Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Colisa lalia, nesto nije dobro...? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
ja imam juwel akvarijum od 180l, jbl e901 kanister filter, solidnu kolicinu biljaka koje napreduju, akvarijum je jos nov pa bice toga jos, prvo sam ubacio gupike koje sam imao u malim akvarijumima, one su bile same neko vrijeme, nikakvih problema nije bilo, zatim sam ubacio neonke, takodje nikakvih problema nije bilo, onda sam ubacio Colisa lalia muzijaka (u prodavnici je ostao samo on), on se veoma brzo snasao i fino se uslobodio i hranio...
Zatim, poslije mozda pola mjeseca, ubacimo mi jos jednu grupu riba, a najvise zbog toga sto sam htio da ubacim i zenku za njega, ne zbog parenja nego cisto onako da ima i on svoju vrstu za druzenje, ubacio sam i dvije Ksife i dva mlada ramireza...

Sve je izgledao super, zenka Colisa je vise plasljiva, a cak je malo veca od muzijaka, ne znam da li je to zbog toga sto je on jos mlad ili ga nisu dobro hranili, ali je manje, na pocetku je on nju onako diskretno gurkao, ali u poslednje vrijeme ona njega malo gurka, cini mi se kao da ga tjera, ali nije to previse grubo kao sto to recimo borci rade Very Happy

Sve bi to bilo dobro da prije dva dana vidim da se muzijak zavlaci po coskovima, sa glavom prema povrsini, sporo se krece, nije zainteresovan za nista pa ni za hranu i ovo mi ne sluti na dobro, ali ne znam sta bi mogao da bude problem, ovo je prvi put da ima ove ribe i ne znam koji su najcesci problemi sa njima i bolesti?

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 9:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

x-man ::
Pozdrav svima,
ja imam juwel akvarijum od 180l, jbl e901 kanister filter, solidnu kolicinu biljaka koje napreduju, akvarijum je jos nov pa bice toga jos, prvo sam ubacio gupike koje sam imao u malim akvarijumima, one su bile same neko vrijeme, nikakvih problema nije bilo, zatim sam ubacio neonke, takodje nikakvih problema nije bilo, onda sam ubacio Colisa lalia muzijaka (u prodavnici je ostao samo on), on se veoma brzo snasao i fino se uslobodio i hranio...
Zatim, poslije mozda pola mjeseca, ubacimo mi jos jednu grupu riba, a najvise zbog toga sto sam htio da ubacim i zenku za njega, ne zbog parenja nego cisto onako da ima i on svoju vrstu za druzenje, ubacio sam i dvije Ksife i dva mlada ramireza...

Sve je izgledao super, zenka Colisa je vise plasljiva, a cak je malo veca od muzijaka, ne znam da li je to zbog toga sto je on jos mlad ili ga nisu dobro hranili, ali je manje, na pocetku je on nju onako diskretno gurkao, ali u poslednje vrijeme ona njega malo gurka, cini mi se kao da ga tjera, ali nije to previse grubo kao sto to recimo borci rade Very Happy

Sve bi to bilo dobro da prije dva dana vidim da se muzijak zavlaci po coskovima, sa glavom prema povrsini, sporo se krece, nije zainteresovan za nista pa ni za hranu i ovo mi ne sluti na dobro, ali ne znam sta bi mogao da bude problem, ovo je prvi put da ima ove ribe i ne znam koji su najcesci problemi sa njima i bolesti?

Hvala.


Colise su veoma bolešljive ribice zbog loše genetike. Uglavnom ne požive više od par meseci u akvarijumu. Tvoja će Colisa sve manje veselo plivati i sve više ležati na dnu sve dok jednog dana.... Sad
Ako se ribica ne oporavi preporučio bih ti eutanaziju jer se bolest može proširitim i na druge ribice. Posebno dvodihalice.

Voleo bih da grešim.... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 3:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, znaci da se kod nas prodaju lose ili je to inace tako? Zasto losa genetika?

Inace, ova riba je uginula poslije 3 dana, a taj ishod se odmah mogao naslutiti, a bas je bio dobar muzijak, interesantan, puno je bio manje plasljiv od zenke koju sam nabavio dok je on jos bio ziv, ali ona nikako da bude slobodna kao on...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dobro vece dobri ljudi namilax Upoznavanje 0 Čet Nov 10, 2022 12:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Colisa lalia SanjaP Bolest 19 Sre Apr 07, 2021 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License