Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Arcadia Freshwater T8 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Khyron
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Maj 2014
Poruke: 6
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me misljenje o ovoj neonki . Da li vredi izdvojiti skoro 2k dinara za ovu neonku? Pazario sam ove jeftinije classica Arcadie (Natural daylight i Topical sunlight) ali nisam bas zadovoljan . Akvarijum ce biti biljni (ELEOCHARIS PARVULA i HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES) ,55 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 5:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 6:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, svetovao bih ti da ides na T5 rasvetu iz prostog razloga sto na tu tvoju litrazu mozes jeftino da prodjes a same neonke ce mnogo duze trajati u odnosu na T8, znam iz iskustva, moj ti je savet da ides 2x24w i to kombinacija jedna da bude Plant pro a druga freshwater, mislim izacices malo skuplje u startu ali sobzirom da je preporuceno menjanje T8 neonki na 6 meseci od strane proizvodjaca(kod nas u srbiji to ide i vise Very Happy ) ovo ti je isplativija kombinacija jer mozes bez problema da menjas neonke na 2 godine, a razlika u rastu biljaka je ogromna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne zalazimo u detalje oko toga da li je to u konkretnom slucaju dobar izbor, moje generalno misljenje je da te lampe ne vrede 20e.
Obzirom da cene ne diktiram ja nego trziste, ocigledno je da mogu da ih prodaju za te pare, inace bi spustili cene. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf ovo je bolna tema i za mene...imam arcadia classic 2 x i arcadia natural daylight x1 i vec skoro evo je godina od kad su aktivne primetno je da su oslabile bas solidno.....posto je i kod mene neminovnost da moram da refreshujem rasvetu sta sada uzeti???.biljke su sve nezahtevne i sa ovim sijalicama koje sam do sada imao sve je raslo kao ludoooo...citao sam jos odavno philips 865 neonkama i interesuje me da li to jos ima negde u prodaji...interesuje me duzine od 90cm/30w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Khyron
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Maj 2014
Poruke: 6
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imajuci u vidu da ove T8 valja menjati godisnje jednom , predlog Onix21 za T5 ima smisla.medjutim ,kupovina grla prigusnica i samih lampi bi kostalo bogami dosta tako da to otpada za sada.Freshwater t8 su nahvalili neki ovde na forumu a i u zabranjeno reklamiranje predlazu kao nezaobilaznu za biljke.


Poslednji izmenio nemanjask dana Pon Feb 09, 2015 9:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poenta je da ne možeš tvrditi da je nešto naj bolje za rast biljaka ako ga imaš u prodaji 2-3 meseca, prekratko je to za bilo kakvu ocenu, hvalili su je verovatno ljudi koji su je kupili za debele pare da bi opravdali svoj postupak i trošak. Sve u svemu, ništa nije idealno niti večno, reklama i forsiranje prodavaca je jedno a realnost sasvim drugo, na kraju niko nikoga nije prisiljavao da kupi nešto, sve je stvar izbora. Forum je mesto gde se o svemu diskutuje i ima različitih mišljenja, problem je što ljudi saslušaju samo mišljenje onoga koji hvali proizvod koji nameravaju da kupe ako su već odlučili. Ne možete tvrditi da su svi hvalili te neonke kao ni da su ih svi kritikovali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Arcadia T5 Plant Pro Juwel Rooster Tražnja 0 Čet Mar 17, 2022 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc povezivanja arcadia led t5 18w nelesavic Rasveta 4 Uto Jan 14, 2020 7:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Freshwater 33L dk Početak u akvaristici 59 Sub Sep 14, 2019 9:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic Super Bright T5 HO 24w + 2... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 27, 2018 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Arcadia T5 LED sijalice Arcadia Arcadia 0 Pon Jul 10, 2017 5:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License