Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sve iz pocetka po cetvrti put (laki) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 29, 2015 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da zamislim kako tek izgleda uzivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 29, 2015 12:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Mar 29, 2015 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.Ja sam neko ko uvek zeli vise.
Pored Banggai kardinala(Pterapogon cauderni) u paru,ubacen je ovih dana i par clownova (Amphiprion percula),koji se po samom koloritu,a pre svega temperamentu mnogo razlikuju od Amphiprion ocellaris ili ti "laznih Percula anemonefish".
Vec su hostovali anemonu-jednini je problem sto je i suvise mala da primi oba,al ce zasigurno oni na nju uticati pozitivno te ce se poceti siriti mnogo brze no i obicno.

Image

Image

Image

Image

Image


uskoro cu cleaner wrasse-a prebaciti kod burazera koji ima 450 litara sa dosta tangova tako da ce mu biti od velike koristi ,dok kod mene nema ,ama,bas nikakvu ulogu.
Ja cu udomini za jedno par meseci hawaii tanga minijaturnih dimenzija(3-5cm) i drzati ga godinu dana,pa kad naraste menjati ga za manjeg.Vec sam se konsultovao sa svojim prodavcem koji mi je ulio poverenja da necu imati problema u koliko se budem pridrzavao tog protokola, i u koliko budem sa njim stao sa ribama sto i planiram.

Sad ostaje da se ribe priviknu na uslove,da se stabilizuje unosenje hrane koje ce se povecati(u smislu da ne dodje do velikih oscilacija parametara i skoka PO4/NO3),i da se nakon toga pristupi unosenju vecih i ozbiljnijih primeraka korala.
Kao sto sam mnogo puta rekao -ja nikud ne zurim-sve isplanirano i promisljeno radim, i ne dam da me ista iznenadi...,a pre svega imam mnogo-mnogoooooo strpljenja!!!


Poslednji put izmenio Laki dana Uto Apr 07, 2015 12:13 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"laznih anemonefish", ovo prvi put čujem, šta bi to značilo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj ::
"laznih anemonefish", ovo prvi put čujem, šta bi to značilo?


Da, i mene ovo zanima. Nisam cak ni siguran koja su tacno vrsta moji klovnovi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ima dosta razlika izmedju False Percula- Ocellaris Clownfish (Amphiprion ocellaris) i Percula Clownfish-Clown Anemonefish (Amphiprion percula).
O tome bi se mozda trebala dopuniti tema o clownovima,kako bi ljudi znali razliku.
Prvi moj par klovnova su bili ocellarisi ,sada sam se odlucio za precule.
Mrzi me da pisem o tome,prodavac kod gok kupujete ribe bi trebao ljudima koji nisu upuceni jasno da objani razliku kako ne bi dolazilo do zablude(par percula kosta npr. u AT. 50eura dok par klovnova kosta 20-25 eura).

Kucajte na google: Ocellaris vs percula anemonefish


Poslednji izmenio Laki dana Pon Mar 30, 2015 3:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji klovnovi jos uvek ne prilaze anemoni (evo puna dva meseca vec)... Ako su ovi "false" (provericu) da li je to mozda razlog?
Ako ti kvarimo temu ovim, slobodno prebaci u sekciju ribe, ili tako nesto... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno sam razlisljao o tome,da li percule instiktivno hostuju anemonu,dok ocellarisi hostuju sta stignu,iako nisam naisao,citajuci po netu, neke konkretne odgovore.
Npr. moji ocellarisi su imali u nano kocki savrsenu anemonu od 15 cm u precniku a nisu je nikad ni pogledali(puno sam u temi pisao o tome),i na kraju su se uvalili u sarcophyton-dok su percule posle pola dana najasile anemonu,iako je minijaturnih dimenzija dok je sarco najveci koral posle euphylie koji imam te je bilo logicnije da hostuju njega.
Nemoj to da gledas kao nesto pogresno-tvoji Ocellarisi -ako su ocellarisi ,a podji od pretpostavke da jesu-nisam ih zagledao jer 99,9% ljudi kod nas ima Ocellarise,su legitimni clownfish,samo sto je taj naziv vise zargonski kako bi se pravila razlika izmedju Percula i Ocellarisa-inace se ove dve vrste ukrstaju bez problema iz kojih proizilaye mnoge varijante clownova.oOba iz roda Amphiprion. ,al ih ne treba mesati kao Iste jer to nisu.

Ma, kakvo kvarenje teme,dobro ej voditi takve razgovore zarad koristi foruma i lakseg informisanja.Pokrenuo sam pricu "Sa razlogom" bas ovde,i dobro je sto ste se javili kako bi razjasnili nedoumice.
Opet,napominjem,kad kupujete ribe ili korale dobro bi bilo pre toga se informisete opsirno o svemu sto unostite u akvarijum,jer vas neki naizgled bezazlleni propusti u pasusima koje vas mrzi da iscitate mogu kostati MNOGO!!!


Poslednji put izmenio Laki dana Pon Mar 30, 2015 1:11 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A,inace doslo je do zamene teza mojim lapsusom radi se o false percula clownfish-ocellaris,ne o false anemonfish.
-Greska ispravljena.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Mar 30, 2015 2:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2015 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2015 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bez komentara


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na moju veliku radost nas deo foruma je primetno aktivan.Pored toga sto broj akvarijuma iz meseca u mesec raste,da se primetiti da nasi akvarijumi imaju sve ozbiljnije litraze ,a bogami i postavke.
Sve to me je navelo na jedan update moje teme,a i vreme je bilo.
Od novina ima nekih losih a i dobrih stvari.
Za pocetak imao sam pomor riba koje je prouzrokovao jedan zarazeni kardinal koji je bolest preneo i na klovnove tako da sam ostao na jednom vrasu koji je preziveo.Sad lagano kontaminiram akvarijum i necu nista narednih par meseci unositi od riba.
Sto se korala tice poceli smo sa nezahtevnim sps,pored toga ubaceni su i jos neki soft korali.

Sa riom 125 od burazera vodimo borbu sa diatomima tako da je vecina njegovih korala prebacena u moj akvarijum gde ce biti do daljnjeg dok se situacija ne stabilizuje.

Kad govorimo o tehnici,veoma sam se razocarao u mazaru jer mi nikako pod njom nisu rasli koirali te sam se vratio na vec provereni razor r420r u novoj verziji od 180w 15k (sa socivima 120 stepeni)koji je krajem 2014 izasao.
Ubacen ventilator jer ide toplije vreme.

evo i izgleda trenutnog akvarijuma pod novim svetlom u jednom cudnom spektru boja(malo sma se igrao kako ne bih bio dosadan):

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji put izmenio Laki dana Sub Maj 30, 2015 1:39 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta za ribe. Jedan maler, i veliki gubitak. Slike su malo mutne, ali se vidi da sps korali dobro izgledaju.


Poslednji put izmenio Laki dana Pon Maj 25, 2015 9:49 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad si Urednik onda i imas privileguju brisanja poruka. Pa cak i svojih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj ::
Steta za ribe. Jedan maler, i veliki gubitak. Slike su malo mutne, ali se vidi da sps korali dobro izgledaju.


Jednostavno se takve stvari desavaju,idemo dalje-Samo gledamo samo poztivnu stranu price Smile .
Sps se jos uvek prilagodjavaju-videcemo kojim ce tokom da se taj deo avanture odvija-u koliko sve bude ok unecu kroz koju nedelju jos koju vrstu... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hitno potrebna pomoc u vezi novog poc... bukiribice Početak u akvaristici 13 Ned Dec 11, 2016 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Medic Xenia 100 (Laki) Laki Morski Akvarijumi 153 Ned Nov 20, 2016 10:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iz pocetka... srdjan R Akvarijumi 18 Sub Feb 27, 2016 8:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka rio 125 preradjen u morski (laki) Laki Morski Akvarijumi 47 Uto Jan 06, 2015 12:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi veci akvarijum - od pocetka prip... sakis Akvarijumi 79 Čet Okt 09, 2014 1:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License