko dana. Videcemo, nadam se najboljem. Sad je u ak 25, a zenka guli alge sa stakla, iscrpelo je sigurno. Pojacacu malo spirulinu narednih par dana da se malo oporavi.
Hvala Neso! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće sami da završe u filteru, ako imaš one standardne krajeve ne mogu da prođu. Moji se krili kod sprej bara, ako ti treba polazna tačka za potragu Smile
Nadam se da će da uspe, mnogo su simpatični malci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I svakako ne rastu ravnomerno, kod mene su izdvojeni i postoji razlika u velicini...

Inace neko spomenu braonkaste i drugačije, imam i ja neke svetlije nijanse, jednostavno nisu isti, nisu albino ali su svetliji i kao da nemaju sare po telu, svetliji su a na repu imaju sare, sitni su, probao da slikam ali ne ide, treba ozbiljan fotoaparat
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlado, kod mene su u pitanju dve vrste ancistrusa:
http://www.akvarijum.org/forum.....17199.html
Dok ne porastu na normalnu veličinu nisam ni sam siguran na koga će da povuku, imam inače i crvenog i žutog slične veličine pa ću baš da pratim da li su ovi moji zakržljali zbog neodvajanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

rezultat je 11 malih u filteru, nije lose za prvi put i meni i njima! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Važnost izdvajanja mladih riba kao što su iskusniji ovde mnogo puta spominjali, prvi put sam imao gde ali i prvi mrest u 200 litara, normalno ne u kokosu nego u pečini največeg panja. Nahvatano prvo 6 komada pri usisavanju taložnika, nedelju dana posle još dva i jedan nakon neke 3 ili 4 nedelje.
Stari su oko mesec i po dana.
Razlika 7 dana u izdvjanju, duplo u veličini, ne vidi zbog ugla, desno su na preko 2 cm, ovaj levo nešto preko 1 cm:
Image
Razlika oko 3 ili 4 nedelje, mali se trudi da dođe na jedan cm:
Image
Klici iz komšiluka odustali od malih akvarijuma, čekam još neka izjašnjavanja pa da kontaktiramo akvarističku sekciju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nekoliko dana mladj ancistrusa se izlegla i kod mene u zajednickom akvarijumu.U kokosu sa njima je bio i otac tako da sam ih sve zajedno premestio u jedan akvarijum od 20l sa vodom iz zajednickog akvarijuma.
Zanima me koliko vode mogu da im menjam nedeljno,posto kazete da su osetljivi kad su mladi na promenu vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja im menjam odstojalu česmovaču u sličnom akvarijumu, u početku dva puta na dan pre hranjenja (kad potroše žumančanu kesu).
Golo dno, usisam svu preostalu hranu, ubacim kolut (kad su baš mali) ili dva (pratiš koliko jedu) barene tikvice ujutru i uveče. Sad već i mrvljeni tetra diskus dodatno, i spirulina takođe. Već su na preko 3 cm pa ide jednom na dan.
Imaju grejač, običan unutrašnji filter na kom je prigušen protok na izlazu sa sunđerom i preko njega aeraciju sa onim nastavkom za pumpu. Obavezno pranje filtera na nekoliko dana, prilično prljaju.
Nisam primetio neku osetljivost na promenu skoro 20% vode dva puta na dan. Baš su brzo napredovali.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Jan 09, 2015 8:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ih petnaestak,a muzijaka sam upravo vratio u zajednicki akvarijm jer su danas svi izasli iz kokosa.
Stomaci su im jos puniji.Za koliko dana da krenem da ih hranim?
A vodu su vec dobro zaprljali.Posto nemam odstajale cesmovace morace da sacekaju. Jeli 3 dana dosta da voda odstoji?


Poslednji put izmenio nesa69 dana Pet Jan 09, 2015 10:19 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jedan dan ostavim pa samo dopunjujem balon.
Obavezno drži što čistije možeš.
Ne znam ovako da ti kazem, pogledaj kako izgleda sa žumančanom kesom pa oceni. Kretao sam čim izgubi tu baš veliku naduvenost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad dodajes cesmovacu jel je sipas direktno iz balona ili je malo zagrejes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompletan akvarijum sa opremom i živi... Jorimir Na poklon 4 Sre Sep 02, 2020 9:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License