Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda u akvarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pepa prase
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnik sam u ovome i treba mi pomoc u vezi sa mutnom vodom u akvarijumu? Sad Akvarijum je 130l i u njemu imam pumpu WP277F , imam 2 plasticne biljke. Od ribica imam 3 japanke i dosta gupika ( maticnih 7, 20-ak starih mesec dana, i oko 60-ak stare 3 dana). Voda je pocela da se muti i ne znam sta da radim, pa molim za pomoc! Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Solidna litraza, losa filtracija, mnogo losa. Kad si sve to spakovao? Koliko je star akvarijum? Pod hitno vidi da ti neko napravi spoljni trokomorni filter. Napuni ga keramikom, bio sundjerom i vatom, i uzivaj. Ovo ti je nista, u odnosu koje ribe imas. Japanke su dosta prljave i pritom hladnovodne ribe, i dosta prljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je dug period od formiranja akvarijuma? Postavi fotografiju. Japanke mnogo prljaju vodu, jer kada je voda topla (one su hladnovodne ribe) sa krljušti im se izlučuje neka sluz. Takođe, stalno riju po dnu. Koliko dobro si oprao pesak? Za akvarijum od 130 litara bi trebalo da se instalira kvalitetniji filter. Taj filter ima jako malo filter mase. Ima dosta razloga zbog kojih bi moglo da se desi zamućivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pepa prase
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam napravio sebi taj filter, ali neznam kako se koristi nznm sta da stavim i koliko???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da nema mnogo razloga da se muti u ovom slucaju,filtracija je ocajna...sto se tice japanki one uz dobar filter rade odlican posao.prekopaju podlogu tako da malo prljavstine moze da ostane u akvarijumu,ali filter pod hitno regulisi...iako kombinacija riba ti nije savrsena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resi filtraciju i resio si slucaj, na koliko stepeni je podesen grejac?
Nego kako ti zive gupikice od 3 dana sa japankama i maticnim gupikama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
pepa prase
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac je jacine 100w i podesen je na 28*c a na onom toplomeru pokazuje da je voda 26-27*c. a sto se tice ovih malih gupika one su odvojene u mini akvarijum koji je ubacen u ovaj veliki. A evo i slike akvarijuma
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Snizi temperaturu za stepen-2, operi sundjer od pumpe i izmeni deo vode za pocetak. Nadam se da ce se izbistriti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ovaj grejac na sred prednjeg stakla ili ja sliku vidim naopacke na tel gledam? Ako je napred molim te nadji mu prikladnije mesto... I poslusaj savete kolega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto bi snizio temperatura za 2 stepena ?
Ovde je pogresno sto sta. Ove dve vrste riba ne idu zajedno. Ne za jednog pocetnika. Filter je mali za tu litrazu i te ribe tj broj riba i vrstu. Da li je cikliranje ili infuzorija u pitanju ... nesto ocigledno pogresno radis ?
Plasticne biljke se ne preporucuju iz vise razloga a osnovni je to sto znaju na sebi da razmnozavaju razne bakterije. Akvaristicka biljka ima vise uloga u akvarijumu pored onog estetskog.
Jeste vise klise ali topla preporuka jesteda procitas sto vise lepljivih tema kako bi se upoznao sa osnovom akvaristike. Onda ces sam uvideti gde gresis i ujedno ces imati sliku sta bi mogao sa tom dobrom litrazom da uradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zato sto su japanke hladnovodne ribe i to je previsoka temp. za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2015 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi, ovde nije problem niti temperatura, niti japanka. Ovde mnoge stvari ne stimaju, kao sto rece Nikouro..

Ovo je zrelo za nov start od pocetka po PS-u, bojim se da ovo ne moze da se popravi, samo ce se dalje i dalje upadati u nevolje.
Da budem iskren, nesto slicno kao pocetnik sam i ja imao, i samo sam imao probleme, dok nisam prositao ovaj forum uzduz i popreko. Startovao iznova i nikad se nisam pokajao, nikad vise nisam imao problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pepa prase, ajd sad da se dogovorimo jednu stvar.
Da krenes ti polako da iscitavas sve sa ovog linka ali pod OBAVEZNO!
Da se ne dovikujemo ovako, izaci ce na 10 strana, a necemo dalje da mrdnemo od pocetka....
Napisi u profilu odakle si. I daj napisi koje su dimenzije akvarijuma.
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ovaj filter, možeš da postaviš uspravno, tako da može sa svih strana da uvlači vodu. Bar ga podigni, da ne stoji na podlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pepa prase
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije akvarijuma su D x S x V - 80 x 30 x 40. i hvala na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License