Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plava voda u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bahaha.. nesha kralj..
Da li si nesto bilo sta novo ubacio u aq. mng ce nam pomoci, ako se setis..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije plava nego zlatna Smile Bogami ne znam stvarno.
Jedino da te bio kugle nemaju neki sunđer u sebi koji pušta boju (moje imaju taj običan plavi akvaristički), što možeš lako da proveriš.
Da nemaš nešto u toj saksiji što bi moglo da farba vodu?
Razmisli šta si sem filtera ubacivao, dodavao, čačkao ...
Kupi lepo kesu aktivnog uglja i stavi je u taložnik da izvuče plavu boju, promeni koji put ako treba, ko zna šta je obojilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hm ...meni ipak ona čaša sa obojenom vodom više vuče na zelenkastu nijansu ... doduše ja nerazlikujem tirkiznu(plavozelena) boju rekao bih da je od podloge ali sa obzirom na podatak da je postavka stara 8 meseci...... neverujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, i meni tako deluje, ali stvarno nemam ideju od cega..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisu deca bila blizu akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista novo nisam ubacivao u skorije vreme.
Nesto malo bilja i neke puzice... i opet ponavljam, nista od hemije.

Dakle postavka stara 8 meseci, saksija je tu za lotus odavno, nekako lepse napreduje kada ga ribice ne cimaju levo desno, spoljasnji filter je star oko 2 meseca i do sada je bila normalna boja.

Nisu ni deca, nemam ih jos Smile

Razmisljao sam i ja o aktivnom uglju. Koliko dugo da ga drzim i da li treba da "dopunjujem" bakterije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok, samo stavi ugalj, on obezbojava samo tako Smile
Pa pratiš i posle mesec dana ili ranije u slučaju potrebe zamena uglja. Ako bude i dalje bojilo onda ne znam, jedno po jedno napolje, kofa proba na jedan dan, pa traži šta farba vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam resio "misteriju"... Smile

Uzeo sam jednu spirulinu i stavio je u casu vode, posle par sati kad se rastvorila (i to ne skroz) voda je vec vidno zelenkasta bila... ne onako plava ali cenim da je u akvarijumu to mesavina sa ostalim elementima koje se u vodi nalaze, ili jednostavno duze stoji u vodi ili dok prodje kroz ribice... pa je povuklo malo na plavu, ili sto rekoste tirkiznu (ni meni ne idu te zenske nijanse boje Smile ).

Posto je u poslednje vreme devojka uglavnom hranila ribice zbog mog nedostatka vremena davala im je spirulinu svakog dana uz lisnatu hranu, ja sam nekada i preskakao ili im davao neku drugu spirulinu koja mi deluje da je bolja...

Rekao bih da je to to. Stavicu ipak ugalj, ne moze da skodi Smile Hvala svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polanski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam isti "problem." Reč PROBLEM sam namerno stavio pod navodnike, jer mi plava boja u akvariju u suštini ne stvara nikakve probleme. Ribice su zdrave, biljke bujaju, a plava boja daje neki poseban izgled akvarijumu.

Međutim, zanima me uzrok i da li to predstavlja potencijalni problem. Sa sigurnošću mogu da tvrdim da spirulina nije uzrok, jer je ne dajem.

Moja teorije su:

1. Plavi Juwel sunđer posle godinu dana počeo da pušta boju (najverovatnije)
2. Neka od biljaka pušta plavu boju
3. Drvo posle 3 godine u akvarijumu, pušta plavu boju (malo verovatno)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e sada LEPO da priznas kako si uspeo da obojis vodu u plavo aaa ja ovo pokusavam 10 god greska i nikako da mi podje za rukom da voda bude priprodno plava ajde daj tajnu formulu ? Rolling Eyes pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da se ti nisi negde docepao plavog kamena ????od njega zna da bude ovakva voda ozbiljno te pitam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polanski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je plava kao morska. Stvarno to fino izgleda Smile a ne škodi ribicama.

I nemam plavi kamen Smile

Akvarijum je formiran u oktobru 2015. Dakle, ima skoro godinu ipo dana kako "živi". Verovatno je trebalo da promenim plavi filter, a ja samo izbacio aktivni ugalj posle mesec dana i samo menjam vate za mehaničku filtraciju. Plavi i zeleni filter nisam dirao, osim nekoliko naizmeničnih pranja u akvarijumskoj vodi. U pitanju je filter u akvarijumu Juwel Rekord 700.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polanski ::


Akvarijum je formiran u oktobru 2015. Dakle, ima skoro godinu ipo dana kako "živi".


Nesto ovde ne stima.. Ili nije dobar datum formiranja ili koliko je od formiranja Cool Ovo sam onako napisao, cisto da znamo realno stanje, a htedoh da pitam za sliku, okini jednu da mi to vidimo kako izgleda. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polanski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si - akvarijum je formiran u oktobru 2014.

Inače plavu boju nisam primećivao akvarijumu, ali kada menjam vodu, tada se baš vidi. Okačiću sliku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polanski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Slika je od pre nekih 20ak dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License