Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Agresivna leteća lisica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jaro87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 5
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem koji postaje sve gori. Već neko vreme jedna leteća lisica maltretira drugu. Izgleda kao da je gricka, čupa. Ispočetka sam mislio da će da padnu prinove, ali jok. Ova je toliko tuče da sam jednom (srećom na vreme) ušao u sobu i zatekao onu jadnu lisicu na patosu sobe. Iskočila nesretnica, i to kroz otprilike 1 cm prostora, jer jedino toliko nije prekriven akvarijum. Nekoliko dana sam je držao u jednoj posudi, da vidim hoće li biti dobro, kada sam se uverio da je ok, vratio sam je u aq. Dva dana su bile mirne, sada opet problem. Šta da radim? Mislim da su im uslovi za život ok, jer jedna je super, "uhranjena", lepe, normalne šare, a ova druga tanka, bleda ko krpa. Jedino, ali ne verujem da je to, što ova koja dobija batine ima jednu fleku solidne veličine po telu, zbog koje nema pravilne šare koje leteće lisice treba da imaju. Zapravo, sada se ta fleka i ne vidi jer je stalno cela bleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeso siguran da je lisica? Isto desavanje sam imao sa sijamskim algarima. Na zalost, nece je ostaviti dok slabija "ne baci kasiku".... tako je i sa mojim sijamcem bilo. Od stresa ubledeo, krio se, nije jeo, pao imunitet, navukao crevne parazite i uginuo... Sad
Ovaj drugi, evo ga kao cevap je, ogroman, juri okolo ,pojuri povremeno neku drugu ribu dok ga maticni ancistrus ne izudara kad pretera, a ovaj od besa ode u cosku i bije glavom termometar! Laughing
Kod mene je to zbog prostora garant, ubiljen akvarijum 40l, treba njima veci prostor. Sad bih ga prodao ja, trazili mi ljudi, dobijao 400 din za njega, ali ko da ga uhvati kad je ludak! Kao torpedo brz, neuhvatljiv, jedino da srusim ceo skejp, a nesto mi se to nece... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jaro87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 5
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru Jovice, mada me nisi utešio... Da, situacija je prilično slična kao kod tebe, samo što ja nemam dežurnog policajca (anci). A ovaj drugi baš kao torpedo. Leti po akvarijumu. Znači, manjak prostora? Ako sam dobro razumeo, tvoj je na kraju počeo i druge da dira?? Samo mi to fali...
Što se tiče identifikacije ribe, koristio sam u "bazi riba" spisak po abecedi i potpuno se poklapa letećom lisicom, ne mogu da se setim onog zvučnog latinskog naziva...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2015 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pricali smo po forumu da su lisice agresivne kad porastu, za sijamske algare to nije bio slucaj. Ali vidis, skucen prostor, neadekvatno drustvo, unervozi se covek! Laughing
Napadace ribe, samo dok ovom paceniku prvo vidi ledja...
Prati situaciju, pa ako se to desi, za usi pa ga udomi negde sa barbusima ili nekim drugim agresorima, ima da bude kao bubica.
Ja da mogu da uhvatim ovog mog sijamca, dao bih ga Reventonu da nahrani kukuruznog smuka sa njim (ili koja mu je vec vrsta one zmije sto je pusta u akvarijum)! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jaro87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 5
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, šteta. Ne bih voleo da se to desi, pa da moram da ga eliminišem. Lep primerak, što kažeš ko ćevap. Smile
No, ukoliko zasluži, biće na ponudi. Haha jooj, kukuruzni smuk. Ludilo. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pusti, jednog dana ce i njega da izede! smeh
Opusteno, mozda ce iskulirati kad ostane sam, ko zna....
Koliki je akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jaro87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 5
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je skromnih 40ak litara, mali unutrašnji filter, pumpa za vazduh, neke dve jadne biljke, koje posle sledeće promene vode verovatno neću više imati. Podloga je bila prvo kamenčići granulacije 5-10mm, pa mi to bilo pretanko i preko toga sam nasuo sloj peska granulacije 2-4mm. Sada je debljina podloge oko 4cm svega. Pokušao sam da pravim neka uzvišenja i udubljenja, ali koridorasi to poprave. Izgleda im se više sviđa ravno. U akvarijumu imam dve lisice i tri koridorasa (dve ženke i jedan mužjak). Nekoliko puta su lepili ikru po staklu, ali dok ja kao početnik skontam šta treba... odeeee. Poslednji put mi je i uspelo da prstima prebacim ikru u jednu posudicu (moram jer druga ženka ide za ovom i jede ikru), gde se izleglo par komada, međutim, kako sam suviše kasno stigao sa artemijom, moraću da čekam sledeći mrest da se hvalim (ako!).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

40l. to ti je to. A nije ubiljen, i imas otvoren front. Kod mene u ovoj dzungli se slabiji uspesno krije. Kod tebe to nije slucaj. POkloni nekom tog agresora, mozda se i smiri u vecem akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al'd da vas utesim - SAO u 80l, nije se smirio dok nije ubio drugog Crying or Very sad. Presao u 160l, i jedine ribe koje je posle maltretirao - altispinoze. Botie su ga "dovodile u red". Kad je uginuo, dosao drugi (Jovice ako ga izbacis, videces koliko je u stvari vredan Wink ), nikoga nije dirao (sa svojih 2 cm) sem... altispinoza. Sad je veliki i debeo, krka alge i stvarno vise nikoga ne pipa Smile. Nije samo mali prostor, nego izgleda zavisi i od njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kazem da je kao cevap, a i dalje je lud. Necu ga izbacivati, stekao je vec stanarsko pravo. Ko god dodje, divi mu se koliki je, a da je lep, jeste. Bas je lepo razvijen, i ume da pozira dok kulira na nani! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jaro87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 5
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, hvala na porukama, iskustvima i savetima. Vrlo verovatno ću pokušati da ga udomim negde. Jeste da je lep primerak, ali biće i drugih. A i mislim da ću uskoro da vadim sve iz akvarijuma i vraćam podešeno za biljke. Tada ću i predstaviti svoj rad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha, i ja cu mog tek kad budem sve cupao napolje... drugacije ne biva! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2015 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se i ja nadovežem na temu, da ne otvaram novu

Imam problem sa barbusima, za koji sam isprva pomislio da je izolovan slučaj,
U poslednjih mesec i po dana, uginulo mi je par barbusa. Nisam posebno obraćao pažnju, jer sam mislio da im je došlo vreme. Primetio sam na njima neke bele fleke, mislio sam da je od bolesti, međutim situacija sad postaje alarmantna.
Imam nekoliko primeraka kojima su repovi pokidani , a neki imaju bele fleke na telu koje mi više deluju kao modrice nego fleke od neke bolesti ili infekcije. Takođe od 5 corija ostao mi samo jedan. Pre nedelju dana sam na jednom koriju primetio belu fleku na glavi za koju sam mislio da će se povući, međutim i on je uginuo.
Sad sve više sumnjam na leteće lisice (4kom u akvarijumu od 80lit).
Koliko sam mogao da pročitam na netu, one postaju agresivne kad porastu i ako nemaju dovoljno prostora postaju prilično teritorijalne/agresivne. Kod mene u akvarijumu su babusi glavni, međutim u poslednje vreme su prilično mirni i povučeni u jednom delu akvarijuma, a zato lisice bukvalno lete po akvarijumu kao da su na raketni pogon. Napadaju se međusobno, mada ne ostavljaju na miru ni sijamske algare koji su duplo veći od njih.
Jedino rešenje mi je da ih izbacim iz akvarijuma, ali nemam gde sa njima, a glupo mi je da ih poklanjam kad su tako agresivne.


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo mi vise lici na bolest! neverujem da lisica moze
ovako da otkine pola repa!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 3 lisice u prenaseljenom akvarijumu i nijedna nije nimalo agresvina... neznam, mozda ce i moje biti, neznam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Trichogaster - agresivna ženka SavaNS Ribe 0 Uto Dec 06, 2022 5:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zenka kribenzisa agresivna Stefans Ribe 0 Sre Nov 14, 2018 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Agresivna žuta moli gotika Ribe 2 Pet Nov 04, 2016 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Serpae tetre (4 kom) i jedna leteća l... icatenej Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Apr 05, 2016 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 9 pandi koridorasa i leteca lisica joniko Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 02, 2014 7:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License