Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Motorna glava WP 880 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dzoni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, dosta sam tema citao na ovom forumu, mnogo stvari naucio i odlucio, ali imam jos neke nedoumice za koje bih zeleo da cujem savet, da i to razresim. Pocetnik sam u akvaristici, pa sam odlucio da uzmem akvarijum dimenzija : duzina 88cm, visina 40cm, sirina 30cm. Imacu trokomorni filter, u talozniku planiram da ubacim grejac ATMAN 150w, vezano za filter masu sam sve iscitao, proucio i spremio.

Imam nedoumicu oko poslednje komore, u koju cu da stavim motornu glavu WP 880, koja maksimalno filtrira 800 l/h, a svestan sam da ce to biti oko 600 l/h. Ima i cevcicu za vazduh, koji bi zajedno sa filtriranom vodom trebao nazad u akvarijum. Interesuje me da li je to dovoljno vazduha za ovu velicinu akvarijuma?

Od biljaka sam planirao sledece : prednji deo sam mislio Glosso, da napravim kao tepih, srednji deo Rotala Rotundifolia, Najas guadalupensis, Hygrophila Polysperma, Lobelia Cardinalis, a zadnji deo sam planirao Bacopa australis, Ludwigia x arcuata, Ludwigia repens, Shinnersia rivularis green.

Izvinjavam se na opsirnosti, ali bas me muci to da li je ovo dovoljno vazduha? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 1:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mene pitas, te cevke su glupost. Lose su za manevrisanje, a obicno se desi da su prekratke ili preduge. Bolje na vodenu pumpu nakaci obicno crevo i sprovedi ga gde ti odgovara, a sto se tice vazduha, nabavi vazdusnu pumpu. One bar nisu skupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni su dosta praktičnije nego dodatna vazdušna, kad će već biti biljaka. Em ubacuje sitne mehuriće, em nema zujanja vazdušne pumpe, em jedan manje kabal među svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako funkcioniše ta sobo pumpa, čini mi se da ima neka dva izlaza.
Kod mene je još malo pa godinu dana atman od 600 lit/h, povezan prelivnom cevi u da vraća vodu u akvarijum i nastavak za aeraciju na kraju. Drugačije neće da ubacuje vazduh (malo lošija slika, da ne slikam sada):
Image
Ako ti ne smeta tandrkanje vazdušne ubaci raspršivač, mada je i ovo sasvim dovoljno, takođe i da samo talasa vodu na izlazu nemaš problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzoni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima.
@nesa69 pa da, tako je i kod mene, imam nastavak za aeraciju .Ostavicu samo sa motornom glavom, necu uzimati vazdusnu onda, ako mislite da je i ovo dovoljno, da mi ne pravi dzabe buku, pa cu vracati nazad u akvarijum preko prelivnog ceva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Motorna glava Malina Filteri i pumpe 2 Čet Jan 16, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka motorna glava Loco-Serbia Filteri i pumpe 7 Pon Jan 04, 2016 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motor... Cokilio Ostala oprema 7 Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Glava AT - F102 nesha barajevac Uradi Sam (DIY) 20 Ned Apr 14, 2013 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Glava filtera umesto potapajuce pumpe reventon Filteri i pumpe 35 Uto Mar 19, 2013 6:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License