Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Najljepse biljke za pozadinu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice pozadine trebaju mi neke biljke koje ce da naprave nesto kao zid, ali i ne mora biti zid, ali vazno je da su lijepe i da rastu malu vise nego biljke srednjeg i prednjeg plana....

Trenutno imam pogostemon erectus koji je bas fino poceo da raste, ali je stao, a inace lijep je dok su njegovi listici mladi, ali kada malo ostare dobiju crnu prljavu boju, bar je tako kod mene, i onda su mi ruzni...imam i aponogeton madagaskarien, mislio sam da ga posadim negdje na sredinu, ali sam na net-u primjetio da njegovi listovi budu veoma dugacki pa sam ga posadio pozadi i za sada je OK, cesto porastu novi listovi koji kada pocnu da rastu stvarno brzo narastu do pune velicine tj. za 2-3 dana, kao preko noci, ali kod mene bas i nisu dugacki kao oni sto sam vidio na net-u, ali su OK....

Neko hvali i biljku cabomba aquatica, ali mi se nekako cini da je ova biljka slicna jednoj koju sam vec imao, a koja kada pocne da raste to je ludnica, ne zna da stane, veoma brzo zauzme citav akvarijum...

Neka preporuka?

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 6:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda Rotala rotundifolia? Ona meni lepo izgleda kad se naprave zbunovi.
Ili mozda Proserpinaca palustris ili Ludwigia repens rubin.

Ne znam da li bi zeleo stvoriti kontrast po pitanju boju ili bi da akcenat dajes na sam oblik biljke. Zavisi od tvog ukusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, bilo bi dobro da imam i malo vise boja, trenutno imam nekoliko nijansi zelene i najvise mi se svidja svijetlo zelena, crvene koje sam mogao da nadjem ovdje u Banja Luci nisu mi se bas svidjele, a volio bih da imam neku crvenu...po svemu sudeci moram jedan dan da dodjem u BG pa u soping...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 28, 2015 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas firmu iz Sombora oni salju na kucnu adresu, ne znam da li smem da kazem ime, mada se reklamiraju na ovom sajtu. Laughing Imaju veliki izbor, jeftini su i stvarno imaju dobre biljke. Ja sam uzeo preko njih neke biljke iako sam u Beogradu. Od crvenih biljaka rotala rotundifolia ti je po meni najlaksa za drzanje pa najlepse izgleda. Nisam probao alternanthera reineckii ali repens opadaju dosta donji listovi i malo je zahtevnija, treba dosta svetla i prihrane. Nekako rotala rotundifolia pravi bas lep zbun. Imas i lepe Echinodorus-e koji su crveni i sareni oni mogu da isto budu lepi u zadnjem planu. Od zelenih u zadnjem planu naravno valisnerija Very Happy i meni je bio lep pogostemon octopus. Pogostemun octopus je onako svetlo zelen i upste nije zahtevan tako da uvek lepo izgleda, zao mi sto sam ga izbacio iz akvarijuma, mnogo zahvalna biljka. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 28, 2015 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Mar 28, 2015 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako se slazem sa Bojanom za Rotala rotundifolia. Evo kako je to izgledalo kod mene:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License