Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 da ne brzam pri nabavci riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa tackastim zelenim algama na staklu i to po sredini i na dnu akvarijuma , e sad da nebi ja stalno ubacivao ruke u akvarijum, hteo bi da ubacim jedno 2 do 3 algara recimo ancije koji se lepe za staklo, medjutim neki kazu nabavi puzeve, neki kazu nabavi ancije a neki kazu nabavi sijamske algare ali pazi neznam mozda diraju gupike. E sad zanima me vase misljenje imam gupike i muljase kojeg algara da nabavim za tackaste zelene alge ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako to puževi pojedu male? Nekako mi logično da je i riba koja je tek par dana stara brža od puža, bar toliko da ne može da je pojede. I da se desi da pojede mladu ribu, ne može ih pojesti 10. Ja bih pre puževe, pošto mislim da su bolji strugači algi nego ancistrusi, osim ako nemaš problem sa braon algom, nju lepo jedu. Uzmeš neke nerite, ili theodoxus danubialis, većini su se lepo pokazali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Branko, premalo si informacija dao da bi se moglo pomoci... Litraza akvarijuma? podloga? sta ima od biljaka? vrsta i jacina osvetljenja?

Ovako "na prvu" sledece informacije... ja ne znam koji to puž jede male gupike tako da puževe možeš slobodno, Nerite su najbolje protiv zelene alge ali im cena nije baš mala. Takodje nabavi malo "guppy grass" travice pošto ona "izvlači" višak hranjivih materija iz vode (a od istog tog viška alge i napreduju)

Nikakvi alagari tu nece potpuno resiti problem, ali svakako treba imati Ancistrusa i Otocinklusa u akvarijumu shodno litraži...

U svakom aqv postoji zelena alga samo je pitanje ko je i koliko "drzi pod kontrolom" , tu ulogu igra dosta faktora, jacina osvetljenja, litraza, redovnost zamene vode, količina hranjenja tj koliko hrane bude "višak" pa se raspadne, vrsta podloge...

Za početak, dok ne pružiš više info, smanji fotoperiod, proredi hranjenje na npr svaka dva dana, i ubaci makar mini CO2 bočicu
pozz
Mirko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ah i zaboravih najvazniju stavku "rad čini čoveka čovekom" Smile stara kreditna kartica, zasučeš rukave i lepo ostružeš stakla istom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
Branko, premalo si informacija dao da bi se moglo pomoci... Litraza akvarijuma? podloga? sta ima od biljaka? vrsta i jacina osvetljenja?

Ovako "na prvu" sledece informacije... ja ne znam koji to puž jede male gupike tako da puževe možeš slobodno, Nerite su najbolje protiv zelene alge ali im cena nije baš mala. Takodje nabavi malo "guppy grass" travice pošto ona "izvlači" višak hranjivih materija iz vode (a od istog tog viška alge i napreduju)

Nikakvi alagari tu nece potpuno resiti problem, ali svakako treba imati Ancistrusa i Otocinklusa u akvarijumu shodno litraži...

U svakom aqv postoji zelena alga samo je pitanje ko je i koliko "drzi pod kontrolom" , tu ulogu igra dosta faktora, jacina osvetljenja, litraza, redovnost zamene vode, količina hranjenja tj koliko hrane bude "višak" pa se raspadne, vrsta podloge...

Za početak, dok ne pružiš više info, smanji fotoperiod, proredi hranjenje na npr svaka dva dana, i ubaci makar mini CO2 bočicu
pozz
Mirko


litraza itd? pa ako budem na svako pitanje pisao koliko sta cega ispalo bi da botujem forum, napisao sam na pocetku u upoznavanje i predstavljanje pre neki dan Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crvić ::
osim ako nemaš problem sa braon algom, nju lepo jedu. Uzmeš neke nerite, ili theodoxus danubialis, većini su se lepo pokazali.

za par godina u nazad nisam imao problema sa algama, ali eto dobio sam na poklon neke biljke ja ih lepo ubacio u vodi u lavoru pa malo oprao i tek onda u akvarijum od tada eto ima nedelju dana odkako zelene tackaste po staklu a nemam nijednog algara , braon , ne daj boze da mi se jos i te pojave haha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
Ah i zaboravih najvazniju stavku "rad čini čoveka čovekom" Smile stara kreditna kartica, zasučeš rukave i lepo ostružeš stakla istom Smile


Bih ja sa kreditnom karticom, znam da je to lako ali dosadilo mi da stalno zavlacim ruke u vodi zato jurcam za necim sto je zivo pa nek radi rad u akvarijumu haha, naravno tu sam i ja da pomognem ali sto se tice alga kad vec njih nesto jede daj da ubacim
Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo anciji se ne lepe za staklo da se razumemo, ono, ubaciš ih u akvarijum i pustiš da plivau, poželjan neki panj da imaju šta da glođu i kriju se Smile
Amazonci hoće da pojedu mlađ ribe ako je slaba, ne pliva i jednostavno uspeju da nagaze na nju. Veoma su korisni da uklone sve što je višak i prevore u lako uklonjiv otpad putem filtracije ili usisavanja.
Alge jedino rešavaš pravilnim odabirom svetla, biljaka i eventualnim uklanjanjem ličnim putem, uostalom imaš o algama milion tema i sastavni su deo akvarijuma. Sve ostalo što je navedeno jede alge ali ako ti omaneš u nečemu nije tu da pegla tvoje greške.
Inače tačkasta zelena alga ima svoju lepljivu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Prvo anciji se ne lepe za staklo da se razumemo, ono, ubaciš ih u akvarijum i pustiš da plivau, poželjan neki panj da imaju šta da glođu i kriju se Smile
Amazonci hoće da pojedu mlađ ribe ako je slaba, ne pliva i jednostavno uspeju da nagaze na nju. Veoma su korisni da uklone sve što je višak i prevore u lako uklonjiv otpad putem filtracije ili usisavanja.
Alge jedino rešavaš pravilnim odabirom svetla, biljaka i eventualnim uklanjanjem ličnim putem, uostalom imaš o algama milion tema i sastavni su deo akvarijuma. Sve ostalo što je navedeno jede alge ali ako ti omaneš u nečemu nije tu da pegla tvoje greške.
Inače tačkasta zelena alga ima svoju lepljivu temu.

hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankotomic ::
Sijamski_Mrmot ::
Branko, premalo si informacija dao da bi se moglo pomoci... Litraza akvarijuma? podloga? sta ima od biljaka? vrsta i jacina osvetljenja?

Ovako "na prvu" sledece informacije... ja ne znam koji to puž jede male gupike tako da puževe možeš slobodno, Nerite su najbolje protiv zelene alge ali im cena nije baš mala. Takodje nabavi malo "guppy grass" travice pošto ona "izvlači" višak hranjivih materija iz vode (a od istog tog viška alge i napreduju)

Nikakvi alagari tu nece potpuno resiti problem, ali svakako treba imati Ancistrusa i Otocinklusa u akvarijumu shodno litraži...

U svakom aqv postoji zelena alga samo je pitanje ko je i koliko "drzi pod kontrolom" , tu ulogu igra dosta faktora, jacina osvetljenja, litraza, redovnost zamene vode, količina hranjenja tj koliko hrane bude "višak" pa se raspadne, vrsta podloge...

Za početak, dok ne pružiš više info, smanji fotoperiod, proredi hranjenje na npr svaka dva dana, i ubaci makar mini CO2 bočicu
pozz
Mirko


litraza itd? pa ako budem na svako pitanje pisao koliko sta cega ispalo bi da botujem forum, napisao sam na pocetku u upoznavanje i predstavljanje pre neki dan Wink


cek,cek,cek. izjavis da ne zelis da botujes forum i da pises na svako pitanje i onda odgovoris na svaki pojedinacni odgovor koji ti je dat. i jos ces i na moje da odgovoris Very Happy malo ne logicno ali ajde...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam coveka, mnogo je brz! Laughing
Stani na loptu i polako. Odmeri pa pisi, izbegavaj ovako pisanje post za postom, izacice prepiska na dvajs strana! Mr. Green


Poslednji izmenio jovica dana Uto Mar 10, 2015 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License