Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mladj boraca uginuce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za savet? Mrestio sam borce jedno 5 puta i uvek mi se isto desava. Umiru mi malisani! za jedno mesec ipo dana nemam vise nijednog svi postepeno uginu. Ja malisane ovako gajim. Imam akvarijum od 20L temperatura kod malisana mi je uvek 28c u njemu se nalazi kamencic de se zenka krila u toku mresta, sundjer filter, ak mi je pokriven folijom. Dno akvarijuma sam cistio svakih deset dana vema pazljivo da nebi usiso male. Vodu koju sam dodavo je cesmovaca koja je ostajala 24h i vise. Hranio sam ih zumancetom prva tri dana a posle artemijom. Parametre vode neznam jer nemam testere. Jos jebnom molim za savet nekog sto je uspesno odgajio mladj boracar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 7:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voja85 ::
...temperatura kod malisana mi je uvek 28c.... Dno akvarijuma sam cistio svakih deset dana.... Hranio sam ih zumancetom prva tri dana .... Parametre vode neznam...

Iskoristio sam tvoj citat gde se najverovatnije krije odgovor na tvoje pitanje. Nisam uzgajao borce, ali sam imao malce svih zivorotki, kao i uspesne mrestove ancistrusa i odgoj malih. Svim njima je zajednicko da vole higijenu akvarijuma na visokom nivou. U mom akvarijumu gde drzim malce ancistrusa do prodajne velicine filtracija su 2 korner filtera sa gomilom keramike i bio sundjera+ sundjer filter. I to u 37l.
Kod tebe je u 20l sundjer filter i zamena dela vode na 10 dana, plus zumance koje se leti na 30c ukvari i ako kuvano jaje ostane od dorucka do vecere van frizidera.
Ne znam za borce, da li mora tolika temperatura vode, ali zumance je u vecini slucajema glavni krivac za opadanje kvaliteta vode kod mladji koje se hrane tim.
Vidi sa kolegama sta i kako oni rade u konkretnom slucaju sto se tice zumanca, da li ih nekako drugacije hrane, ili si prosto preterao u doziranju zumanca, sto se takodje desava...
I samo da dodam, malci ancija prvih 3 dana jedu svoje zumance iz svoje zumancane kese, pa nije ni potrebno nikakvo hranjenje u startu, mozda tu gresis. Mozda im i ne treba dodatno hranjenje zumancem, vec start artemijom 3 dana posle izlegnuca, pa to da jedu od treceg dana. Procitaj malo po forumu o ishranu malaca borca.
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pet Mar 13, 2015 8:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto jest jest ali ih bas malo hranim zumancetom prva tri dana. A od treceg artrmijom. Mozda je problem temperatura sto ti kszes. Dali neko zna kolika treba da bude temperatura posle izlegana malisana odnosno kad im odvojim caleta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi pretragu, mnogo koristan deo foruma! Ima zenske, ima sve, pretraga je cudo! smeh

http://www.akvarijum.org/forum.....ight=borac

Ukucas u polje pretrage "borac" i obelezis kao deo foruma "razmnozavanje". I pretraga ti izbaci sve u vezi borca iz dela foruma "razmnozavanje". milina! Like a boss! smoker
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bi bilo da se ubaci opcija "Like" haha..

A ti borci, kad izbacis caleta, spusti malo temperaturu,
I pokusaj da im odrzavas sto cistije..
Ubaci im i puzeve..
Vidi i sam pretrazi malo, pa se nadaj najboljem,
ostalo je receno, ali i sigurno ima jos nesto da se doda..

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusacu i to danas stavljam novi par na mrest pa cu da vas obavestavam sta se desava i kakve sam sve izmene uradio!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini sto se mesam, ali probaj da kupis njima originalnu hranu za mladj boraca bar kupovna ne prlja vodu. Vidi ovo ja pocetnik a pricam Very Happy ipak zelim da kazem ja sam u zadnjih 3 godina mrestio samo zivorotke i to skoro sve ali i ne bas sve prosle kroz moj akvarijum vecinu sam davao i poklanjao ali ono sto sam radio kupovao za malce odgovarajucu hranu kupovnu.

Morao sam ovo da napisem jer sam i ja do proslog meseca imao borca 3 godine zivota a kad sam ga kupio bio je vec i star tako da je nazalost Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morao sam da se umesam opet procitao sam komentar od Maxy xD . Nemoj ubacivati puzeve , ako i zasto pa raspitaj se puzevi u tom akvarijumu gde trebaju jajasca i malci da budu nikako puzeve. Hajde necu vise kometarisati ima milion iskusnijih od mene....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevi nece pojesti malce,
Oni se ubace kad malci malo (sto bi rekli) odvrknu tj. posle nekoliko dana da bi jeli nepojedenu hranu koja pravi veliku stetu... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavrsio se mrest zenku sam odvojio. Cale popravlja gnezdo ipremesta ikru.Ako sve bude kako treba! Ubacujem puzice i temperaturu povremeno cu da spustim do nekih 27/26c i hrani cu ih sa artemija i mikro bebi hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxy xD ::
Puzevi nece pojesti malce,
Oni se ubace kad malci malo (sto bi rekli) odvrknu tj. posle nekoliko dana da bi jeli nepojedenu hranu koja pravi veliku stetu... Very Happy

A jesi li siguran u svoju tvrdnju, odnosno, da li govoriš iz iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nikad mi puz nije pojeo malca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojeg malca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nijednog haha Ako je tebi pojeo, onda reci, nema potrebe da sad vodimo raspravku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vodimo "raspravku" nego ti plasiraš netačne informacije. Puževi jedu mlađ ikrašica, pogotovo noću. Ako nisi siguran u nešto, nema potrebe da odgovaraš tek da nešto kažeš jer time možeš naneti nehotičnu štetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime hraniti mladj nebojsar Razmnožavanje 10 Uto Maj 12, 2020 7:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuće boraca Vecha Bolest 4 Pon Okt 07, 2019 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zenke boraca Voja85 Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Dec 28, 2017 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License