Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 diy kanister Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter materijal je iskoriscen skroz jer sam prvo stavio jedan sloj sundjera koliko se dalo aa onda sam popunio sve rupe uz ivicu kante sve dobro zapusio i onda sloj kamencica.
Ako stavis tanak sloj silikona onda poklopac nece naleci do kraja da se uskljoca u svoje leziste. Opet kazem ne treba silikon niti ista probajte sami sa vasim kantama napunite ih vodom i okrenite. Ne curi i ne pusta nigde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 11:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje ne kontas sta pricam o filter materijalu, ali nije ni bitno. Smile

Plasim se da to muckanje kante nije isto kao i kad povezes sistem. Ne znam, mozda gresim. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tigre ja imam da samo kazem na sve ovo -svaka cast Wink stavi ga u pogonon i javljaj dalja desavanja , i baci jedan snimak , inace samo napred dobar poduhvat Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako se dtavlja snimak na ovaj sajt
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam obnovio uputstvo za kačenje videa, valjda je sve jasno:
http://www.akvarijum.org/forum.....tml#206039
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nisam zadovoljan filtracijom svog kanister filtera (Atman ef2) koji filtrira akv od 120L, resih da kupim kanister od 1000L/h. Elem, sa svojom platom ne mogu da pokrijem sve troskove pa mi ostaje samo po par hiljada mesecno i tako u nedogled ne bih mogao da kupim valjani kanister zeljenog protoka zbog cene koja meni nije mala..
Zato se odlucih da probam ovu varijantu sa kantom poludisperzije i motornom glavom.

Moje pitanje je; Da li je nakon pravljenja ovog kanistera isproban isti i da li se tokom koriscenja javio neki problem (kratkorocni/dugorocni)?
Ono sto bih ja promenio u dizajnu je to sto bih dodao cev kroz kanister kojom bi voda iz akvarijuma stigla direktno do dna, a onda krioz korpe sa filtracionim materijalom dolazila do pumpe:

Image

Mozda bih izbusio tu cev na par mesta kroz korpe za filtracioni materijal ali to razmisljam ovako usput..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a cime je napunjen taj tvoj ef2? koje filter materijale si stavio u njega? u principu ef2 bi trebao da radi posao na tvoju litrazu, eventualno ef3... ne treba tebi ef4 ili neka druga marka od 1000l, previse je... nije fazon u kolicini vode koja prolazi, mozes ti staviti i kanister koji ima 2000l protok, ako pravilno ga ne napunis filter masom, opet ces biti nezadovoljan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na samom dnu su keramicki prstenovi, u korpi prvoj odozdona gore gledano, bio kugle i sundjer (krupni), u drugoj korpi kombinacija krupnog i sitnog sundjera i u trecoj sitan sundjer i perlon vata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni puno mehanickog, a slabo bioloskog filter materijala... probaj da ubacis kvalitetniji filter materijal tipa sera siporex, esy life simbionit, jbl micomec, aqua medic cerapore, seachem matrix i slicne kvalitetnije filter medije (bioloske) a ne reasun keramicke prstenove i neke bio lopte od 5din komad i imaces sigurno poboljsanja u filtraciji... znaci za kvalitetan filter ne moze se gledati a da se ustedi...to je jedna od najbitnijih stvari za kvalitetnu, zravu vodu i dobru filtraciju... dobra i kvalitetna bioloska ravnoteza akvarijuma je pola posla obavljenog... samo treba kasniej to odrzavati i to je sva mudrost...

a za diy varijante sam uvek, ali isto i tu diy varijantu ne napunis li kvalitetnijim filter materijalom, dzaba ti i 3.000l protok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa.85 ::
Po meni puno mehanickog, a slabo bioloskog filter materijala... probaj da ubacis kvalitetniji filter materijal tipa sera siporex, esy life simbionit, jbl micomec, aqua medic cerapore, seachem matrix i slicne kvalitetnije filter medije (bioloske)


Druze, ti smatras da je sve ovo potrebno da se ubaci u jedan filter (nebitno da li je kanister ili neki drugi), da bi imao ekstra filtraciju i mora da bude "dr...mr...fr" marka?

@cvelegoa
Slazem se da je nepotrebno da pravis ovaj DIY kanister filter ako vec imas fabricki jer on u principu radi isto kao tvoj sto si zamislio da uradis. EF2 je sasvim dovoljan za tvoju litrazu.
Cime konkretno nisi zadovoljan kako ti filtrira akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Složio bi se sa Teodosom da ne izmišljaš toplu vodu Smile

Imao si već sličnu temu oko kanistera. Kod mene nema skupih materijala, bio kugle od 10-20 dinara (imaju unutra sunđer), krupan plavi sunđer debljine 5 cm do vrha i perlon vata koju kupujem na balu u radnjama koje prodaju materijal za nemštaj. Keramiku sam uglavnom poizbacivao iz filtera kako sam ih prao, možda je ostala još u jednom.

Ne znam kako je tok vode u kanisteru. Uglavnom slažem da jedan sunđer i vata koju menjam bude prva na udaru vode. Ostalo su samo sunđeri i dole bio kugle koje mi više služe da odignu sunđer od dna filtera. Jeste da je trokomorni i voda ide od gore ali i kanister sam tako slagao dok sam koristio.
Keramiku izbegavam odavno, pa makar bila i siporex i ne znam koja, radi posao dok se ne zapuše pore, posle samo ide oko nje. Koristio sam takve filtere i u prehrambenoj industriji i nikad nisu gurali više od 6 meseci, jednostavno protok bude beznačajan kroz keramiku.

Da li si prao creva, ako su prljava umeju znatno da umanje protok. Pumpu verovatno jesi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam do sada imao prelivni stakleni filter sa svim dodacima(sunđer,vata,bio kugle,keramika....)
sada sam nabavio eheim kanister (takođe sa sunđerom,keramikom....)
razmišljam da iskoristim stari prelivni kao predfilter pa da kanister vuče iz njega vodu
lakše se čisti ai žao mi da ga bacim.

ima voda da bude čista ko suza
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio da ubaci sve te, nego 1 ili 2 od tih... a da mislim da BREND i cena igraju ulogu... ko zeli neka testira ko ne zeli ne mora... Iznosim svoje misljenje...

Ko zeli neka odgleda video, ovo je samo jedan od mnogih pa da ces i sam videti koliku povrsinsku moc ima npr sera siporax ili micro mec... a koju povrsinsku moc upiajanja imaju obicni keramicki prstenovi... tako da imaju vecu moc kolkonizacije korisnih bakterija, dok kroz obicnu keramiku samo prodju i ne zadrze se...

https://www.youtube.com/watch?v=1RBnw8Hqy7E

imas jos videa pa gledaj...

Ili ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=ZDzBanisrLU

I da i dalje mislim da cena i brend imaju ulogu Smile Razz Very Happy


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Okt 27, 2015 10:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Samo polako i ne piši post za postom :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam zadovoljan filtracijom jer mi voda u akv skoro nikad nije bila kristalno cista. Zbog toga sumnjam da mi i svetlost ne prodire kako treba do dna akv.
Cistim dno akv, creva, kanister, filtracioni materijal ali voda vrlo brzo "pozuti".
Hranljive podloge ima vrlo malo, mozda i nedovoljno i ne verujem da podloga moze uticati na cistocu vode.
Menjam redovno i filtracioni materijal..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E bas ti hvala na savetu da gledam po youtube, mislio sam neka tvoja misljenja i iskustva. U onom prethodnom postu si pobrojao dosta razlicitih bioloskih filter materijala pa sam mislio da objasnis zbog cega sve ili koji je po tebi dobar. Postoji dosta zaljubljenika koji ne zale novac, pa mogu da potrce i kupe sve pobrojano sto si naveo. I sta cemo onda, gde sve to da strpaju i da li treba sve to da strpaju? Ti si coveku rekao, ma daj pusti te no name prstenove i nabrojao sve sto se nudi na trzistu.

Inace, posle svih mojih iskustava ali ne preko interneta, vec licnog i kod iskusnijih akvarista u praksi, shvatio sam da "nije zlato sve sto sija", sve je to lepo i slatko upakovano a sta je od toga potrebno, to je vec druga prica.
Ja licno vise volim kada neko kao sto je nesa69 dao dobar i koristan savet iz licnog iskustva sto se tice i dr..mr.. marke i "no name" keramickih prstenova, tako da.... Nisam ni ja pobornik keramickih prstenova ali ovo nije tema gde bi o tome polemisali.

@cvelegoa
Druze, operi ti dobro i temeljno tvoj filter i creva (obavezno) i onda kreni u redjanje filter materijala sledecim redom:

Posto taj kanister "prljavu" vodu prima na dno i onda je odatle vuce na gore, Odozdo kreni sa redjanjem prvo neke mehanicke filtracije tipa neki krupniji biosundjer (i on je u neku ruku bioloska filtracija Smile ), u sledecu korpu tj. drugu odozdo stavi neku biolosku filtraciju, moj savet ti je glinene kuglice koje imas da kupis u renomiranom pakovanju pod nazivom tipa Aquaclay ili kako vec a imas ga i u "neuglednom" pakovanju tj. zapakovan u kesi a drasticno jeftiniji. Nakon toga, moja preporuka ti je da stavis denitratnu smolu u tanjem sloju u najlon carapi preko kuglica. Posle toga pri vrhu kreni sa srednjom granulacijom bio sundjera i zavrsi pre izlaza u akvarijum tj. na vrhu sa perlon vatom.
To je neka moja licna preporuka.

A sad da citiram naseg druga nebojsa.85 ali sa malom modifikacijom recenice Wink

Citat:
I da i dalje tvrdim da cena i brend nemaju ulogu! Smile Razz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License