Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum br 2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako nabavio sam jos jedan akvarijum,drugi po redu..Dimenzije (d)48,5x(s)35x(v)35 oko 60l,staklo 8mm,ima poklopac iz dva dela...Bice formiran kad budem opremu nabavio...Jos ne znam sta bih od riba uzeo,mozda neka gupika,coriji,ancitrusi...Nekako najjednostavnije mi deluje hang on filter,mislim da je za ovu litrazu okej...Podlogu bi neki sljunak,za hard ako nadjem neku zanimljivu granu-panj,i mozda neki kamen...osvetljenje cu uraditi sa led sijalicama...Biljke isto ne znam...Saveti,predlozi dobrodosli uvek Smile

Image

Image

Image

a sijalica je ovakva

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 8:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno sam pokrenuo akvarijum posle dugooo vremena...Od opreme sam uzeo atman 302 450l/h(kupio sam ovu pumpu da ne bih uzimao vazdusnu pumpu) nisam zadovoljan kako je ubacivala vazduh pa sam kupio i atman vazdusnu pumpicu(bolje da sam uzeo odmah hang on ali greskaa)...grejac iste firme 100w,hauba u diy varijanti od vodovodne cevi,3 sijalice sa smd diodama,mislim da je to preslabo,prepravicu da ubacim bar jednu stednu od jedno 15-20w...podloga recni sljunak 5kg granulacije 1.5-2.5 i 2kg granulacije 3-4mm...Od riba sam uzeo iz malog akvarijuma 2 ancitrusa,4 korija,2 gupi muzjaka...od bilja imam samo rendzera kad finansije dozvole uzecu nekog bilja i nesto riba...ne znam sta bih konkretno drzao,svidjaju mi se micro razbole galaxy mozda neko mini jato...takodje bih boleo neki hard kamen,granu dok to ne uradim bice ovako da kazem golo...slikano je onako bez reda pa cu tako i ubacivati...ps voda je malo mutna nadam se da ce se izbistriti...vodu sam ciklirao nekih 20ak dana...

Image test izdrzljivosti Wink

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Voda se razbistrila...Osvetljenje je malo pojacano...predlog za neke biljke dobro dosao... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jan 31, 2016 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
screen shot windows

Trenutno stanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[IMG]http://i.pics.rs/t/P6vfl[/IMG]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, ne ide bas nesto sa linkovima? Very Happy Nego kako ti se slaze trihogaster sa gupikama ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kacio sam sa telefona,ali kad se klikne na link otvara sliku Smile pa koliko vidim nema problema,oni zive za sebe ne diraju bas nikog...a gupike ce da lete sve komplet ovih dana...pored komunalaca ostace razbore,svidjaju mi se barbusi uzeo bih par komada mozda...al sad nesto razmisljam imam neki akv u garazi od 130l da zamenim ovaj...tako da ne znam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja malo pre ubacio neke gupike, a imam 4 trihogastera pa ih sva 4 jure ko nenormalni, a 12 barbusa ih ne diraju nikako... Koliko imas gupika ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam 2 i oni se jure medjusobno...pa ne znam tacno ali bas puno...sa omladinom nakotilo se to sigurno 30ak komada...zato i hocu da ih dam u neku trampu jer ih ima puno...barbus mi se svidja kao riba,ima ih moj komsija non stop luduju po akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj barbuse u 60L, ce napravis neki incidenat! smeh
Bolje prepakuj taj od 130L i bice im taman! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam isturio sve gupi skoro ostalo neka sica...trenutno u akvarijumu 4 zlatna barbusa,4 razbore,bikolor i komunalci...5 korija,jedan anci(imam jos 2 odvojio sam ih da pokusam mrest) i jedan dugacki algar ne znam mu ime...i 2 trihogastera...prebacivanje uskoro...a i shvatam pricu da koliki god akvarijum imao vrlo brzo je mali... Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
free image hosting

bilje je toliko podivljalo uz co2 da je to show...kao prasuma Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License