Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povreda ili bolest ribice? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam poslednji put kupio tri hokej tetre, i kada sam ih doneo kući, primetio sam da jedna ribica nije imala jedno oko. Nju sam odmah stavio u poseban mali akvarijumčić, dok ne utvrdim o čemu se radi, tj. da vidim je li u pitanju neka bolest ili je oštećena prilikom hvatanja(možda je povređena onom mrežicom za hvatanje, a možda je povređena još od ranije).

Inače evo ribica je živa već deseti dan, ponaša se sasvim normalno, pliva normalno, jede larve komaraca, osim što ne vidi na to jedno oko, koje nema.

Dakle, u čemu je problem, da li je u pitanju bolest ili je povreda. Evo i slike:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam kupio u radnji malog torokatuma, velicine 3cm, kada sam ga doneo kuci video sam da nema levo oko i da su mu peraja sva uzasno ostecena, posle par nedelja, peraja su se povratila kao da nista nije bilo a oko se nikada nece vratiti, ne znam da li je povreda ili ne, moguce da je to bila neka bolest koja je ostetila oko kao i peraja, ili je jednostavno povreda, uglavnom, taj torokatum danas ima 10cm i ponasa se sasvim prirodno, samo sto nema jedno oko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, ne smam još da je stavim u glavni akvarijum, jer ne znam, ako je bolest, bojim se da se ostale ne razbole. Sad

A ako je bolest, npr neka bakterijska, da li može bakterija da se izleči, pa da je onda stavim u akvarijum sa ostalim ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je to povreda jel i ja sam u petshopu video jednu japanku bez oka i ja iz zezancije pitam posto ti ova japanka bez oka ona kaze 300 ja reko pa mora da bude jeftinija ribica nema oko nije kompletna Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

realno ja bih te ribe davao upola cene, jer ja prvi ne bih kupio ribu bez oka, a i ako je slucajno dobijem odmah gledam da je dam nekome...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laughing Eto, malo i akvarističkog crnog humora.
Laughing

Moguće je da neke radnje nabavljaju oštećene ribic, jer ih možda dobiju jeftinije, a prodaju ih kao i one potpuno zdrave, jer zaista, nije mi palo na pamet, kada kupujem ribice, da gledam da li ima sve delove tela.

Mislim da ću je ostaviti u karantinu, sve dok ne saznam o čemu je pouzdano reč. Jedino mi žao što je sama. Ko zna, možda naletim na još koju takvu, pa joj pravi društvo Smile To onda dođe kao neki akvarijum bolnica, ili tako nešto. Rolling Eyes

P.S. Kako da je daš nekome. Brate, ako je Ti ne želiš, zašto misliš da ikome treba? Mislim da nije u redu ako se ribica razboli da je odma se ratosilja. Ko jedan akvarista, kada sam ga video, smučio mi se. Bila jedna bolesna ribica i čim ju je primetio, rukom je dočepao i bacio u sudoperu. Kod njega više nikada neću kročiti. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svi delovi tela se mogu regenerisati sem oka. jer ona riba kojoj je celo peraje iscupano ce uginuti, a onoj kojoj je osteceno ce izrasti... tako da ako riba ima oba oka, moze da bude kao nova uz neka lecenja (ako je ostecena)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je povreda u pitanju. Ja sam svojevremeno imao jednog muzjaka zebrice bez oka ali mu to nije smetalo da bude uspesan u mrestu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh, ova ribica je noćas ispustila dušu.
Primetio sam da joj je ovo drugo, zdravo oko, počelo da bubri.
Takođe sam primetio da je imala apetit, ali da izgleda nije mogla da progura(larvu komarca) pošto joj je izgleda ova povreda(ili bolest) smetala da je proguta, pa ju je ispljuvavala.

I dalje mi ostaje nejasno da li je u pitanju bila povreda ili bolest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License