Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 oodinium betta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Muku mucim za borcima, imao sam ih vec 4 i nema onog ko nije dobio oodinium. Ako bi neko mogao da mi kaze kako se ovo uspesno leci, bio bih mu stvarno jako zahvalan.
*Ukoliko naslov ukucate na google-u i odete na slike, videcete izglede svih mojih dosadasnjih boraca Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet ja Smile
Da vidimo prvo tvoje slike pa da budemo sigurni o čemu se radi, da ne bi dali pogrešan savet.
Uputiću te na link:
http://www.akvarijum.org/forum/bolesti-t2252.html
U principu sve je bolje od lekova, moguće da ti higijena akvarijuma loša. Probaj prvo sa slanom kupkom, posle sve ostalo. Recimo u početku dok sam imao razbore, sam držao parče bakarne žice u filteru. Povremeno ga prešmirglaš ili zameniš kad oskidira.
Neke teme, potraži, ima dosta:
http://www.akvarijum.org/forum.....t=oodinium
http://www.akvarijum.org/forum.....t=oodinium


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 08, 2015 2:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: progutao slovo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, sada sam jos sigurniji u svoju dijagnozu Very Happy Jedino sto me interesuje jeste da li da odvojim borca u krantin (11l) ili da lecim ceo akvarijum. Inace nisam kuci, na odmoru sam, i imam izvestaj od brata. Kada mi je rekao sta je sa borcem i detaljno opisao kako izgledaju peraja, znam da je oodinium. Rekao sam mu da pojaca temperaturu i aeraciju ukljici na najjace. Takodje rekao sam mu da stavi kasiku soli u vodu (akvarijum je 45-50l). E sad, so ne smeta ribama, a sipao je i baktopur, ali ne smeta ni on. Mogu borca da prebacim u karantin nije problem, ali sad da li ce to da ima efekta, posto sam vec poceo lecenje u glavnom akvairjumu, kotam posto je vec on oboleo moze da se prebaci na druge ribe. Slike nisam u mogucnosti da vam dam, jer kao sto rekoh nisam kuci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je Hang ON Atman hf400, pa ne znam da li u njega mogu da stavim bakarnu zicu. Ne verujem da je do higijene, tretirao sam vodu DEZIMAXom (plavi lek) jos kad sam sipao, a i menjam vodu kad se zamuti. Jedino sto sam pre 7 dana stavio mangrov panj, i on je dosta pustio boju ali mislim da on ne utice stetno na ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto ti imas verovatno nije odonijum, on je na oko slican Bolesti bijelih mrlja, Ich. Za odinijum postoji samo jedan siguran lek, akvarijum i kompretnu opremu u kontejner - to ce ti reci svaki odgajivac, osim onih sto uvoze lekove Smile. Uvozni borci ga cesto donose sa sobom, zato sam i krenuo u odgoj. Zao mi je ako ti je oboleo i onaj borac koga sam ti poklonio.

Ako hoces da imas zdrave borce. Uzmi tetra diskus hranu, serine granulice za borce, nov akvarijum, jeftinije ce biti tvojim roditeljima nego da daju silne pare na lekove, menjaj trecinu vode jednom nedeljno, ancistrus, amazonac su ti obavezni stanovnici akvarijuma sa bettama + nesto biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@betagfighter Dobio je malo belog po perajima, sipao sam supenu kasiku soli i povecao temperaturu, i deluje mi dobro. Sreca pa nije odmakla faza, ne znam je li ich ili oodinium, ali sad mi svakako deluje dobroo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujem betta muzjaka Novi Sad ili L... uki01 Tražnja 0 Pon Okt 26, 2020 3:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Betta akvarijum 12,5L MilosAkvascape Početak u akvaristici 2 Ned Maj 17, 2020 11:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka List domaceg oraha u betta akvarijumu BlackRaven Početak u akvaristici 3 Pet Nov 08, 2019 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Betta ili borac Vladislav Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 01, 2018 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana Betta borca Jelena888 Ishrana 2 Ned Jan 14, 2018 2:14 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License