Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Paranoican akvarista u pokusaju / Saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smazaće to ancistrus kao jedanput jedan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 4:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da se stvorila zato sto drvo nije oljusteno, pa samim tim ni dovoljno suvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce Maxy, iako sam ga dosta cetkao, kuvao i prao izgleda da nije bilo ni to dovoljno. Uzeo sam jednog, odmah se zalepio tamo i cisti, doduse previse je mali, jedva 2cm. Trebace mu vremena ali barem ima zanimaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poceo je da ga lovi kribensis, ovaj se zgurao kod grejaca a krib ga podlo gledao i vrtio oko grejaca, na kraju je ovaj pobegao ispod kamena a krib se nagurao iza grejaca. Ugasio sam im svetlo na 2 sata, da vidim da li ce da se smire, ako ne pusticu da priroda odradi svoje, jer da lovim ancistrusa slabije, prebrz je i gura se ispod kamenja ne bih ceo akvarijum da rasturam..

Skinucu plesan rukom veceras, a ako se stvori ponovo vadim panj, ostavljam trenutno akvarijum bez panja i kupujem nesto prostije. Ionako ocekujem da jedna do dve ribe narastu do 10cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne diraj nista. Anciji rade i trecu smenu! Very Happy
Obrstice on to preko noci. Neka ga. A i ostale ribe vole da cackaju plesan sa panja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ostavicu ga tako. Mada sumnjam da ce anci da prezivi prvu noc, previse je mali. Prodavac me nije upozorio na to. Ponovo amaterizam, kao i kod pravljenja akvarijuma.

Sve u svemu poksacu da ojacam taj akvarijum 100x30x40.

4cm sirine sa 6mm debljine stakla, 98cm uz duzinu akvarijuma tako da ostane nekih 8mm od vrha na obe strane. A onda popreko na nekih 34cm od bocnih po jedna popreko preko tih uzduznih od 98cm, isto debljine 6mm tako da ce ostati samo 2mm iznad ojacanja do vrha sto je korektno.

Samo ne znam da li ove poprecne da idu do kraja akvarijuma i da se lepe silikonom samo na ove uzduzne od "H" ojacivaca ili da se skrate za recimo 1cm od stakla akvarijuma i "legnu" samo na ove od 98cm trake ? Ja mislim da je sigurnije da bude preko 98cm trake + direktno do stakla akvarijuma gde ce biti silikonom zalepljeno na oba mesta ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, polako Smile
Ako je akvarijum 100 cm onda ojačanja sečeš na dužinu od 90 cm. Taman koliko treba a ostaje u uglovima mesta za prelivnu cev, kabl ....
Porečna udariš od stakla do stakla na uzdužna, baš sam okačio opet tu sliku:
http://www.akvarijum.org/forum.....klopac.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okej, ima smisla. Ipak da ostavim po 5cm sa strane na ovim uzduznim. Jasno.

Slika vredi vise nego 1000 reci Wink

Nego sta ti je ovo crno na mestu gde se preklapaju ojacanja ? Cisto iz radoznalosti Smile

Nadam se pre vikenda da cu da oteram akvarijum kod staklorezca jer cekam na prevoz. Tamo od ponedeljka da ga uzmem i ponovo prebacujem. Taman ce biti vreme za zamenu trecine vode. Ipak moram da dodam nekih 40l sveze vode posto je veci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa silikon, akvarijum je lepljen crnim silikonom Smile
Ne vidi se, ne brini, ima crna folija oko akvarijuma pri vrhu (10 cm).
Klikni na album dole u postu, imaš frontalno sliku, ovo vidiš samo tih par minuta kad hraniš dok ne vratim leksan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha okej. Cisto sumnjam da cu ovde da dobijem prelepljeno staklo crnim silikonom ali ajde, covek iako me nije upozorio na ojacanje za ove dimenzije iskreno se nadam da zna da ga uradi. Ja znam dimenzije, nacrtacu mu pa nek radi po tome.

Ne cimam se ja oko toga, meni je bitno prvo da je ribicama okej uslov za zivot a estetiku cu lako kasnije.

Prelep akvarijum. Ja sam prvi uradio krupnim sljunkom, a ovaj sada recnim peskom, nije previse zut ali nije ni taman, bas onako kao sa plaze. Tako da kad uzmem natrag ovaj veci planiram samo pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto vratio sam se Wink Mali update, ojacao sam akvarijum. Zalepljene su uzduzno 2 trake od po 4cm sirine i 8mm stakla, sada iznad njih ima tek 2-3mm do potpunie visine akvarijuma tako da ne smetaju. Jedino sto diduruju i bocne stranice akvarijuma, naravno silikonom ne direktno. Ima sada nekih 1-2mm stomak, sto mislim da je korektno jer ipak mora malo elastike a i silikon radi svoje.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepa litraza! moze to mnogo mocno da izgleda,
samo treba da se ubilji ali polako! bitno je da
startujes kako treba posle je uzivanje!!! Smile Confused Confused Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosao sve i svasta sa izborom riba. Na kraju sam zavrsio sa ovim avarijumom i sa jos jednim od 90l.

Trenutno stanje 120l
- 7 silver dollar
- 3 Synodontis nigrita (znam situaciju sa rastom, vremenom cu srediti to)
- bikolor
- ancistrus

Trenutno stanje 90l (zivorotke)
- 4 skalara
- 2 gupike
- 2 molly
- 4 kraljevske neonke
- 2 koridorasa
- ancistrus
- nekoliko tetre

Planovi..

120l - ili 2 oskara ili 4 maticna skalara da popunim prazninu u levom delu akvarijuma po sredini

90l - brdo riba jer je akvairjum visok 50cm

Nema biljaka u 120l zbog pirana koje ih jedu za dorucak osim vestackog (planiram jos).

U 90l trenutno samo nana i mikrozorum, planiram neki amaterski landscape sa travom, visokim zadnjim biljem i plutajucim nekim zbog malaca.

Danasnji razmestaj i konacna situacija
Image

Eto snimka od danasnjih novajlija
https://www.youtube.com/watch?v=7BQNx9CGcog&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 48l saveti nikcha Početak u akvaristici 7 Uto Feb 18, 2020 7:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License