Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta me je to snaslo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Twister
Akvarista

Registrovan: 10 Jul 2014

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posle zamene vode, u nedelju, koja se odvijala kao i do sad...posle jednog dana na staklu akvarijuma uocio sam "bele tackice" da ih tako nazovem. Prvo sam pomislio da su u pitanju mehurici vazduha sto prilikom zamene vode sto od ubacivanja filtrirane vode preko pumpe.... medjutim kad sam pribio nos uz staklo i fiksirao pogled u te "bele tacke", video sam da se iste pomeraju na nacin slican crvima, glistama i ostalim "gmizavcima". duzine su max. 1mm a tanji od vlasi kose....pokusao sam slikati al nemam mogucnost izostravanja. Prilozicu slike koje su sam mogao uslikati. Da naponenem jedina, ali jedina razlika od nedelje koja je uvedena to je hranjenje sa DIY hranom : grasak, sangarepa, oslic i aleva paprika.

Recite mi sta je to izvrsilo "invaziju" i kako se boriti protin tih E.T.-ja

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista

Registrovan: 10 Jul 2011

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visak hrane, zaboravio sam kako se zovu, smanjih hranjenje. A ribe bi ih trebale pojesti, mada mozda gresim slika je nikakva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Twister
Akvarista

Registrovan: 10 Jul 2014

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je samo to u pitanju dobro je....brz odgovor -hvala cvrc.

j..ga nemam foto-apart Sad
Looniz
Akvarista

Registrovan: 08 Dec 2012

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe ce to pojesti, ne brini, i par dana ne hrani ribe. Pomaze i totalno zamracenje akvarijuma na par dana. opet, ako je to sto ja mislim, isto zaboravih kako se zove..
Ukoliko gresim, neko ce me ispraviti..
corvus
Akvarista

Registrovan: 23 Okt 2013

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh ,ako nije opasno ja bi ih zapatio ,moram pod hitno da pravim akvarijum za ove organizme gotivniji su mi od ribica ,ludilo ,

samo cu morati da kupim i lupu ,
nikouro
Urednik
Urednik

Registrovan: 14 Feb 2010

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekad ne treba citati naslove ....
Nikola ue
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 21 Jan 2015

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je visah hrane pojavljuju se bele mrlje kao crvi tanji od vlasi kose. proveri i punpe da nije losa filtracija. meni su se skoro bili pojavili zbog viska hrane i slabe filtracije bilami pumpa na izdisaju, meni su se bili pojavili u filteru. tada sam zamenio sav filter materijal pumpu creva i prelivne cevi pre 20 dana i sada nema problema...
nesa69
Urednik
Urednik

Registrovan: 01 Feb 2013

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naslov ko u kuriru Smile
Da se ne zove to možda planarija:
http://www.akvarijum.org/forum/planarija-t687.html
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker