Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kolko akvarium trosi struje? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neka ovako je zanimljivije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko je odrediti posto zavisi od mnogo faktora. 20% rada grejaca dnevno je glup podatak. Koliko ce raditi zavisi od temperature prostorije i od snage grejaca u odnosu na vodu. Ako nam je u sobi temperatura 30 stepeni, grejac nece raditi, a ako je 10 radice mnogo vise od 20% vremena. A druga bitna stvar je to sto nam nije svima ista cena struje, i sto kilovat nocu nije isto sto i kilovat danju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro nismo ni hteli bas sve bukvalno da izracunamo jer se svi slazemo da se ne moze izracunati bukvalno ali okvirno ciso neka racunica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam skroz drugaciju teoriju, svako zadovoljstvo kosta tako da dok mogu da ga platim meni je ok.

E sad ako cemo konkretno koliko sta trosi meni je grejac najveci potrosac, preko dana je soba dosta topla tako da danju verovatno radi malo, nocu vise, grejaci su 2 kom. po 100w,svetlo je led, reflektor 10w i led stap 18w,12 sati dnevno, dve pumpe jedna 10w, druga 15w mislim. Leti verujem da ove cifre uopste nisu tacne, u mom slucaju ne verujem da prosecna potrosnja veca od 300 mesecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime se vi bavite.... greska
Ako i to pocnemo da racunamo, pored svega ostalog sto kalkulisemo, bice pun "Laza"! smeh
"Free your mind!" smoker
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je sobna temperatura reda 24-25C, a nemam neke osetljive ribe, tako da grejac uopste nemam u akvarijumu. Filter 35W, rasveta jedno 180W, i jos neke zanemarljive sitnice, broj sati dnevno, visa-niza tarifa, zelena-plava zona, kad sve izracunam, bude reda 350-400 dinara. Sasvim prihvatljivo za ovako lep hobi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da cena struje nije ono sto je skupo sto se tice naseg hobija u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da nije ali eto cisto da se poprica i na ovu temu ne samo ja imam bolju podlogu ili ja imam bolje panjeve i slicno.uvek neko prepucavanje >>>
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahah dobro,slazem se,tema je meni bila zanimljiva iskreno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 15, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidiš, mene su baš to dosta često pitali. Kažem oko 500 dinara mesečno, mislim na jedan normalan akvarijum, nekih 100+ litara.
Ko bivšem pušaču je to jako mali trošak za lep hobi. Nisam baš računao trenutno stanje ali sam negde na hiljadarki otprilike (tri akvarijuma) po računici. Definitivno ne znam precizno ali mi nije toliko skočio račun, mislim nekih 300 dinara više u proseku ali ne mogu da propratim, dosta toga uključim na jeftinu struju, grejač uglavnom tad i radi najviše.
Zato sam i rekao da nemam pojma koji kurs treba da položim da ukapiram račun za struju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jan 17, 2015 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je dobro ako je 1000 za 3 akvariuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 17, 2015 3:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pametan, grejači 200 ili 300 jedan komad, jedan je 100, i jedan je mislim 50 i aktivirao za male ancistruse 25-litraš i 25 W u njemu. Centralno grejanje u stanu (kulturno), zadihtovani prozori, ne znam, često luftiranje, oko 24 stepena.
Svetlo 10 h na dan (tajmer) 42W + 28W i mislim 30-ak W kod kornjače T8 ona UV D3.
Pumpe: 2x600, 1x400 i momentalno 200 u malom, nervira me sunđer filter i vazdušna pumpa, nemam pojma koliko su W.
Znaš šta sam ukontao Tigre na kraju, ne vredi, treba voditi računa ali recimo, pozajmim matorom kola, njegova u kvaru, i lepo zove, odneo ga pauk i ja lepo po auto i puknem znaš i sam verovatno koliko. On nije imao para a paukovi primaju sve i japanske jene i kineske juane i markice i sličice i kartice ... I tako, digao sam ruke od nekih računica u životu, najskuplja je nervoza Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početni akvarium 100×35×45 amazon life Rasveta 0 Ned Mar 03, 2024 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarium 100x60x40 darko0262 Akvarijumi 14 Čet Mar 31, 2022 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Overflow pri prestanku struje tigar Filteri i pumpe 1 Sre Sep 18, 2019 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarium 200 l apingu Razno 13 Pet Jun 17, 2016 9:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarium i "problemi" apingu Početak u akvaristici 7 Ned Maj 29, 2016 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License