Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest, uvucen stomak... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam da mi jedna platika ima malo uvucen stomak i nekako su joj izrazene skrge, mrsava je, i neonka jedna isto. E sada ja sam napravio DIY CO2 jel moguce da je zbog toga? Manjak kiseonika ili nesto? Merio sam O2, imam Tetratest Analyset, na testu pokaze da ima 2mg/l. I menjao sam filter materijal pre mozda nedelju dana.


Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio jovica dana Pet Feb 13, 2015 6:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Izmena naslova teme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da su crevni paraziti. Procitaj na ovom linku ima sta i kako http://www.akvarijum.org/forum.....-t593.html . Moj komsija se izborio u ranoj fazi kod neonka i limun tetri doziranjem 400mg orvagila na nekih 90l vode. Imao je tri tretmana, svakog cetvrtog dana tretman. Pre svakog tretmana zamena 30% vode u akvarijumu i povecana biljna ishrana tokom lecenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo ne deluje kao crevni parazit, mozda neka tuberkuloza, ali za platiku bih rekao da je zdrava, a za neonku, stv. ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1693.html

Vodi racuna kako u buduce dajes naslove temamam koje otvoras. Iz naslova bi vec trebalo da se nasluti o cemu je rec...
Sto se tice crevnih parazita, najbolja je prevencija. Ja moje hranim povremeno crvenom kuvanom paprikom, i tako cistimo creva.
Neonku prati, i napisi sto vise podataka o samom akvarijumu i o uslovima u kojima ribe zive, koliko ih im i sl...
Evo ti link pa daj odgovore na neka pitanja, kako bismo ti sto bolje pomogli! Very Happy

http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html


Poslednji izmenio jovica dana Pet Feb 13, 2015 6:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se zbog naslova.
Taj tretman sto si napisao potpis88 , jel ce smetati drugim ribama?

- koliko ima litara (duzina x visina x sirina),
80x30x40
- da li je CIKLIRAN akvarijum (koliko je stara postavka),
cikliran je ,postavljen 02.09.2011
- sta koristite od filtracije (kanister, hang on; koji filter materijal imate u filteru),
Koristim spoljasnji filter
- koje vrste i brojno stanje riba,
Od riba imam 7 barbusa, 7 neonki , 4platike ,4 ksifo, 6 koridorasa ,2 Plestocomusa i 4 lisice.
- kako odrzavate akvarijum (da li vrsite delimicne izmene dela vode),
Menjam vodu svakih 7-14 dana
- kakvu podlogu imate,
oko 3-4cm peska, i oko 2cm sitnih kamencica
- da li je ubiljen akvarijum?
Ubiljen je akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da napisem , od filter materijala imam, vatu,2 sundjera,bio kuglice, i keramicke kugle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada sam bio do apoteke, norvagil mora na recept,ne mogu nikako kupiti bez ,jel ima neki drugi lek koji ne mora na recept?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi ovako. Probaj sa klopicom koja se lako vari i cisti creva. Probaj sa crvenom paprikom, imas je po megamarketima, kupi jednu, ocisti od semenki i stavi je u posudu sa vodom i kuvaj je. Koliko dugo? Dok se ne odvoji koza od "mesa: Laughing
Kad se skuva ispasiraj je, ili ako imas blender, izmiksaj je dobro.
Takodje mozes i kuvanu blitvu da im dajes, ima je na pijaci. Spanac isto. Listove blitve i spanaca operes, ocistis od drski i skuvas. Kuvaju se 10-15 min. Videces, da budu mekani a da se ne raspadnu.
Proteinsku hranu da izbacis iz upotrebe dok se ne smiri situacija. Proteinska se mnogo tesko vari i zadrzava u crevima, a nama je potrebno da sto pre prodje kroz stomak.
Od lisnate hrane preporucujem Sera Flora lisnata sa spirulinom. Dosta dobro je jedu i zivorotke i ikrasice, lako se vari. Ako nemas, nije greda. Posluzice i obicna lisnata.
Probaj prvo sa tim, pa posle ces vec videti.
Izbegavajte da cim riba zanemoca, odmah posegnete za lekovima. za nesto mora, a nesto moze i bez. Desi se da po neka riba manjka tu i tamo od crevnih parazita, ali sta cemo. Mnogo vode protekne kroz akvarijum! Laughing
Opusti se, smuckaj neku hranu od ovog sto sam ti rekao, i prati situaciju. Ako krene da se javlja i kod drugih, nemoj da cekas krajnji stadijum bolesti kad se skroz organi za varenje ugase i riba dzaba uzima hranu, vec pre svega toga kreni sa orvagilom. Vidi da ga nabavis u medjuvremenu, zlu ne trebalo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Jovice, probacu to. Smile U manjem akvarijumu od 30l sto sam napravio temu, onaj biljni akvarijum, tu su mi uginule vec 2-3 manje platike(tu inace drzim mladj), i vidim jos bar 5-6 sa istim simptomom ,uvucen stomak , jako mrsave. Zato sam se zabrinuo da se ne prosiri na sve ostale, ima naravno koje su zdrave ''podgojene'' , koliko sam primetio samo ove najmanje hvata to. Jel ima u pet shopovima neki preparat ? Jel moguce da je zbog CO2 sto sam napravio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License