Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fontana sa jezercetom !!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Soko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Jan 2015
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidele su mi se slične teme, pa da i ja pokrenem jednu.
Prošle godine sam napravio fontanicu čije slike možete videti ispod, a izgradnja je trajala nekoliko meseci (bez žurbe).
Dubina jezerceta je oko 40cm,a širina ide od 1.2m do 3m u najširem delu.
Postoji jedan deo gde se nalazi kofa koju sam postavio kako bih lakše čistio i vadio mulj (još dodatnih 20cm).
Sve ovo pišem jer me interesuje mogu li u ovom jezercetu preživeti koi šarani tokom zime (nisam razmišljao o ovome kada sam pravio) ???
Takođe imam samo jedan podvodni reflektor i želeo bih da oplemenim sa dodatnom rasvetom (po mogućstvu LED - jeftinija).
Ako ima neko ideja neka piše, a takođe ako se nekome svidi mogu slati i slike tokom izgradnje.
Pozdrav! Laughing

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 4:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za zimovnik za šarane je potrebno dubina preko 1m, nebi opstali na ovoj dubini jezerceta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Jan 2015
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljam da ih pred zimu vadim u neki dečji bazen i smestim u garažu, pa na proleće opet vraćam u fontanu. Nadam se da im ne bi smetalo ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ih pripremiš za zimovanje, neće biti problema, pred zimu prestaješ da ih hraniš kako se temperatura spušta, na kraju potpuno prestaneš da ih hraniš do proleća, ne možeš odjednom da prestaneš sa ishranom, mora postepeno. Ako sada planiraš da počneš, nema svrhe jer je prošlo već pola zime i ako su do sada preživeli, onda će i da prežive zimu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Jan 2015
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, kasno sam napravio fontanu (u septembru) i nisam želeo da ubacujem ribe na brzinu. Planiram da ih ubacim na proleće čim otopli i biće mi korisni ovi saveti za sledeću zimu.
Ima li neka posebna vrsta koi šarana i gde je najbolje da tražim???
Ili možda još nešto osim njih ???
Hvala !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Jan 2015
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i jednog video zapisa
https://www.youtube.com/watch?v=Y1poO7r9Snc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu sve ribe iz tog roda mogu u fontanu 7 meseci od početka Aprila do kraja Oktobra, Koi šarani zahtevaju više vode, ovo bi im bilo tesno, ipak su to ribe koje rastu baš velike i nije retkost da budu preko 5 kg. Imaš tzv, zlatne karase, japanke (razne varijetete) koji bi bili idealni za tvoju fontanu s tim što bi morao da im smisliš filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Specificni problem sa jezercetom od18 Vrtna Jezerca 1 Sub Okt 06, 2018 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pond ili to sobno jezerce, sobna font... Salvatoree Vrtna Jezerca 20 Pon Jun 23, 2014 3:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License