Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plava voda u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao drustvo,

Juce sam konacno uzeo malo da sredim akvarijum, malo sam ga zbog obaveza na poslu i privatnih obaveza zapustio... ali to "zapostavljanje" mi je omogucila ugradnja ogromnog spoljasnjeg filtra (made by Nesha Barajevac Bravo ) i to je nesto najbolje sto sam uradio (izbacio korner filter).

Sada redje stresiram ribice, i uglavnom se odrzavanje svodi na malu zamenu vode, odnosno dolivanje uz zamenu perlon vate koja skupi prljavstinu priblizno jednom mesecno...

Nego, juce ja uzmem da malo usisam akvarijum i posadim neke nove biljcice (opet zahvaljujuci Neshi), i krenem sa sifonom da izbacujem kad ono krene neka plava voda Shocked pomislio sam da nije nesto dospelo od hemije u sifon jer stoji u kupatilu i odem da ga isperem, medjutim sve je ok bilo (a i uvek je zatvoren ne znam kako bi nesto moglo da udje).

Vratim se do akvarijuma i nastavim kad ono opet plava. U samom akvarijumu to ne deluje tako, kad sam se posle zagledao stekao sam utisak da se mozda i poznaje malo ali mozda je to i samo do osvetljenja.

Od cega ovo moze biti?
Imam dve opcije:
- Plavi sundjer u filtru pusta boju Confused
- Spirulina kojom hranim ribice je malo cudna, dosta tvrda, tamno zelena, cim se pokvasi rastapa se po prstima i moze se smatrati da ostavlja neku boju koja se lako ispere (ali nije plavo).

Da li vam se nekada ovo desilo? Ja sam za svaki slucaj nakon sredjivanja, zamene oko 20% vode, dodao bakterije u filter i malo nekog Serinog rastvora za ubijanje amonijaka.

Inace zivi svet je ziv i zdrav, osim sto sam primetio mali nedostatak kozica, bilo ih je vise ranije ali su za to verovatno zaduzeni rak i povecani broj Ksifo-a.

Akvarijum je oko ~40L + ~15L spoljni filter. Prilicno ubiljen.
Rasveta su dve stedljive sijalice (foto period je cini mi se 6 ON + 4 OFF + 6 ON + 8 OFF).
Nema problema sa algama. Ne dodajem hemiju ali od danas cu poceti RF mikro i makro. Nemam CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 1:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, definitivno se ceo internet uzburkao zbog sličnog problema:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika govori vise od hiljadu reci Wink Skljocni jednu pa da pricamo ko ljudi Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filteri Made in Lisovic su vrhunskog kvaliteta, plavi sundjer ne moze da pusta boju, dok spirulina moze dobro da zamuti, ali nikako da oboji u plavo... Tako da, krivac je nesto sasvim cetvrto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde ovako, da odagnamo sumnje, uzmi 2 bezbojne staklene case, po mogustvu visoke, napuni ih vodom i stavi ispod njih par (4-5) listova obicnog, belog papira.
Case nemoj da priljubis jednu pored druge, razmakni ih 10-15 cm. Ovo sve postavi blizu prozora ili na terasu u u toku dana i pogledaj odozgo, a zatim fotografisi i postavi nam sliku ovde. Smile

Nemoj da mislis da ti ne verujem, samo me zanima koliko je to, zapravo, plava?
Moguce je da je od hrane ili necega iz podloge, sta znam, moze svasta da bude.
Da li si koristio neke lekove ili preparate skoro?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se dešavalo da kad sam čupao Stargras, koren bude tamno plave boje, ali nikad mi nije oboijo vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad ne vredi da slikam vodu u casi jer sam znacajno razblazio ovu obojenost zamenom 20ak % vode... a uz to sam posle sipao Sera bionitivec i Sera toxivec...

Mada, hajde probacu, sutra po danu.

Nisam koristio nikakve lekove/preparate pre toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koja ti je podloga,kakvi su ti kamencici? Stvarno bi valjalo kad bi mogao sliku akvarijuma da postavis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije da ti ne verujem Smile Imam ja zelene barbuse koji u pola akvarijuma izgledaju plavo. Voda blago žućkasta, gore zeleni leksan i eto ti logike Smile
Kako si složio filter, tj. šta si spakovao u njega.
Da li si pre spoljašnjeg koristio Aquatan ili Aquasafe, mada oni baš izgube plavu boju posle 24 h.
Verovatno ti je bela kofa pa si primetio. Jedini siguran način ti je prezentovao Blue, samo jednu čašu napuni iz česme, jednu iz akvarijuma.
Zelena spirulina, žućkasta voda i eto plavog Smile
Nemam pojma šta drugo još može, Aquatan mi je davno baš bojio u plavo ali to nestane do sutra. Spirulinu dajem na tri-četiri dana, voda mi je blago žuta inače uvek kad uporedim sa česmom pa se vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
...samo jednu čašu napuni iz česme, jednu iz akvarijuma.


Da, da, hvala, sad shvatih da sam ispustio da napisem sta da stavi u case... Smile
U jednu vodu iz akvarijuma, a druga je kontrolna, za poredjenje, svezu vodu iz cesme, koju inace koristis za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan013 izvini sto ne pitam ili ne odgovaram na problem nov sam pa nebih da pisem ono sto znam, a da se na kraju ispostavi da neznam. Nego hteo bih da te pitam kazes da imas raka kozice i ribe u jednom akvarijumu? Ja kad sam hteo da kupim raka kostao je 250 din, ali prodavac mi je rekao nemoj ili uzmi raka samo ili uzmi kozice i ribice ne moj raka sa ribama i kozicama pojesce ih. E sad citajuci tvoje pitanje zanima me samo dal postoje rakovi koji nisu bas opasni za ribe ili? Hvala u napred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Branko> od kada opet imam CPO raka primetan je veoma smanjen broj kozica... taj za 250din je onaj mermerni, taj je jos gori, raste poprilicno i mislim da ne bi bio fin ni prema ribicama... inace ribice koje imam ne diraju raka uopste...

@ostali> razboleo sam se, lezim pa nisam ceprkao oko akvarijuma, pa nisam ni slikao... :S
Razumeo sam sta treba da uradim. Smile kako da uporedim, mada mislim da je kasno sada, jer sam menjao vodu. Steta sto nisam odmah. Ribice su ok, voda u akvarijumu je bistra a da li je i dalje obojena tesko mogu da tvrdim jer imam plavu pozadinu Smile
Kofa nije bela, krem je, uvek je koristim za ribice i nikad nije bila obojena voda. Akvarijum je postavljen pre nekih 8 meseci ako se ne varam, tako da podloga nije sigurno, a spoljasnji filter pre jedno 2 meseca... sve po proceduri (biokugle, keramika, crni i plavi sundjer, perlon vata), jedino mi taj plavi sundjer pao na pamet...

Dok ne zaronim ruke opet necemo znati Smile stizu neke slike za vikend.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Pazi, definitivno se ceo internet uzburkao zbog sličnog problema:
Image

Laughing meni je plavo crna definitivno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzivo nije bas ovako jako plavo Shocked

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto mu gromova jelenskih mi rogova, svih mi dabrova s ontaria, karamba karambita, tako mi čukundede vrača i bubnjeva darkvuda pa tebi je čoveče voda stvarno plava !
Svo vreme sam mislio da si se nešto istripovao ali, ej, sad ne znam šta da mislim...hm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License