Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Utisavanje glave motorne glave vodene pumpe.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda neko ima slicnih problema pa mu ovo moje iskustvo moze pomoci....

Skoro sam kupio preko limunda motornu glavu za vodenu pumpu velikog protoka. Posle reci hvale od strane prodavca, istina je bila suprotna... glava je izuzetno bucna i pravila velike vibracije (ostale mane nece biti predmet spominjanja).

Osovinica je bila cela, gumice koje je drze cele al izvrnute...vracene u pravilni polozaj ali i dalje isti simptomi...

U svoj mojom muci da pokusam je utisati uspeo sam slomiti osovinicu (joj muke moje tek onda Sad )...dva problema:slomljena osovinica i bucna glava!!!!

e sad u muci sedeci i bledajuci sve delove ispred sebe sinulo mi...

RESENJE ZA BUKU I VIBRACIJU:
Pokretni deo glave : magnet sa poropelerom izazivao je vibracije i buku jer se propeler pomerao nezavisno od ostatka rotirajuceg sklopa, sto je reseno superlepkom.

RESENJE ZA OSOVINICU:
Uzeo sam meralnu sipkicu maaaalo manjeg precnika nego sto je originalna osovinica, i na nju navukao termo-buzir za el.instalaciju.

Motorna glava je sad tisa nego bilo koja vodena pumpa ili motorna glava, PROVERENO, da je ne drzim u ruci, i da se tek tek osete sitne vibracije, mislio bi da i ne radi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da je pametno sto si lepio super lepkom motornu glavu koja stoji non stop u vodi? Ja se ne bih usudio da se igram sa tim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misliš zbog super lepka? Neko je pisao da koristi super lepak u vodi i da nema problema.. Sad ne mogu da se setim, ali i ja kad sam pročitao nešto sam hteo lepkom da lepim, pa sam posle promenio plan, ne zbog lepka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Setio sam se, u AC akvarijumu mahovina na granama zalepljena super lepkom Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije problem jer nisam lepio vodenu pumpu nego samo fiksirao impeler (ili propeler kako vec ocete) za ostatak rotirajuceg dela. Slika je pozajmljena iz teme sa foruma, a konkretno mesto je crveni krug sa desne strane.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A moze i dvokomponentni lepak da se u potrebi, nemora super-lepak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super lepak u morskoj aq se bez problema koristi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shark
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast! imao isti problem, sve sredio novim gimicama ali i dalje se cula nista jako, ali mene nerviralo. Sad se u opste ne cuje ali ni malo Smile problem resen kupovinom nove za 950din. kad uzmes u obzir lepak, buzir itd... dodas jos malo i kupis novu Smile No svaka cast jos jednom na radu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shark sve to stoji, ali .....kod mene ti je primer da nova pumpa takva kosta oko 2200 dinara, a lepak i buziri su mi svakodnevnica u kuci. a i da sam morao kupovati lepak je 100 din, kutija puna buzira (oko 150 kom) je oko120 din, sipkica je uzeta sa tockica od decije polomljene igracke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shark
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nismo se razumeli, nisam mislio na pumpu vec na rotor sa propelerima

p.s. moja puma kosta 8000 Very Happy tako da mi se isplati novi rotor Smile

ali ako vec radi kao sto si napravio, drzim palceve da drzi jos dugo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta pametnih ideja ... sipkica od igracaka ( ko ih jos nema Smile ), buziri, lepak ... a moja pumpa ko sopocalo radi Smile . E vise nece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene je buka motorne glave isto mučila. Posle mnogo eksperimentisanja kupio sam kanister filter, izbušio rupu u zidu i izbacio filter u drugu sobu.
Sada se ne čuje ništa, časna reč Very Happy Razz

Pre toga je najviše pomoglo umotavanje pumpe u vatu. Pazi se samo da se ne zatvore otvori gde u pumpu ulazi voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obzirom da kazes da si slomio osovinu, znaci da je bila keramicka, sto opet znaci i da je unutrasnjost impelera keramicka, a sve to znaci da zamena metalnom i termo buzirom nije odgovarajuca na duze staze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isto ovako resio buku kod Hang on filtera, to sam i napisao u nekoj temi.
Super lepak nema nikakvog uticaja, tj kod mene nije nista stetilo.
pozz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super lepak je, nacelno, bezbedan, osim ako ne zalepite ribe... Smile
Sa druge strane, redovno vidjam da je magnet na rotoru delimicno slobodan u odnosu na telo rotora, odnosno moze da se rotira odredjeni deo kruga, ne znam koja je svrha, pretpostavljam da postoji. Ako se to posle negog vremena razglavi, mozda je i bolje zalepiti ga, nego da tandrlja. Ovo ce pokazati praksa, bilo bi zgodno da imamo povratne informacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License