Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Remake - Iwagumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
predstavljam vam akvarijum koji sam remontovao jednom drugaru. Akvarijum je odlicno izgledao kada je kupljen( vec je bio ubiljen i formiran) ali vremenom se to zapustilo, i izgledalo je ovako
Image
Sva sreca pa nije algi mnogo bilo Very Happy trebalo je bar dva sata da se sastruze alga sa kamenja. Inace kamenje je odlicno za ovu postavku, vec doslo sa akvarijumom. Narocito ovaj veliki.
Odlucili smo se za pokusaj Iwagumija, sto je prilicno tesko ako uzmemo u obzir zahtevne tepih biljke koje moraju ici. Odlucili smo se samo na tri vrste biljaka, da bismo kasnije ostali samo na dve. Najveci problem je eleocharis parvula. S tim u vezi dodali smo t5 rasvete i sad je odnos cak i preko 1w/l. To ce se naravno smanjiti po potrebi. Dodali smo takodje i co2, dodaje se svakodnevno easy carbo i za koji dan krecu ili RF mikro i makro elementi ili tropica plant nutrition. Ovo ce biti veliki sok za akvaristu koji ne menja vodu po 2, 3 meseca ( po akvarijumu se to da i primetiti) ali sta da mu radim. Za ozbiljan iwagumi ce trebati i dosta para i mnogo vise truda.
Podloga je zemlja za cvece, koja je vec bila u akvarijumu neko vreme. Jeste donekle potrosena, ali mislim da bismo sa svezom zemljom, ili nekom jos jacom podlogom napravili cudo. Tako da sam se odlucio da iskoristim podlogu koja je vec tu, a da se naknadno u vodu dodaje sta bude potrebno.
Preko zemlje naravno mreza, pa kvarcni sljunak crno beli. E posto nisam imao pojma na sta ce to da lici sa takvim sljunkom kupili smo i beli kvarcni sitne granulacije kako bismo napravili kontrast izmedju crnog kamena i svetle podloge.
I pocinje rasturanje:
Image
Image
Image
Image
Posle dva sata sve izbaceno i spremno za pocetak novog skejpa
Image
Image
Filter nismo prali ni praznili kako bismo izbegli novo cikliranje, tako da smo uspeli da sve ovo odradimo kao malo jacu i duzu promenu vode, sto mi je bilo bitno.
Ovako je postavka kamena ispala sa tamnom podlogom
Image
Image
Image
Medjutim, vise nam se svidela ideja sa svetlijom podlogom pa smo ipak stavili beli sljunak. I tu smo se za****li. Trebali smo ostaviti onako. Ali, ako tepih uraste(boze zdravlja) nece biti ni bitno vise koje je boje podloga.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Vracene su i ribe, kojih ima mnogo. Razlicitih vrsta i boja. Moja je preporuka da izbaci vecinu, i da ostavi samo jedno jato sto diskretnijih boja kako ne bi remetile mir i harmoniju postavke koju hocemo da postignemo. Sa 10 boja riba gubi se poenta Iwagumija kao zen umetnosti i dobija se kic i sarenilo. Videcemo da li ce poslusati.
Image
Image
Image
Image
Image
I evo jedne posle trimovanja. Dakle broj vrsta biljaka sveli smo na dve, nadam se da ce isto biti i sa ribama. U japanskoj filozofiji, manje je vise, i ima mnogo mudrosti u tome. Co2 ide stalno, vodu menja koliko stigne, ali bar dva puta nedeljno.
Sve ovo je potrejalo jedno posteno radno vreme, ali se nadam da smo uspeli da napravimo nesto od one mocvare.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 5:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ti to odradio,samo mozda si mogao drugaciji raspored kamena,tj da najveci stoji sa suprotne strane Smile
ali svakako da moze lepo da izgleda ako zazivi Smile
i da,ako smem jos da dodam,da si malo kamen slozio da nije sav u ravni,tj jednako odvojen od stakla,tu dobijes lepu dimenziju cele price...
pozdrav i pratim dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nije. Ne znam zasto slike ovako ispadaju, kao da nikakvu dubinu nema. Npr uzvisenje uz veliki kamen na levoj strani pocinje mozda 5 cm od stakla, dok je kamenje na desnoj skoro skroz uz zadnje staklo. Mada istina je da na slici izgleda kao bedem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rokni neku plavu pozadinu dobices dubinu Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih bre pa ovo sad odlicno izgleda, koja promena! bas si se potrudio, svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, kada se ovo zgusne kako treba bice jako lepa postavka.
Meni se ovo 100% svidja, sve ostavi kako jeste i cekaj da izraste, uz redovno trimovanje naravno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

extra je ovo, osvetljenje pojacavas ili ce ta 1 neonka pokusati da napravi tepih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi Smile
Napisao sam za osvetljenje da ga ima i vise od 1w/l. Ova neonka je samo sluzila da vidim sta radim dok je hauba skinuta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka King Kong iwagumi m.vlacina Akvarijumi 12 Čet Apr 15, 2021 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 30l - iwagumi alman Akvarijumi 0 Sub Mar 04, 2017 11:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano Iwagumi itan Akvarijumi 5 Pon Mar 30, 2015 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iwagumi nano 10L srki.acs Akvarijumi 29 Čet Maj 08, 2014 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iwagumi 416l Akvarijumart AkvarijumArt 18 Uto Avg 27, 2013 5:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License