Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 fontana-vrtno jezero Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drago mi je kada cujem da neko prati temu, kao shto vidite zahvaljujuci urednicima i administratoru na forumu je dobijen novi kutak , vrtna jezerca. Bravo Ovim putem se javno zahvaljujem svima zaduzenima za realizovanje istog.
Sada da se vratim, moj post jeste napravljen da izbacam slike radova, i opisem detaljno kako izvodi radove itd kao i za savjete, u mom prvom postu pise da rado prihvatam sve ideje i savjete. OVo za ukrasni kamen , to mi je palo na pamet jer je nekako veoma prirodan kada se vidi izbliza, naravno na to utice i izbor boje i modela. Ono sto ce da oplemeni ovu fontanu, to ce da bude hortikokultura . Zenski clanovi iz kuce su uveliko poceli da sade i presadjuju neke sadnice, borice, cvijece itd. Smile Cilj je da unutrasnjost priblizno napravim prirodnom stanistu, a sada ce ljeto , rijeka j eu blizini bice iskopa kamenja biljki itd Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanpodgorica ::
Cilj je da unutrasnjost priblizno napravim prirodnom stanistu, a sada ce ljeto , rijeka j eu blizini bice iskopa kamenja biljki itd Smile


Jedva cekam kad se dodje do toga pa da vidimo slike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pozdrav... Very Happy neki su pratili moju temu i izgradnju moje fontane za koi sarane. Sa radovima sam stao u jednom trenutku i to stojanje se oduzilo , obaveze itd. Sutra namjeravam da pocnem praviti moj big filter za fontanu Very Happy naime nmg da se zezam sa velikim buradima, varanjem plasticnih cijevi, varenjem drzaca i pregrada za filtere itd itd itd, kao sto nisam mogao da sa vrtnim jezerom od najlona , koje je sada zamjenila betonska fontana. Shodno tome sutra pocinjem da pravim betonski filter naravno trajni Very Happy ja kao ja, nije to to ako nije trajno i ako nije sve po mome. Namjeravam da iskopam dubinu oko pola metra od visine zemlje te da dignem filter na 20 cm iznad vrha pontane. unutrasnjost filtera bice oblozena sa crnim plocicama. Nabavljam potrebne sundjere i filtracione slojeve. potopna pumpa gabaritma 70l /1 min ce vodu da izvlaci sa dna i ubacuje na dno filtera. Voda bi trebala slobodnim ,,hodom,, da prolazi kroz sve te filtracione sisteme, i da izlazi u obliku 2 vodopada u fontanu,prirodnim putem. Spoljasnost filtera i fontane ce biti oblozene u keramici imitacije kamena, koja je vec kupljena. . filter ce biti poklopca, tako da ce vodu da krasi bijelo kamenje koje ce da se nazire. Smile tako da taj dio filtera mogu da iskoristim kao mini jezerce za neke biljke. Dodacu i sliku od nekih ideja koje sam nasao na internetu i koje mi se svidjaju, te cu nasotajati da uradim nesto slicno tome. Radovi pocinju sutra Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike keramike koju sam uzeo za moju fontanu, s tim shto ce gornje ivice biti od druge keramike kao i prednji dio filtera bas kao na slici predhodnoj. P.s kamenje na keramici iskace, kao prirodno nego nisam bas najbolje fotografisao .

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, poceo sam na vrijem sa radom ali vremensk uslovi nisu dozvoljavali cijelu sedmicu , samo kisa kisa i opet kisa. Medjutim to mi je donijelo i dosta dobrog, nakon2 dana padanja kise, primjetio sam da je fontana pustila cementu luz, ili CEMENTNO MLIJEKO , IAKO se dovoljno osusila doslo je do reakcije vode sa betonom sve je bilo sivo i puno masnoce, od cementa, poludio sam. Problem sam rijesio sa kvalitetnom hidroizolacijom. ZA SVE KOJI PRAVE BETONSKU FONTANU, ILI VRTNO JEZERCE PREPORUCUJEM HIDROZOL ! JUB-ov proizvod. nanio sam dvije ruku na zidove i plocu sasushio 48 sati i to je pokazalo perfektne rezultate, voda je itekako cista, i ne prpusta beton ni jednu casu.

Image

Ovako je izgledalo nakon prve kise, bukvalno su mi svi planovi u tom trenu propali Smile
Sto se tice filtera i to je u izradi , udario sam coklo i donju plocu filtera, te ozidao na to 2 reda betonskog bloka, dubina je oko 70cm, s tim sto danas cekam majstora da uradimo gornji ukrasni cerklaz kao i prednji dio gdje ce biti izlaz za vodopad.

Image


Image

Sto se podloge tice, koristio sam rijecni kamen,oblutice sa kojim sa pokrio dno, a po coskovima sam postavio par stijena i napravio ,,kucice,, gdje ce se koi sakrivati od vecih vrucina itd, iz iskustva znam da vole da se sakriju, a i dobro je kada dodje do mrijesta, da mladj ima gdje pobjeci

Image

Image

i nakon punjenja vode, ovo su rezultati poslije nanosenja hidrozola. P.s proizvod sadzri deklaraciju o mogucnosti hidroizolacije u bistjernama itd gdje se drzi kvalitetna pitka voda, te nije stetan za ribe,a cijena mu je itekako prihvatljiva.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno je sto si nastavio radove.
Moj predlog ti je da na ivice poredjas kamenje za poplocavanje, sto ce dati mnogo prirodniji izgled i nece se videti ova rebra od salovanja.
Ovako nesto

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto prije 5 sati napisah, cekam majsotra Smile filtr je zavrsen shto se tice grube ruke, nocas u 8 se nalio cerklaz na vrhu filtera, napravljena je okapnica 3 cm ispod koje dolazi rasvjeta. Smile za 3 dana ide rasalovanje, spric i gruba ruka, te oblaganje unutrasnjosti filtera u obicnu keramiku radi nepropusnosti vode kao i lakseg ciscenja kada se bude radila generalka filtera jednom mjesecno . Slikao sam sada ,mrak je ali vidi se odprilike kako izgleda. Uglavnom ja sam prezadovoljan ! Jer ce ispasti bas onako kako sam zelio, nesto slicno u slici gore koju sam skinuo sa interneta.


Image

Image

Image

to je to za danas Smile do srijece necu nista raditi , dok to ne rasalujem i krenem sa malterisanjem i unutrasnjom keramikom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Nikolac"]Odlicno je sto si nastavio radove.

Hvala Nikolac, ma ja imam namjeru to da zavrsim po meraku do ovog proljeca zajedno sa velikim koi-jima koje sam vec nasao ogromne ribetine oko 40 cm samo me cijena ubija Smile ali nebitno to je najlaske, uglavnom ih narucujem. A sto se tice tvog predloga, pa ja ne bih bas da sakrivam ivice oblaste od salovanja jer sam to radio bas zbog toga da ispadne tako ovalasno. A ovaj kamen je perfektan za oblaganje cijele fontane, samo sto je njegova cijena 30e po metru kvadratnom. A keramika imitacija kamena je 10e,aq kamen takodje iskace i daje prirodan oblik. KOliko para toliko muzike Smile Ali nadam se da ce sve biti perfektno kao shto sam zamislio, radujem se ovom proljecu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako... Danas su nastupili novi radovi, koji mogu da se zovu skoro pa zavrsni radovi. Sve je raasalovano i postavljena je keramika. Ovako to sada izgleda sa ukrasenim zidovima i filterom. Nadam se da ce i Vama zapasti za oko. Nisam slikao sam kraj radova, gdje je keramika postavljena do za dnje plocice jer nas je uhvatilo nevrijeme te ce slike biti sutra ubacene. Volio bih da cujem i Vasa misljenja da li Vam se svidja do sadaa odradjeni dio.


Image

Image

Image

Image

Image

Image
p.s na slikama se vidi i moj majstor , koji mi je najvise pomogao u ovom projektu Very Happy Sve u svemu ja sam jako zadovoljan, a filter je ispao predobro nadam se da cete na slikama moci vidjeti kako je sve ispalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas je zavrsena sva spoljasna keramika

Image

Image

Image

Nasut je i puteljak oko fontane od bijelog kamena, kojeg cu ovih dana da ogradim tj da blago oivicim da se ne bi rasipao sa strana. Sledece slike bi bile ja se nadam sa zavrsenom ,,tarasom,, za vodopad iz filtera , sa koi ribama , i nesto novog zasadjenog zelenila okolo kao i rasvjeta Smile nadam se do kraja sedmice. Veliki pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelio bih da cujem i Vasa misljenja, da li vam se dopada, i imate li kakvih komentara, kritika ili pohvala za dosadasnji rad Smile ili mozda jos neki savjet ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pratim temu redovno Wink
Meni je ovo sasvim korektno odradjeno, svidja mi se. Cekam kad ce se ribe ubaciti pa pratim dalji tok price Wink
Koliko komada si mislio ubaciti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se sviđa, mada više volim nepravilne oblike jezera ali o ukusima se ne raspravlja Smile
Kako si zamislio vodopad, kako idu cevi za usis u filter? Ne mogu sad da se snađem i da li pumpa beše ide u jezero ili u filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noćas sam video temu i pročitao cijelu..
Svaka čast odlično je Bravo
Nego nisi napisao, ili ja nisam video; šta su rekli ovi, kad si ponio na analizu vodom, šta je bilo??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drago mi je sto se tema prati , jer zaista ulazem dosta truda i rada da sve ispadne kako treba za nove koi-je. Sto se koi-ja tice imao sam ponudu da dobijem na poklon 2 koi sarana od po 1 kg, muzijak i zenka bijeli sa crnim tackama znam da su preskupi, ali to su ipak ribe od 40 cm, znam d abi im bilo fino i sve ali ipak bi najvise volio mlade koi-je. Tako da sam narucio 10 komada od 15 cm koji bvi trebali za neka 3 dana da stignu, pravi ,,japan koi,, i to bi bilo to. samo 10 komada . Narod pogresno shvata veliku litrazu vode, pa ubaca sto vise i vise i vise ribe ne razmisljajuci o prljanju vode i njihovoj udobnosti. kada se tih 10 komada razvije jezerce ce biti sasvim puno . Naravno koi ce biti pravi primjer te ribe (nadam se,takve smo porucili ) a sad cemo vidjeti sta ce ispasti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License