Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc neodlucnom pocetniku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Eastwood
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav iz Nis! (bez "a" jer je "Pozdrav iz NisA" nepravilno. Ja zivim u Nis - valjda znam kako se kaze! Cool )

Iskustvo: osim sto sam ko klinac bratu od tetke krisom hranio ribice sa po pola kutije hrane svaki put - nikakvo. Dobro razumem tehnicki sta je filter, pumpa i td. ali nikad nisam imao akvarijum.

Plan: morski reef akvarijum (ovo reef je valjda i ribice i korali)

Neodlucnost: proizilazi iz nekoliko opcija koje mi se motaju po glavi i to:

Opcija 1: neka nano varijanta od oko 50l - recimo oni cetvrtasti "fabricki" akvarijumi, oko 5kg zivog kamena, solidna rasveta za tu velicinu, nekoliko mekih korala, 2 klovna itd. ...klasika

Opcija 2: Opcija 1 + sump koji bi bio osnova za nadogradnju za vecu litrazu sa skimerom. Pa ako prezivi ovaj manji iz opcije 1 - kupovina veceg akvarijuma i prikljucivanje na sump. S tim sto bih u sumpu, kako da kazem, "ozivljavao" suvi kamen za vecu litrazu u cilju smanjivanja troskova i plus bih imao vec deo zivog sveta - nesto kao iz dve rate da placam.

Opcija 3: odmah sve - 150 - 200l akvarijum, sump, skimer, cikliranje, korali, ribice...ludnica! Mnogo para, zena podnosi zahtev za razvod braka, prijatelji racunaju koliko je to tura u kafani i td.

Sad ja nekako naginjem ka drugoj opciji iz dva razloga: 1. znam da mi ovaj od 50l nece biti dovoljan; 2. treca opcija me malo plasi - sta ako nesto zeznem pa sve to propadne? Ovako mi manja steta pa za iste pare imam 2 pokusaja. Mislim nemoj da mislite da sam materijalista ali nemam para za skupe eksperimente. U svakom slucaju svaki savet

iskusnih je dobrodosao.

PS: zbog iskustva na mnogim drugim forumima (nevezanih za akvaristiku) molim clanove koji nesto "pretpostavljaju" a nemaju iskustva ili su nesto citali po forumima - da se uzdrze jer te pretpostavke imam i sam a one bi samo jos vise zbunile vec zbunjenog pocetnika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobro dosao.
imas puno tema koje ti kao pocetniku mogu pomoci.
Kreni sa citanjem.
Pitaj sve sto te zbunjuje ili ti nije jasno.

http://www.akvarijum.org/forum.....11713.html

http://www.akvarijum.org/forum.....t4546.html

pregledaj teme u kojima kolege opisuju svoje akvarijume, mozda ti pomognu pri odluci, a i mozes puno toga da naucis....
imas dosta razlicitih shvatanja i pristupa morskoj akvaristici-kroz moje teme mozes skontati moj pristup-u koliko te nesto konkretno interesuje samo pitaj -tu smo da se pomazemo.
za pocetak svidja mi se tvoj stav "o gatanju tipa: "rekla kazala" ili cuo sam ovo i ono ,a da se nema nikakvog iskustva o tome sto se prica......
pozzz NIS.


Poslednji izmenio Laki dana Čet Jan 29, 2015 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Eastwood
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@laki983 to sam sve procitao. Samo jos da kontaktiram ReefrooM pa cu da vidim kako se uklapam u cene. Cena najbolje resava nedoumice Smile Kontaktiracu ReefrooM zato jer vecina ovde preporucuje upravo njega - kolko sam ukapirao.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Jan 30, 2015 1:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: opušteno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvecar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poceo sam sa opcijom jedan-godinu dana ok pa bum,opcija dva je trajala nekih 8 meseci i sad sam na opciji 3 .Ako hoces da te manje kosta idi na opciju tri ali sporije i izace te bar duplo jeftinije u roku od tri-cetiri godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo se držite teme i budite kulturni. Slobodno pišite kako pišete, a ostalo zadržite za sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Eastwood
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako da kontaktiram ReefrooM al javice se on. Ili mu dolazim na gajbu Razz

@nesa69 sale se ljudi, mislim da niko nije bio zlonameran nego vise ko zezanje. Gde su mladi tu je i sala. Malo humora ne smeta po meni ali pravila su pravila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema problema, i ja tako malo iz zezanja pobrisao, znaš da se našalim, ništa zlonamerno ...
Svašta ću da vidim i pročitam ovde.

Pozdrav i samo napred sa morem, tu ti je Laki uvek sa dobrim savetom i ostali su spremni da pripomognu. Ja se držim slatke vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License