Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge -.- Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni moonlight pravi sve ukupno 6tih belih diodica na levoj i 6 na desnoj strani akvarijuma s tim da mi je dubina vode oko 70cm.

Pogledaj temu black one(zadnju stranicu) pa ces videti krajeve koji su mi osvetljeni(s tim da je na slikama full osvetljenje) i koje su biljke unutra(80% anubije).

Nisu slike bas verna replika uzivo da mozes da uporedis svetlo ali mozes da skontas koliko je osvetljeno.
Na levoj strani je jedan led reflektor od 20W koji je malo prekriven sa crnom folijom za zatamljivanje.

Na desnoj strani je 50w refl isto tako naciman da baca senku na anubije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 1:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam ,odlicno izgleda, akvarijum je prva liga , napravicu i ja tako nesto, ja sam kupio bas pre pola sata led reflektor za mali biljni akvarijum, i prezadovoljan sam svetlom, najverovatnije cu da kupim reflektore i za veliki akvarijum. Nesto nisam zadovoljan neonkama :S
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam mogao da postignem taj efekat sa neonkama koji sam uspeo sa ovim reflektorim.

Bas sam hteo da osvetlim krajeve akvarijuma. Volim malo tamniji ambijent, ne volim kad je bas preterano svetlo mada ima i to svoje cari Smile

U svakom slucaju probas pa ces da vidis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update da vidite napredak. Sklopio sam stare led trake sto sam imao, i ubacio izmedju 2 neonke, boboljsao sam svetlo ,foto period 5 sati full svetlo, 2 sata samo led diode, pa 5 sati full. Ubacio sam 4 lisice, resavaju problem odlicno ,cetkom sam ocistio jedan deo pozadine, ostao mi je drugi deo, lako se uklanja. Ovaj algin ubacujem i ne vidim da nesto pomaze, ja mislim da su to plavo zelene alge tj. cijanobakterije,a one se odstranjuju koliko sam citao antibiotikom (eritromicinom), kod njih ne pomaze cesca zamena vode..Poboljsao sam i kvalitet vode. Kada sam menjao vodu u akvarijumu koristio sam obicnu cesmovacu bez ikakve pripreme, sada sam kupio Biotopol za pripremu vode, neutralise toksicne teske metale i hlor ,ima B vitamin + u sebi ima ekstrakt aloe vere koja osigurava zastitu mukoznih membrana,skrga,koze i peraja. Mogu vam reci da sam prezadovoljan, ribe su u boljem stanju i situacija sa algama se poboljsala. Ph mi je bio 8 sada je 7-7,5. Evo i slika Smile


Image

Image

Image

Image

Sve zasluge lisicama Smile

Image

Ovaj deo pozadine sam ocistio.

Image

Ovaj deo nisam ocistio.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragon71
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za akvariste. Da ne bih otvarao novu temu, cini mi se da imam isti problem kao i Tajson. Treba mi potvrda. Ili ako nije, koja je vrsta algi.


Image


Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda gresim ali mislim da je ovo cijano bakterija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragon71
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo pojasnim, pre tri meseca isao sam na put na tri nedelje i zaduzio brata da hrani ribice. E sad on je sve lepo odradio osim sto nije gasio rasvetu na akvarijumu. Ja mu sve objasnio osim toga(mislio sam da se to podrazumeva Very Happy )Kad sam se vratio poceli su problemi , staklo mi se skroz zamutilo i kamenje pozelenelo, biljke kao da pocinju da trule itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License