Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 zelen'lo u 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već nekoliko godina imam ovaj moj prvi akvarijum. Bilo je dosta pretumbacija biljaka i moje želje da imam veći akvariju. Ništa nije bilo od toga iz više razloga Sad . Trenutna postavka je već 6 meseci. Red je da se i ja pretstavim, nakon toliko vremena.
Dimenzije akvarijuma : 50dx33vx27š
Osvetljenje: t8 neonka 15W, 6500K
Filtracija: Resun hf-2003 hang on filter 300-700l/h (ubačene u pregrade dodatno i keramičke kugle i plavi sundjer
Grejač: 100W
Podloga: rečni šljunak, treset i osmokot
Hard scape: lava kamenje, rečno kamenje (testirano nije krečnjak Bravo ), panjevi
Biljke: anubias barteri var nana, anubias nana petite, microsorum pteropus, microsorum pteropus windelow, cryptocoryne wendtii green, cladophora aegagrophylla, marsiela hirsuta
Ribe: par ramireza, 4 neonke, 5 pristela tetre, 1 kori panda i albino ancistrus
Puževi: malezijci i dve vrste barskih
Prihrana: makro i mikro elementi iz Sombora, poznata firma Wink (pola preporučene doze stavljam) i easy carbo (malo više od pola preporučene doze)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se ja odusevim kad vidim ovakvo malo zelenilo OSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo, vrlo lep i pedantan akvarijum. Svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lepo odradjeno, i lep par ramireza! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako testiraš rečno kamenje da li je krečnjak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako reaguje, odnosno peni u kontaktu sa kiselinom onda je krecnjak.
Meni ovo izgleda odlicno. Svaka cast! Bas mu je dobro mesto tu na stolu. A i par ramireza je prelep. Desetka!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Ja zaboravih pohvaliti aq je super volim kad ima tako puno bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da vam se svideo akvarijum. Ja volim kada je puno biljaka još kada su nezahtevne Wink . Za mesec, dva bi trebalo da umesto poluhaube ide reflektor sa štednom sijalicom (25W, 6400k) iznad. Tako da će biti otvoreni akvarijum. Imam nekoliko anubias nana petit koje su u zadnjem planu i odmah ispod površine vode. Nadam se da će one izaći iz vode i procvetati kada stigne reflektor Smile sada nemaju dovoljno svetla. Spremam takođe da iza akvarijuma stavim saksiju sa bršljenom, koji se sada trenutno penje po grani u drugoj sobi gde ima više svetla. Nadam se da će za koji mesec dovoljno obrasti granu Smile Ramovi jesu simpatični ali zlatni ancistrus je još bolji. On je najdominantniji u akvarijumu, samo juče nije hteo da se slika Twisted Evil Kada bude bio raspoložen staviću sliku Rolling Eyes

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lep akvarijum Smile, dobri ramovi, biljke zdrave i zelene. Sve za 5+.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 07, 2015 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretraži malo za bršljen, za neke sam pročitao da hoće da izazovu negativne posledice (glup za biljke pa me razumi).
Zlatna puzavica može slobodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq. je za ovu litrazu bombona.
Lepi ramirezi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da upišem i oko zamene vode, menjam 10 litara odstajale česmuše nedeljno. Što se tiče osvetljenja, foto period je 12h. Uspeo sam da uslikam i ancistrusa. Very Happy

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican akvarijum! Ih kad bih ovako nesto imao u kancelariji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Pretraži malo za bršljen, za neke sam pročitao da hoće da izazovu negativne posledice (glup za biljke pa me razumi).
Zlatna puzavica može slobodno.


Video sam na netu da su neki čak i u palidarijum stavljali bršljen (Hedera helix). Ja nisam mislio da pravim palidarijum nego samo da on ide pored ili iza akvarijuma. Evo jedan primer gde su stavili bršljen u palidarijum:

http://showcase.aquatic-garden.....ow527.html

Mada u pravu si, list bršljena ili odlomljena grana ako upadnu u akvarijum mogu da budu problem. Pročitao sam da ispušta neke otrove bršljen kada se odlomi. Razmisliću o tome, hvala na savetu.

p.s. video sam tvoje albume nisi glup za biljke Wink nisu pretrpani biljkama ali akvarijumi ti izgledaju baš lepo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mlad neiskusan i zelen grof_akva Upoznavanje 0 Čet Sep 30, 2021 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Eritromicin za zelen alge? Alpha Alge 8 Uto Maj 15, 2012 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License