Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum 110l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mvelja85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto i samo ime kaže relativno sam "svež" u akvaristici i od skoro sam bukvalno upao u ovaj hobi. Drugar mi je doneo par ribica u kugli-akvarijumu i tako je sve počelo. Ovo je nov akvarijum pa bih voleo da čujem sugestije i komentare kako bih ga uredio jos lepše i bolje.
Dimenzije su: 70-dužina, 35-širina, 45-visina; zapremina oko 110l
Osvetljenje: 3x18W freshwater+tropical
Podloga: hranljiva podloga samo gde su biljke + šljunak granulacije 2-4mm
Prihrana: Easycarbo i Profito
Pumpe: Boyu (manja sa raspršivačem vazduha) 200l/h i Atman At-f304 800l/h
Flora: Anubia nana, Cryptocoryne wendtii, Sagittaria subulata i brzorastuca mislim da je Rotala rotundifolia;
Fauna: gupi, crni i žuti moli, 5 kom Corydoras paleatus + 2 kom Corydoras panda, 8 kom ancistrusa, 9 kom melanotenia boesemani rainbow,
4 kom botia macracantha;
Početak

Image

Cikliranje

Image

Travica

Image

A ovako izgleda sad posle ubacivanja svih biljaka i riba

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 12:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan početak. Neki će sad reći, evo ga opet ovaj, ali meni ovde nedostaje neki panj. Šta da radim kada volim kada iz ovako lepog zelenila viri poneka krivudava grana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

btw, mislim da bi za tih 110 litara trebalo da imaš kvalitetniju filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličnee ANUBIE , šteta bi bilo da ne staviš jedan panj na sredinu okolo malo kamenica i na kamenice i grane tog panja staviš ove mnogobrojne anubie ima da bude VRH akvairjum.
Sretno Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da uvek moze nesto da se doradi, s obizrom da si pocetnik mislim da bolje ne bi moglo Bravo , kako se bude razvijalo tvoje znanje o akvaristici tako ce i tvoj akvarijum, samo nastavi ovako, ne smanjuj tempo. Sa iscekivanjem cu pratiti sta ce se novo desiti, i kuda ce se ova razvijati. Ozbiljan pocetak, samo cepaj! cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i veliki + za uredjenje bas po mom ukusu, bilja ima dosta a opet i prostor da se ribe ispruze je solidan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Odličan početak. Neki će sad reći, evo ga opet ovaj, ali meni ovde nedostaje neki panj. Šta da radim kada volim kada iz ovako lepog zelenila viri poneka krivudava grana.

Cik ko sme, kad mu stvarno fali panj, da pokaci ove silne anubije i da nakrivi kapu.... Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mvelja85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo da se zahvalim svima na komentarima i savetima. Pitanje za Horusa, na kakvu je filtraciju mislio? Po uputstvu je filter atman od 800l/h za akvarijume do 200, a ja imam i dodatni od još 200l/h. Prvo sam posmislio da je i previše jak pošto jako izbacuje vodu, a nema mogućnost podešavanja. Ne znam da li si mislio na neki spoljašnji sa aktivnim ugljem, kuglicama, vatom i sl.
Čim uhvatim vremena vraćam panj koji sam imao na početku, a izvadio sam ga da ne bi bilo pretrpano. Laughing Baš ću probati da se poigram malo i aranžiram kako treba. Imam u planu da ubacim i neke crvenkaste biljke u srednji plan kao fokusnu tacku koje bi davale malo kontrasta.
Čim se poigram kačim sličice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam komentarisao filtraciju, nisam mislio na protok nego na kvalitet filtracije. U potopnim filterima imaš samo sunđer. Bilo bi bolje da u filteru imaš i materijal za biološku filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mvelja85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako to sad otprilike izgleda sa ubacenim panjem i vallisneriama...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni je startna postava izgledala lepše nego sad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mvelja85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misliš zbog prenatrpanosti? Laughing Ja lično više volim puno biljaka tzv. džungle u akvarijumima tako da sam možda preterao malo. Rolling Eyes Valisneriu sam uzeo da pravi hladovinu anubiama i jer fino izgleda dok se talasa na vodenom strujanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konkretno mi se ne sviđa ova valisnerija levo, mislim da joj je mesto iza filtera u uglu...
I mislim da bi mnogo lepše bilo da su anubija vezane za neki panj... Moje mišljenje. Inače sjajan početak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno odrađen posao .
Anubie perfektne , ribice još ljepše .
Super drug Bravo Bravo Bravo
Sad ostavi nek stoji i nek se to sve lijepo stabilizuje , uhvate biljke korjenjem za podlogu i sve to .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sre Apr 15, 2015 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mirce je lepo rekao, ostavi da se sve stabilizuje biljke ojacaju puste korenje kasnije je najmanji problem presadjivati levo desno. samo guraj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License