Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupi Muzjak i zenke ocenjivanje kvaliteta , Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naime opste je poznato da svi dobijemo veliki varitet kako boja tako i kvaliteta nekih nasih gupika medjutim moja je zelja da zajedno sa vama podelim slike nekih muzjaka tako i zenki i zajedno utvrdimo vrednost i na taj nacin usmerimo ukrstanje gupika

cilj ovoga je da se sklonim od svoje subjektivne procene i dodjem do realnog zakljucka o kvalitetu ribica koje posedujem ,kako ja tako i ostali clanovi tako da se nadam da cu u ovoj temi videti puno slika vasih gupika a i ostalih ribica i da cu uz pomoc ostalih akvarista lakse odabrati ribice koje cu koristiti u daljem ukrstanju ,,,

slike cu naknadno a nadam se danas bar neku za pocetak postaviti ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moracu unapred da se izvinim za slike koje cu veceras postaviti ocajne su koliko i moje znanje o slikanju kako stvari sada stoje verovatno cu morati na kraci kurs ucenja kako se slikaju ribice u svakom slucaju jedva cekam da vidim slike drugih clanova foruma ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratkoglavi




Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Sremčica

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se unapred radujem polemici koja će uslediti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neka slicica mog muzjaka od pre koju god.


Image

Image

Image


Image

Izvinjavam se zbog loseg kvaliteta slika, kamera ubi boze ko digitronom da je slikano.


Poslednji izmenio Maxy xD dana Čet Jan 15, 2015 11:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ,ne brini ja sad pokusavam da slikama pa ce tvoja u odnosu na moje slike izgledati kao da si profesionalan fotograv , inace rep mi je intereantan a boja tela mi je cesta te sam dosta navikao na istu ,

nadam se da ce se pojaviti dosta slika ,


da napomenem voleo bih da se u ovoj teme dodaju i nacini uzogoja istih da li si ga dobio slucajno da li si ukrstao i tako ti detalji ,da li je testirana razlicita hrana da boje budu jaceg intenziteta zanimaju me dosta ti detalji , ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je sasvim slucajno dobijen.
Ali jako lici na jednu cistu liniju, pa sam ga zato i slikao.
Mogu ti reci da zavisi od hrane, bar se meni cini da je tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada updejtujem sliku akvarijuma sa muzjacima gupija kada skontam kako se to radi dacu upotsto kako ja hrtanim moje ribici doduse malo sam neredovan i haotican i ako uvek pazim da jedu kvalitetno bojim se da ih cesto zapostavim ali uvek se tesim posto na mahove imam i po par hiljada ribica da na taj nacin vrsim prirodnu selekciju ,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 20 godina kada sam tek poceo da se bavim akvaristikom imao sam jednog druga u srednjoj skoli koji je uzgajao uglavnom gupike, bilo je i drugih zivorotki ali gupike su bile glavne. Ono sto sam odma primetio je da su se njegove ribice dosta razlikovale od ribica u radnjama. U radnjama su uglavnom bile sitnije zenke 2-4cm maksimum a muzijaci su imali dugacke repove a mala tela, jedva su plivali, imali su puno boja ali boje su bile nekako blede, takvih riba ima i danas po radnjama pa znate na sta mislim. Njegovi muzijaci su bili sa kracim repovima a krupnijim, snaznijim telom, dosta brze i spretnije su plivali. Imali su jednu ili dve boje u vise nijansi, boja dosta intezivnija, jaca, sjajnija. Zenke su bile dosta krupnije, duplo vece od kupovnih. Poklonio mi je 2-3 muzijaka i isto toliko zenki. Secam se da nijedna nije radjala ispod 20-30 mladih. Za vrlo kratko vreme imao sam preko 150 malih. Ako je bio iskren tajna u tako dobrim ribama bila je u ishrani. Uglavnom ih je hranio pravljenom hranom od govedjeg srca, pilece dzigerice i spanaca ili blitve. Odavno nisam sa njim u kontaktu pa ne znam da li se i dalje bavi akvaristikom ali tako kvalitetne ribe davno nisam video.


Poslednji put izmenio isako dana Pet Jan 16, 2015 12:40 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@isako

U prodavnicu uvek idu ribe cim dostignu prodajnu velicinu pa su zato manje. Uglavnom je to razglog mada se desava da budu i na nekoj recimo full velicini.
Vrlo je cesta pojava da muzjak sa krupnijim telom ima manji rep a sitije telo implicira vecem repu Wink
Ako se zenka odvoji kao mlada i sprema za maticu moze poprilicno dosta maldih da izbaci.
Hrana je veoba bitan faktor koji najcesce zanemarimo i ne posvetimo se dovoljno.

@Maxy xD

Muzjak recimo solidno izgleda.
Ledjno peraje je ok duzine, rep je na krajevima iskrzan. Po sarama na repu se vidi da je dobijen ukrstanjem odnosno nije ciljano uparivano vec ko koga dovati Smile
Onaj ko se malo vise posveti gupijima vec na osnovu samog izgleda muzjaka zna kakva je njegova da kazem original zenka i eventualno sa kakvim bi se zenkama mogao pariti.
Cross breeding je interesantnan ali se mora znati kako ukrstati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bojan

Slazem se sa tobom ali ribice koje sam u to vreme kupovao u prodavnici nikad nisu mogle da porastu i izbace malih kao one koje sam dobijao od njega a on mi nije davao maticne ribe vec mladje primerke. Verujem da je toj razlici bio presudan faktor ishrana koja je u samom startu bila dosta kvalitetnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednog muzjaka i njegovu original zenku, ako uspem da uslikam kacim slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi bilo bolje da se tema prebaci u Guppy fan club.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2015 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License