Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik traži za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu pa ako ova tema nije baš na mestu izvinite me. Dakle, dobio sam ribicu na poklon(zlatnu ribicu) i neki jakooo mali akvarijum uz nju. Sad prvi dan sam je stavio sa vodom u kojoj sam je dobio u taj mali akvairjum i dodao sam kišnice(čitao sam da je to dobro). I naravno sad sve je super, hranim je jednom dnevno, vidim i kako pojede i sve ali vidim i da joj je akvarijum jako mali. Gledao sam danas neke u pet shopu i našao sam neki ok onako kockasti(ovaj je onako kao kugla), dosta je veći od ovoga pa sam hteo da ga kupim. Zanima me koja mi još oprema treba za to(neki filter, nešto) s obzirom da želim da čuvam samo jednu ovu ribicu a možda i u nekoj budućnosti se zaista i udubim u ovaj hobi. I zanima me da li je normalno da ribica stalno zeva i to zeva baš onako brzo, nonstop, čini mi se da to nisam primećivao pre a menjao sam vodu juče i nakon toga je i dalje zevala kao da je zadihana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 8:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj vise kisnicu.....za pocetak.....
ostali koji se razumeju u zlatne ribice ce se javiti

i da uzmi joj veci akvarijum,, hvala u njeno ime
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sada onako isto i dalje zeva i često ide gore na površinu kao da nema vazduha, neko rešenje? Akvarijm ima samo kamenčiće neke u sebi, nikakvo bilje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je na površini onda nema dovoljno kiseonika. Pumpa za vazduh uz neki raspršivač bi rešila problem. Vidi, što se tiče veličine akvarijuma, zlatne ribice porastu jako velike. Dakle, što veći akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko litara je taj aq koji si gledao,
Trebao bi ti neki odgovarajuci filter, pumpa, grejac ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima oko 10-15l, nisam nešto zagledao ali čini mi se velik i taman za jednu ribicu koliko i mislim da držim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako tako zadihano dise na povrsini znaci da nema dovoljno kiseonika u vodi. i akvarijum od 10-15 l bi joj bio dobar za pocetak, al ona raste i do 1 kg, moze da zivi i preko 50 godina, tako da bi za tu jednu bilo 50-60 l mnogo optimalnije, ako ne i 10-20 l vise. temperatura vode treba da je oko 22 stepena pa ti grejac ne treba, a sto se tice filtracije za manji akvarijum mozes koristiti potopnu filter-pumpu koja ima nastavak koji ubacuje vazduh. one kostaju oko 800-1300 din, atman, u zavisnosti od jacine i protoka, sto opet zavisi od velicine akvarijuma. japanka je poznata po tome da dosta prlja vodu, al ako menjas redovno jednom nedeljno 30-40 % ne bi trebalo da imas problema. a i imas samo 1 ribu, to nije veliko prljanje. e pa srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam odakle si ali ako je ispravna voda za piće, lepo ostavi da odstoji jedan dan i menjaj što više.
Dimenzije za akvarijum, na tih 10-15 dodaš 0 pa pomnožiš sa dva i eto, 200-300 litara Smile
Jedna riba, doduše malo porasla naprimer:
http://www.akvarijum.org/forum.....70456a.jpg
Inače su za njh jezerca, veliki akvarijumi sa golim dnom i filteri velikog kapaciteta mehaničke filtracije.
Ima tema o njima dosta, npr:
http://www.akvarijum.org/forum.....-t509.html
Savet je da dobro razmisliš, nije to riba kojom treba počinjati ako nemaš prostora. Borac je mnogo pogodniji za manje akvarijume, manje zahtevan, jedino što ima relativno kraći vek života. Ali mu opet treba obezbediti neke uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda baš nije poželjna za piće, mislim ja već duži niz godina kupujem flaširanu za to, ona je ispravna mikrobakteriološki ali ima previše Fe, sva okolna sela oko mog imaju i arsen, sad po analizama naše nema ali koliko u to verovati..Kupio sam danas neki akvarijum 25l i Resun Magic-Jet filter(rekli su u pet shopu da je taj odličan za ovo) i sad me zanima šta dalje..
Rekla je da operem akvarijum samo toplom vodom, nikakve hemikalije, sipam vodu i pustim filter 24h da radi pa tek onda da ubacim ribicu.
Sad zanima me i jel mogu ja tu moju vodu sa česme da koristim za to, naravno prvo bih je iskuvao pa čuvao jedan dan u nekim balonima i zanima me i kakva je voda sa bunara(arteški bunar imam u blizini) pa mogu i od tamo vodu da uzmem..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cikliranje!!!!!!!! Pročitaj na forumu, u delu za početnike. Inače, možeš se oprostiti od svoje japančice. Lepo smo ti rekli da ti treba veeelikiiii akvarijum za japanku, a ti kupio od 25 litara, i to fabrički koji je verovatno koštao ko sam đavo. Sad Joj bre ljudi, ne slušajte prodavce po akvašopovima. Njihov cilj je da uvale robu. Pre svake kupovine pitajte ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha a što se tiče cikliranja ja ne mislim saditi neko bolje i čitao sam da ova moja to samo pojede pa mislim da mi i ne vredi tako da me zanima vaš savet. Mislio sam možda da napunim taj akvarijum, uključim filter taj i da dodajem svako malo vode koje odlivam iz njene kugle što radim svaki dan pošto vidim da se "unervozi" i teže diše i nakon što promenim vodu normalizuje se pa možda da dodajem tu vodu zbog korisnih bakterija i toga svega kad već nemam neki drugi način :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima biljaka koje mogu da opstanu sa japankom (anubije, kriptokorine). Ti ne moraš menjati tako često vodu ako kupiš vazdušnu pumpu, crevo i kamen za raspršivanje. Ona će obezbediti kiseonik japanki u kugli dok ne pripremiš akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kugla je smešno malene zapremine, mislim da nije ni preko 4l..tako da mi promena vode nije i teška samo me brine da li će ribica preživeti dok mi se novi akvarijum ne pripremi za stanovnike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi napisao odakle si. Moj je predlog da pokušaš da nađeš nekoga ko ima veliki akvarijum, pa da uzmeš od njega vodu. Takva voda je već isciklirana, pa ćeš mnogo ubrzati proces. Ako nemaš cikliranu vodu, i nemaš biljaka u akvarijumu imaćeš problem sa štetnim materijama, od kojih ribica najčešće dobije klasično trovanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum23




Registrovan: 30 Jan 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Sombora sam, pa onda probaću da nađem nekoga ko već ima vodu iz akvarijuma i polako spremam moj maleni kutak Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License