Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spadanje creva sa difuzora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec drugi put (obavezno kad nisam tu) mi se desava da crevo samo od sebe se otkaci sa difuzora za CO2 i citav prostor oko akvarijuma isprska mesavinom kvasca, secera i vode. Jel zna neko zasto se to desava i kako spreciti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 24, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dešava se zato što se zapuši difuzor, on ima funkciju filtera jednim delom jer prolazi i voda kroz njega a i DIY CO2 je dosta prljav zbog kvasca, pene, šećera itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm... Ali kad vratim crevo, sve bude normalno Confused
Znaci, to se ne desava kada CO2 dolazi iz boce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Hm... Ali kad vratim crevo, sve bude normalno Confused
Znaci, to se ne desava kada CO2 dolazi iz boce?

5 meseci koristim CO2 iz boce i desilo mi se u pocetku dva puta da mi se otkacilo crevo od difuzora ali zbog toga sto nije bilo kvalitetno i postalo je tvrdo u vodi kao da je od plastike od kada sam zameni crevo sve je ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se desava zbog slabog spoja creva sa difuzorom koji ne moze da izdrzi pritisak nastao u boci. Crevo se vremenom stvrdne i postane kruto. To moze da se resi na vise nacina, da stegnes plasticnom vezicom ili da zalepis silikonom, super lepkom ili na kraju krajeva da kupis kvaliternije crevo koje ce duze zadrzati elasticnost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je to onaj moj bivsi difuzor, i meni je par puta spadalo sa njega, dok nisam promenio crevo. Sa drugim nije spadalo ali sam ga relativno kratko koristio pre nego sto je dospeo kod tebe, pa ne znam da li je zamena bila na duze staze. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljao sam da je u pitanju loš spoj, ali to onda može da se desi bilo kad bilo kome. Koristim obično silikonsko crevo, kao za vazdušnu pumpu. Verujem da i većina ljudi koristi takva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 25, 2015 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se cinilo da je grlo na samom difuzoru za deo milimetra uze nego sto bi trebalo, pa zato spada. Kao sto ti je neko posavetovao, stavi plasticnu vezicu, ima onih bas tankih i malih, bice neprimetna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel koristio neko creva koja su bas za CO2? Cuo sam da postoje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje, ja koristim JBL-ovo, zbog toga sto mi je radni pritisak 3 bara, a udaljenost oko 1m. Platio sam 3m oko 4e, sto i nije bas neka investicija.
E sad, da li bi bolje 'drzalo' tvoj difuzor, ne verujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujem creva za kanister filter peconis Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Mar 16, 2019 11:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko co2 difuzora MarkoPenezic Ostala oprema 32 Pet Apr 01, 2016 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polozaj CO2 difuzora reventon Uradi Sam (DIY) 9 Čet Okt 30, 2014 6:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zacepnjenje difuzora reventon Uradi Sam (DIY) 6 Ned Maj 18, 2014 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duzina creva za CO2 reventon Ostala oprema 9 Čet Jan 23, 2014 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License