Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Black Crystal Shrimp Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoh
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2013
Poruke: 10
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari.
Nedavno sam nabio ove prelepe kozice. Uzivam sa njima pa reko da podelim tu radost. Uskoro vise podataka.

Image


Poslednji izmenio Blue dana Pon Nov 10, 2014 6:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 3:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel im omeksavas vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Darkoh
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2013
Poruke: 10
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim demineralizovanu vodu i GH+ minerale.

KH 1
GH 6
PH 7.1
TDS 130 ppm

Podloga aquasoliamazonia. Od bilja drezga, elodea densa, mahovina i cladofora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoh
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2013
Poruke: 10
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Dec 18, 2014 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno spusti ph na 6.7 posle 2 nedelje od dodavanja sake sera peat-a. Nazalost pale i dva crvena kristala kozice koje sam skoro nabavio.

Malo se bunim oko Tds-a. Na mnogim sajtovima pise tds da treba biti 100-200 ppm. Medjutim u razgovoru sa kolegama dobio sa info da mnogi drze i da je bitno da ne predje 100 ppm. Kakva su vasa misljenja?

Jos jedan nazovi problem je sto vidim jaja u sedlu koje nose skoro 2 nedelje ali i pored svih idealnih parmetara i dosta muzjaka zenke nikako da spuste jaja. Koliko otprilike nose jajaj u sedlu? Tako nesto mi se desavalo i sa rili kozicama. Sta bi mogao biti problem?

Parametri

Ph 6.7
Kh 1
Gh 5
No3, No2 , NH4 = 0
TDS 120 ppm
t= 22-23C
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoh
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2013
Poruke: 10
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije crna ali vredi videti. Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoh
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2013
Poruke: 10
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par sati kasnije. Magicni momenat.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno uhvaćen trenutak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno prelep trenutak Darkoh

Evo i par fotki mojih kristala Smile
Stvarno su posebna prica, od ponasanja pa na dalje... Najvise ih volim od svih kozica Very Happy


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Darkoh ::
Konacno spusti ph na 6.7 posle 2 nedelje od dodavanja sake sera peat-a. Nazalost pale i dva crvena kristala kozice koje sam skoro nabavio.

Malo se bunim oko Tds-a. Na mnogim sajtovima pise tds da treba biti 100-200 ppm. Medjutim u razgovoru sa kolegama dobio sa info da mnogi drze i da je bitno da ne predje 100 ppm. Kakva su vasa misljenja?

Jos jedan nazovi problem je sto vidim jaja u sedlu koje nose skoro 2 nedelje ali i pored svih idealnih parmetara i dosta muzjaka zenke nikako da spuste jaja. Koliko otprilike nose jajaj u sedlu? Tako nesto mi se desavalo i sa rili kozicama. Sta bi mogao biti problem?

Parametri

Ph 6.7
Kh 1
Gh 5
No3, No2 , NH4 = 0
TDS 120 ppm
t= 22-23C


Ja moram da priznam da se ne secam kada sam zadnji put proverio parametre vode... Mozda ce to nekome delovati kao neodgovorno ili aljkavo, ali kao sto fotke pokazuju - jarko beli kristali, sto je jedan od najbitnijih parametara da vam je sa vodom sve ok... Ali naravno menjanje vode jednom nedeljno sa usisavanjem podloge - obavezno!!!

Imam RO uredjaj i ranije sam koristio soli za povecanje tvrdoce, dok nisam dobio savet od prijatelje koji vodi hemijsku lab na institutu u Topcideru, da zaboravim na soli jer cu tesko naci dovoljno ciste i rafinisane... uvek ce biti ostataka teskih metala itd...

Tako da sada RO vovdu mesam sa cesmovacom i veruj mi da mi kristali bolje izgledaju... Naravno uvek je tu katapa list i mineral stone i mineral powder... ali to je to...

Poenta mok pisanja je da se treba opustiti sa njima, to su kozice kao i sve ostale, samo da bi njihova boja i lep[ota dosle do izrazaja, treba im praviti meksu vodu... to je moje iskustvo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License