Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polica za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav društvo!
Rešio sam prvo da napravim policu za akvarijum ali su me naplasili ljudi da iverica nece da izdrzi...
Polica bi trebalo da nosi 150~kg a dužina od 120 do 150cm. To ću odlučiti kad vidim cene stakala pa da vidim koju ću litražu i koje dimenzije... Voleo bih da vidim vaše police koje ste sami radili da bih mogao da se odlučim šta ću i kako. Moja zamisao je da ivericu na koju ide akvarijum drže 3 nosača za police (oni L profili od metalnih kutija 20x20) i iverica sa leve i desne strane a stavio bih i u sredini ivericu da i tu naleze na pod. Šta mislite? Jel bi to moglo da drži vodu na duže staze? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razjasni malo ili nacrtaj taj deo sa nosacima... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misliš da šrafiš nosače u zid i još da "podupreš" ploču sa tri vertikalne iverice? Mislim da ti je bolja varijanta da napraviš klasičnu policu, komodu, od iverice. Nešto kao ova moja
http://www.akvarijum.org/forum.....18199.html
ili neka od polica članova. Pretraži malo po DIY delu, ima postolja i polica kakvih hoćeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde imas par slika kako sam ja napravio, u medjuvremenu su stavljena i vratanca sa leve i desne strane kojih na slikama nema, na sredini je ostalo isto. Kod mene je gornja ploca radjena kao masiv 36mm da bi se polica uklopila sa ostalim namestajem ali ti to ne moras ako ne zelis. Ove cetiri vertikale mogu da nose 300-400 kg bez problema. Ovakve police pravi i juvel za akvarijume od 300l tako da ti je to sigurno 100%. Gornju plocu srafis L profilima koji imaju da se kupe u svakoj gvozdjari, donju plocu spajas stafovima 6-7cm. Nogice je pozenjno da budu stelujuce ako ti pod nije ravan da bi mogao da nivelises akvarijum.
nemahttp://www.akvarijum.org/forum/potrebno-misljenje-i-pomoc-iskusnijih-t20042-15.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako pravis akvarijum duzine 150cm samo staklo ce ti biti blizu 100kg, ja bih ti preporucio konstrukciju od kutijastih profila pa oblozio ivericom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad i ja nesto razmisljam, napisao si 150 kg, a akvarijum od 120 duzine nije ispod 240l a 150 duzine je preko 300l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili ce na policu duzine 120-150cm da stavi manji akvarijum koji ce imati 150kg
sto napisa Blue postavi ti neki crtez pa cemo da pomognemo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam skapirao dda covek hoce da pravi policu duzine 120-150 cm koja treba da izdrzi 150 kg a od cene stakla zavisi kolika ce litraza biti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License