Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pravljenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maree




Registrovan: 20 Jan 2015
Poruke: 0
Lokacija: Surdulica, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
pošto ne planiram da mučim ribice, želeo bih da se savetujem sa vama koji skoro sve znate o akvaristici Very Happy Želim da napravim neki akvarijum, koji i nije baš tako veliki, jer ne želim baš veliki akvarijum, ja sam mislio da akvarijum bude 60 (dužina), 30 (širina) i oko 35 (visina)... Koliko bi me koštao sav taj materijal da napravim takav akvarijum otprilike, koliko treba da bude staklo mm i šta sve mogu da napravim sam a šta da kupim... Ja sam čitao da možeš da napraviš skoro sve sam, osim pumpice? I ako može neki savet za početak, kako sa tim kamenčićima i sve to što je potrebno, za unutrašnjost akvarijuma? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maree




Registrovan: 20 Jan 2015
Poruke: 0
Lokacija: Surdulica, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, zaboravio sam, ako može neki link kako da napravim filtere i to? Very Happy Unapred hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj ovako, niko ne zna SVE o akvaristici, ili bilo cemu.
Za taj tvoj aqua od 63 l predlazem 6 mm staklo, ali mozes i manje debljine, pa da se zezas sa silnim ojacanjima.
Stakleni trokomorni, ili jos bolje petokomorni filter, i onda u njemu smestis skoro sve, grejac, rasprsivac...
Sve ukupno bi te kostalo od prilike 6-7 hiljada din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Pa kreni polako u citanje. Koliko god mi znali o akvaristici i imali dobre volje da te posavetujemo, moraces i ti da krenes u citanje i ucenje, jer je mnogo puta vec pisano o tome.
Pravljenje akvarijuma u sopstvenoj reziji ti ne preporucujem, jer ce mnogo vise da te kosta ako ga ne zalepis kako treba, pa pukne i napravi poplavu u stanu, pa platis zamenu laminata i krecenje stana komsije ispod...
A sad na citanje i polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxy xD ::
Stakleni trokomorni, ili jos bolje petokomorni filter, i onda u njemu smestis skoro sve, grejac, rasprsivac...


Maxy, zasto savetujes coveka takvim stvarima? Ajde objasni mi kako ce napraviti petokomorni filter na 60 cm duzine? Zasto? Sta fali trokomornom? da nece biti mozda bolja filtracija gde u komore ne mozes nista normalno da stavis jer nema mesta?
Pa ne pravi se akvarijum od 200 i vise litara.. Treba jos neko da ga odere za izradu komplikovanog kad moze prosto.. Nije prvi put da dajes sture i pogresne informacije.

Za akvarijum od 60 litara je sasvim dovoljan trokomorni prelivni filter duzinom cele zadnje stranice, sto cak nije ni obavezno, moze biti i kraci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja savetujem kupovinu usteda na ovakvom malom akvarijumu prilikom kupovine gotovog i izrade tipa sam svoj majstor je smesna a realno jovica je lepo rekao opasnosti su mnoge da neduzim ,ja sam kupio 124 litre akva za 2600 dinara da sam ga pravio sta bih ustedeo a potencijalna steta ja se ne bih sa time igrao ,

sto se tice filtracije i ostalih detalja malo listanja pa neka konkretnija pitanja ,sve najlepse ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, vecito pitanje. Jednostavno, koliko para toliko i muzike. To je najprostije napisano i objasnjeno. Cena akvarijuma nije nikako garancija da vam akvarijum nece procureti. Za ovih par godina upoznao sam jedan broj nasih majstora i upoznao se sa njihovim radom. Svako ima svoj mali plus i svoj mali minus. Svako od njih kompezuje jedno naspram drugog. Tako je bilo tako ce i ostati.
Moj savet Maretu ( prepostavljam da se tako zove a ako ne, izvini Smile ), jeste : Ako ti idu od ruke kucni poslovi, ako imas slihta za detalje u radu i vican si onda kupi staklo i odgovarajuci silikon ( barem o tome smo pisali na ovom forumu ) i zalepi akvarijum. Filter se lepi isto ko i akvarijum . Jedino sto imas jos koje staklo vise da zalepis. Sve to lepo ispitaj pre konacnog punjenja i ako sve bude kako treba, unesi tamo gde si planirao. Svaka greska bice uocena pri ispitivanja.
E sad, zaista bi bilo preterano kada bi ocekivao da ti mi objasnimo svaki potez sta treba da uradis ako nisi vica ni sijalicu da zamenis. Nadam se da me razumes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maree




Registrovan: 20 Jan 2015
Poruke: 0
Lokacija: Surdulica, Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam PUNOOO, stvarno ste mi pomogli!!!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License