Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gliste u ishrani ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima zanima me kako pripremiti gliste za ishranu ribica?postoji li neki recept hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 2:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja jedan copy/paste sačuvan. Ne znam sa kog je foruma i nisam ga probao.
Planiram da isprobam, ali nikako da krenem sa tim. Ja bi i eventualno zamrznuo višak.
Iskreno i mene zanima kad si već pokrenuo temu šta drugi misle o tome, evo citiram:
"A gliste kojima se hrane diskusi su kalifornijske glise i mogu se naci u svakoj prodavnici za pecarose i zovu ih crvene gliste. One se gaje na farmama i hrane ih iskljucivo biljnim otpadom. Ocistit se mogu tako sto se pola tablete orvazila rastopi u 1dl vode u plitkoj posudi. Ubacite glise u to i ostavite ih tako pola sata. Onda ih isperete, iseckate i dajete ribama."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam kao klinac hranio oskara glistama bez pripreme ikakve ... samo sam ih ubacivao u vodu da spadne zemlja sa njih Smile ali neznije ribice sigurno treba ta priprema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mesni crvići jel neko probao sa njima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dajem mojim ribama od pocetka kalifornijske gliste, samo ih isperem u obicnoj vodi.
Imam skovano od dasaka odprilike 1 metar kubni gde ih drzim, namnozile su se i previse.
Pred zimu posto sam mislio da ce to sve da zaveje sneg nakupio sam u veliku kanticu i stavio preko zemlju, tako su prezivele 2-3 meseca.

Seckanje je nezgodno jer se migolje, a mora da se usitne jer recimo koridoras zenke na punoj velicini muce se da progutaju ako je krupnija glista, za manje ribe da ne pricam.

Snimicu nekom prilikom barbuse kako polude kad osete gliste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit...
Ono gore u kanticu naravno mislio sam da stoji negde u kuci na plusu.
Takodje ako je velika glista pa ne moze da je pojede nijedna riba ona se "brzo" uvuce u podlogu, tako da mora seckanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mojim ribama dajem cele upitanju su velike ribe pa nema potrebe da ih sitnim, a sto se tice pripreme samo ih operem u obicnoj vodi, preko zime im nisam davao jer ihnije bilo ali sad ih ima pa planiram jednom nedeljno da idem u lov po dvoristu
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi hranio diskuse pa me sad zanima sta raditi da li ih pripremati ili samo iseckati i davati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ta tableta orvazil nije mozda orvagil?moze li orvagil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta na kraju raditi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvi su Malawci sa glistama i mesnim crvicima, jel mogu da ih savladaju...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozete na jutube pogledati kako pecarosi noc pre pecanja stavljaju beli luk da bi gliste bile primamljivije.
Mesne crvice izbegavajte da dajete ribama oni su prepuni masti. Davanje se preporucuje samo povremeno cisto obradujete ribe. Beli su od obicne muve, roze od zelene svi ostali su bojeni pa ih ne treba davati zivotinjama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License