Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama (mnozina)! + planarija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

kao sto u naslovu pise imam problem sa algama.
Za pocetak akvarijum je 30x30x30 i ima oko 20l vode, atman hang-on filter hf-400(veliki znam...), osvetljenje 11W, 6400 stedljiva sijalica(osram). Foto period 9 sati. Grejac nemam, ima 21'C. Akvarijum je cikliran 20ak dana pre nego su u njega ubacene kozice (7 komada) i od juce malezijci.Ima sada 30 dana od kada je napunjen vodom. Prvih 15 dana nije menjana voda a od tada sam vodu menjao 2 puta. Od biljaka ima: riccia, nana, lemna minor, limnobium spongia, eleocharis acicularis, valisneria(mala jos uvek), ceratopteris thalictrides i malo neke mahovine. Akvaijum je cikliran sa biljkama. Stavljena je carobna zemlja pa preko nje mrezca i onda krupniji sljunak (8-10mm). Od tih biljaka napreduje nana (izbacila jedan list i cini mi se da ce i cvet) i ove plutajuce biljke, za ostale mi se cini da stagniraju pa se mislim da mi nije mozda slabo svetlo jer sam za nanu video da voli senovita mesta. Evo i slike, mozda znaci i da se vidi:

Image

Odavno se javila ova alga, mozda u prvih 10 dana (valjda ta koncasta):

Image

A onda sam pre par dana video ovo:
Za ovu algu nemam pojma sta je...

Image

Na kraju sam danas video i planariju:
plus ne znam da li je ova alga sto se vidi na staklu pored planarije ista ona sa prve slike ili pak neka treca, a ima i bele tackaste alge...

Image

Hranu maltene nisam ni ubacivao, ubacio sam bio po jednom kupus, spanac i sargarepu ali nisu htele ni da pipnu...
Planiram da smanjim foto period...

Ako sam i omasio neku algu verujem da cu da je zapatim ovih dana Very Happy

Izvinjavam se sto oduzih ali rekoh da prikazem malo stanje stvari i bio bih zahvalan ukoliko bi neko mogao da mi identifikuje algu sa trece slike...

Hvala i pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika broj 3, rekao bih hidra nije alga, ima tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....ight=hidra
Trebao si često da menjaš vodu da se isposti podloga, za kozice to uopšte nije toliko bitno. Verovatno si tako navukao i hidre i planariju i končastu algu ...
Imaš jako malo kozica a i inače se hrane jako tanko na dva do tri dana. Izmrviš malo listića, tetra diskusa, povrće probareno ali izvadiš obavezno šta ostane ...
Menjaj vodu na dva-tri dana bar 30%, uklanjaj mehanički algu, peri filter redovno. Nemam pojma šta još, u principu sve redom:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti Neso na odgovoru,

to je to iz linka... HIDRA.
E sad posto imam i planariju mozda treba da ih "sprzim" Panacur-om. Ali nema ih puno za sada, pa mozda da probam i sa cescom promenom vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam iskustva sa tim čudima Smile
Bolje probaj mehanički da uklanjaš alge i da češće menjaš vodu za početak. Nisam siguran kako Panacur utiče na kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 7:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde nadje bas ovakvu podlogu, sa toliko izbora po BG-u?
Prekrupna je, verovatno si hranio malo vise, nakupilo se otpada izmedju kamenja, nema koridorasa da to caprljaju i eto muke.
Trebao si naci crni kvarcni pesak, granulacije 2-3mm i da vidis. Da ne pominjem hranljivu podlogu koja izaziva bum i u vecim akvarijumima. Za nju ti idu izmene 50% vode u pocetku, cesce, na 4-5 dana dok se ne isposte malo i ne dovedu u koliko toliku ravnotezu zbog hranljivih materija koje ispustaju u vodu.
Ali to se radi dok se ne ubace ribe/kozice, u periodu cikliranja.
Ali "rodilo se, valja ga ljuljati"...
Kreni da menjas 1/4 vode na 4-5 dana, sifoniraj dno, i hrani koze umereno, njima dve trunke puna kapa! Laughing
Sto se tice hidre, pitaj kolegu Looniza sta uradi, mislim da su mu molike pojele istu! Very Happy
Planarija se javlja u akvarijumima gde ima veci procenat organskog raspadanja, viska hranljivih materija, e sad da li od podloge ili od viska hrane, to ti znas! Very Happy
Nabavi jos neku brzorastucu biljku, dok se to malo ne smiri. Problem ti je napravilo onih prvih 15 dana bez zamene dela vode, a sa hranljivom zemljom za cvece. Ali polako ce sve doci na svoje!
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69
Za Panacur sam citao ovde na forumu da ne utice lose na kozice ali to cu odloziti jos za neki dan...

@jovica
Very Happy Ah, gde nadjoh podlogu, morala je da bude za dz zbog finansija, znam da je krupna ali tako je ispalo. Generalno sam jako malo hrane ubacio ali je 2 puta prenocila (list kupusa i sargarepa).
Citajuci temu koju mi je dao Nesa, Looniz se resio hidre uz pomoc molika i(ili) borca. Ribice nece ici u akvarijum ovo ce biti samo kozicnjak pa cu morati da vidim jos sta cu...
A dobro, moram da krpim sad neke rupe sta da se radi.
Hvala ti Jovice na odgovoru i na savetu. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
ima tema: http://www.akvarijum.org/forum.....ight=hidra


I moja tema da posluzi necemu.. Razz

Još malo pa možemo da proglasimo epidemiju Hydre, evo već drugi slučaj u kratkom roku na forumu sa hydrom Laughing
Inače, borac i par molika su rešile hydru, naravno uz drastično smanjenje hranjenja riba. U tom periodu koliko se sećam prestao sam da ih hranim svaki dan, već svaki drugi, ponekad i treći, i to po vrlo malo, koliko pojedu za 10'20 sec. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskopiraću tekst iz jedne druge teme, koji u tvom slučaju može pomoći pošto nećeš ubacivati ribe.

" Takodje vole svetlo, jedan od varijanti istrebljenja je - postaviti sijalicu pored bocnog stakla, a u sam akvarijum nasloniti drugo parce stakla na tu bocni stranu. Zatamniti ceo akvarijum, tako da svetlost ide samo od tog bocog stakla gde je sijalica. Ostaviti na jedan dan i posle izvaditi to staklo iz akvarijuma, na kom se nakupila hydra " Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se sviđa sa ovakvom podlogom, ali stvar ukusa Smile
Nije to ništa strašno ni katastrofalno. Samo ti menjaj vodu, kozicama možeš komotno svaki dan da ne osete.
Končastu probaj mehanički, ako ne uspeš i krene da se širi najbezbolnije je da izbaciš zahvaćeno.
Što se tiče hranjenja, ubacuj slobodno bareno ali ga i izvadi, po meni to ne treba više od jednom u nedelju dana, tu su i puževi da čiste.
Ja sam uglavnom stavljao lisnatu i tetra diskus izmrvljeni, nahvata se na sunđer i odatle klopaju.
Samo polako i strpljivo, biće tu malo posla u prvo vreme pa posle opušteno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@looniz
pazi, da nisam procitao da moze da bude stetna po zivi svet u akvarijumu ne bi mi smetala uopste, prvo mala je a drugo da je veca bila bi kao neki koral sa tim uvlacenjem pipaka Very Happy. A ovo sa staklom, hmmm mozda i moze, zeznuto je ako ima puno biljaka pa ugurati staklo ali u svakom slucaju deluje da moze da pomogne... I razmisljam se, ako vole svetlo da li ce ih nedostatak istog ubiti?

@nesa69
Ja isto naginjem ovakvoj podlozi jer mi deluje prirodnija nego crni sitan pesak ali daleko od toga da mi se ne svidja i pesak. Vodu promenio, skinuo algi sta sam mogao, mozda je interesantno ali ova zelena koncasta se uhvatila samo na kubu... ne znam zasto...

Moracu ipak da kupim onaj usisivac (kada kazem kupim, mislim napravim a kupim pumpu) jer u 20 litara 30% vode izvuces za cas pa ne uspevam da usisam dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 15, 2015 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nadjoh malo o hidri.


Link


Link


Trebalo bi da se ukloni iz kozicnjaka jer mogu da ubiju malce...
Takodje nadjoh podatak da barski puzevi hoce da ih capnu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License