Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nova Godina-Novi pocetak-Novi akvarijum 620l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam naslov kaze, kupljen novi akvarijum od 620l, prethodni je bio 128l.

Dimenzije:

160x60x65


Rasveta:

HQI 2x150w i 2xT5 52W , duzina 150cm


Filter:

JBL CP e901 i Eheim 2075 Professionell 3


Grijac:

300w


Co2:

Oprema narucena i treba da stigne, ostaje jos samo da odlucim koliku co2 bocu. Najverovatnije od 3kg jer ona fizicki staje u ormaric od akvarijuma.


Podloga:

Dvoumim se jos uvek izmedju Fluorite i ProScape PlantSoil


Ribice:

Prebacicu iz postojeceg samo 2 Ancija, 3 Ksife, 10 neonkica, 7 koridorica.

Dokupicu jos 20 koridorica, mozda jos po jednog muzijaka i zenku Ancija, 30 neonkica i to je to za sada, dok se akvarijum ne stabilizuje sto vise.

Zbog nemogucnosti drzanja dva akvarijuma od jednom, radit cu bez cikliranja. Doduse JBL-ov filter je u funkiciji godinu dana i samo cu ga pristekati na novi akvarijum, a u EHEIM-ov cu ubaciti startne bakterije.

Evo i slika akvarijuma

Image

Od biljaka planiram "Echindorus Argentinensis, Echindorus grisebachii, Lysimachia nummularia aurea, Alternanthera reineckii Bronze, Fittonia argyroneura, Michrantemum Montecarlo, Micranthemum umbrosum"

Eventualno moze jos poneka da "upadne" Smile

Toliko za sada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 1:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo te nije bilo i porastao samo 5 puta Smile
Čestitam na novom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posao, drugo dete, menjanje stana...nije se imalo vremena Very Happy

Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda, pratim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fina litraza pravo da ti kazem Wink
Nego reci nam koje je debljine staklo, ima li nekih ojacanja?
Gde planiras da stavis rasvetu koju si pominjao, jer koliko ja vidim na aq nema bas mnogo prostora,
tj. Ako si mislio mislio da bude ovako kako je sad integrisana hauba-poklopac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

12mm staklo, ima donja duna i poprecna pojacanja, i duzna pojacanja (dupla 12mm) i 3 poprecna gornja, sve debljina 12mm.

Rasveta ce da visi sa plafona Very Happy inace poklopac je stakleni iz 3 dela koji se skida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlične dimenzije, baš me zanima kako će dalje da napreduje, koliko je težak prazan akvarijum? verujem da ima preko 100kg-a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2015 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih rekao, ja i jos jedan smo ga bas lagano nosili, moja neka procena oko 80-90kg max.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2015 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mogu Botie u gore navedenoj kombinaciji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2015 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi treblo da bude problema ni krokodila da ubaciš Smile
Nisam ih imao ali mislim da mogu komotno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigla CO2 boca od 10kg, sad cekamo jos samo co2 opremu i podlogu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danijele nemoj pod vodu stavljati Fittonia argyroneura,to nije akvarijumska biljka.Doduše ja sam imao neke druge Fitonie,ali kao sobno cveće.
Inače,ovo je takva litraža da samo mogu da zamislim kakvu ćeš uživanciju da imaš.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovamo je prodaju kao da jeste, prosli put mi je propala, al kontao sam da je zbog slabe prihrane :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije zbog toga.I u najboljim uslovima ne može da se zadrži,iako zahteva puno vlage u vazduhu.Ma lepo će ona tebi leći negde pored akvarijuma.Ja sam imao one sa crvenkastim lišćem.A po lepoti je stvarno šteta što je ne možemo ubaciti u akvarijume.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License