Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko kvarcnog sljunka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blaza83
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potreban mi je vas savet oko starog kvarcnog sljunka 1-2 mm.Imao sam akvarijum oko 60 l gde je bio postavljen navedeni sljunak.Kada sam ga rasformirao pre jedno 2 godine sljunak sam koliko toliko oprao i ostavio da se osusi na suncu,tada je spakovan u kantu.Moje pitanje je smem li ga sada koristiti u postavci novog akvarijuma ili je bolje kupiti novi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 9:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smeš, samo ga operi od prašine koja se stvorila i puni, čekamo slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blaza83
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice,bice cekamo sledecu platu za jos par sitnica pa krecemo u akciju,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi u profilu odakle si.
Ja sam to radio sa sljunkom, oprao, iskuvao, osusio i spakovao u kesu. Posle 2 godine, zatrebao mi je opet. Oprao sam ga ponovo, otkuvao i postavio u akvarijum.
Mozda i nije trebalo da ga kuvam ponovo, ali jesam za svaki slucaj. Mala je kolicina, pa mi nije bilo cimanje.
Isperi ga vrelom vodom iz bojlera i ne bi trebalo da bude problema...
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Ned Feb 01, 2015 12:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Kad tastatura nema slovnih oznaka... :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ljudi zasto toliko preterujete sa dezinfekcijom i ciscenjem svega sto ide u akvarijumi. Ne razumem sto neko kuva kamen u 5 voda po 20 minuta. To je preterivanje i bolje se posvetite nekim korisnijim stvarima. Sve bakterije umiru pre nego sto voda prokljuca. Postoje one koje zive i na visokim temp, ali to nisu one koje zive na hladnom kamenu, jel? Smile Valja biti oprezan ali iskuvavanje, pranje i sve ostalo, malo je previse. Ionako super opran pesak ili sljunak posle mesec dana da izvadite iz ak i da ponovo perete bice prljav kao da ga nikad niste ni prali. Tako da opusteno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License