Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Curviceps Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 4:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog texta o ovim divnim ciklidima
Smile

Image

Curviceps spada u americke patuljaste ciklide i nije agresivna riba.
Njeno staniste je Brazil i donji tokovi Amazona.
Ne trazi veliki prostor , iz mog iskustva jedan par je zadovoljan i u 50 L.
Naseljava dno Amazona i voli povucenija mracna mesta.
Nisu vrsta koja ce vam pocupati bilje,radje ce se sakrivati u istom ili polagati ikru na unutrasnjost listova.
Parametri koji odgovaraju sto boljoj nezi ovih ciklida nisu komplikovani za vecinu hobista.
Temperatura: 20 – 28 °C
dok je pH: 4.5 – 7.5
Ishrana im je raznovrsna mada najvise vole dafniu i krvnog crva.
Od ove ribe mozete ocekivati da ce uvek biti pri dnu i da ce pokusati da se skriva sto vise,u tome uzivaju.Kao sto sam rekao nisu agresivni ali kao i svi teritorijalci moze doci do maloih koski sa nepozvanim gostima na njihovom terenu.Odrzavanje akvarijuma je vrlo vazno kako za ugodan zivot ovih riba tako i za njihov mrest.
Zivotni vek im je od 5 do 8 godina u zatocenistvu.

Nadam se da ce nekome pomoci ovaj tekst,jer ja nisam nasao puno informacija o njima ptre nego sto sam ih uzeo,vec sam morao da se konsultujem sa nekim ljudima iz USA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 4:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Laetecara curviceps letnjikovac Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Feb 24, 2016 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Laetacare curviceps- bolesna letnjikovac Bolest 2 Pet Feb 19, 2016 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License