Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 45 litara. posle nekog vremena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
niks.nikola93
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Promene:
Zamenjen filter, novi filter je spoljni trokomorni 10 litara, pumpa 500 litara po casu uz modifikaciju slicnu top filteru, filter masa sundjer, vata, keramicke perle, biokugle, osvetljenje dve stedne od po 20w.

Ribice:
5 neonki
5 rasbora
3 korija
1 amazonac
1 anci
1 zebra
5 helena

Ako moze pitanje u vezi ishrane ribica , odnosno koja hrana je najbolja za njih i u kojoj meri, i koliko cesto se vrsi usisavanje podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Premestio sam ti temu ovde, jer mislim da je pocetak odlican. Svaka cast! Bravo
Koliko je stara postavka?
Podseca me mnogo na moj akvarijum. Slicna je litraza, filter skoro identican, veoma je dobar na tu litrazu, koju imas. Srednja komora 15x10?
Samo sto ja stavljam vatu odozgo kao prvi sloj, ali je to zato sto imam mnogo riba, molika i platika koje se mnoze i prljaju mnogo, pa svake nedelje perem vatu pri izmeni.
Sto se tice tempa i dinamike izmene dela vode, neko pravilo koje se pominje ovde na forumu je 1/3 na 7-10 dana, uz obavezno sifoniranje dna pri svakoj izmeni.
E sad tu uvek ima odstupanja, jer ucestalost zamene dela vode zavisi od mnogo faktora. Nije isto kad imas kao ti 5 neonki i 5 razbora, i ja koji imam 20-30 kom zivorotk, plus par maticnih ancija, sijamski algar i 4 kom koridorasa! Laughing
Ti mozes komotno na 14 dana po 1/3 vode da izvuces i izsifoniras dno, plaknes malo prvi sloj vate/sundjera u akvarijumskoj vodi koju si izvadio pri zameni i ti si zavrsio. Samo obavezno vodu za izmenu da natocis dan ranije da odstoji u balonima da ispari hlor.
Sto se tice tvojih riba, ovu zebru pokloni ili zameni u nekoj radnji ili ovde na forumu. Smarace se sama, plus joj je to mali akvarijum. Bice pod stalnim stresom, i stresirace i druge ribe, jer kad je nervozna, onda ima one ispade da jurne od jednom, meni je tako poginula, udarivsi glavom o staklo! Sad
A za ishranu, to je malo sad nezahvalno pisati, ali ajd od prilike.
Ja koristim Dajana colour flakes-losnata, Sera-flora-lisnata, Sera diskus-granulat, Dajana spirulina wafers-za korije i ancije. Plus im dajem i papriku, blitvu i grasak...
Ali ti mozes proci i sa lisnatom i ovom spirulinom samo.
Hrani dva puta dnevno, listica malo u dva prsta, spirulinu 2x1/2, ili ako su veliki koriji i anci onda 2x1.
I nabavi minimum jos dva korija iste vrste. Najbolje se ponasaju kada su u jatu od minimum 5 kom.
I samo da dodam ovaj sprej bar sto si pravio od ove bele cevi, probaj da napravis od okiten creva, ono je crne boje i stopice se sa pozadinom.
Toliko od mene, popio sam kafu, ispricasmo se a sad da se radi nesto! Laughing
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jan 26, 2015 9:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep mali akvarijum. Pedantno odrađen, i postavka jednostavna i lepa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se postavka, zanimljiva.
Kamenci su sjajni samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rozetani
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2015
Poruke: 14
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo. Svidja mi se uredjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opasno mi se sviđa aq , nekako je HARD legao s podlogom , super je .
Samo mislim da bi ti mogao bez problema da staviš još 5 razbora , biće ljepše Wink
Svaka čast Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
niks.nikola93
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pozitivnim komentarima. Smile

Postavka je stara oko 2 meseca, rasformiran je stari i formiran je ovaj.
Srednja komora mi je 17x9. Za sada ih hranim lisnatom obicnom hranom, jednom dnevno u normalnoj kolicini i nisam imao problema, ali bih da predjem na zivu hranu.

Imam jos jedno pitanje vezano za filter, jel je problem ako je nivo vode nizi u filteru za par milimetara, recimo 5mm??? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

niks.nikola93 ::
Imam jos jedno pitanje vezano za filter, jel je problem ako je nivo vode nizi u filteru za par milimetara, recimo 5mm??? Smile


To je sasvim normalno za trokomorne filtere. Vremenomm, filter masa se prlja i samim tim je slabija propustljivost a pumpa uvek radi istom brzinom, dakle bice vremenom i veca razlika ali bez brige... Operes filter i to je to...
BTW, bas lepo izgleda akvarijumcic, deluje bas prirodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gagi007
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 128
Lokacija: kljajicevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze akvarijum ti vrh postavka ti je prelepa imam slican akvarijum moracu ga aktivirati samo mi reci koje su ti biljke tu samo da si zamaskirao te cevi sa tom valisnerijom da se nevide toliko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugar, akvarijum je super Smile
I ja imam u planu nabavku jednog ovakvog od 50-ak litara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niks.nikola93
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od biljaka imam valisneriju, nanu, mikrozorum windelov, patuljasta kriptokorina.
Ne znam strucne nazive , dodacu jos neki mikrozurum i nane u principu to je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2015 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se i slike su extra Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2015 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo dobro i opustajuce! Boje su ti odlicne, rasveta od dve stedljive je potrefljena idealno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2015 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je perfektan Bravo Sve si odradio kako treba Very Happy Ima li nekih novih slika red bi bilo Very Happy Imam samo jedno pitanje kako valisnerija podnosi sisanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License