Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna bela voda u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
OskarIjaguar
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2015
Poruke: 30
Lokacija: Bele Vode

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i svaki pocetnik napravio sam veliku gresku(to tek sad vidim), nisam dovoljno ciklirao akvarijum predpostavljam, voda se veoma brzo muti i postaje belicasta, plasim se da nije neki bakterijski bum i da ne naskodi ribama. Akvarijum je od 200 l u njemu je 2 oskara(jedan 20 cm, drugi 17cm) dva jaguara, dva alegara i dva Cleithracara maronii. Sta da radim? da li ce to naskoditi ribama, da li da nadjem nekog kome ih mogu dati da ih pricuva neko vreme dok mi se akvarijum ciklira. inace sve je bilo u redu voda je bila bistra dok su samo alegari bili u akv.

http://www.dodaj.rs/?3F/Od/4bfLeqSL/111.jpg
http://www.dodaj.rs/?c/ez/1fkz.....182710.jpg
http://www.dodaj.rs/?S/MM/1g7n.....013458.jpg

Na trecoj slici se vidi kakva je voda najbolje, molim za savet!
inace od preparata sam stavio easy life filter medium i easy start. Da li mogu staviti jos nesto sto ce pomoci, da li ova belicasta zamucena voda moze naskoditi ribama? One se zasad normalno ponasaju.


Poslednji put izmenio nesa69 dana Ned Apr 05, 2015 1:02 am, izmenio ukupno 5 puta

Razlog izmene nesa69: Pročitaj pravilnik, pazi na naslov i ne piši post za postom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je star koliko?
Filter je?
Kad je sipan FFM?
Koliki je akvarijum po dimenzijama?
3D pozadina ulazi ili ne u tih 200 litara?
Pesak opran?
Mogu ovako do sutra ... bitno da se digla panika.

Mala je to tegla za te ribetine, nemam sad snage da gledam ali nisam siguran da nešto tu neće da se pobije.
Potraži pojam infuzorija i ako nije to onda nije odgovarajuća filtracija.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Apr 05, 2015 1:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
OskarIjaguar
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2015
Poruke: 30
Lokacija: Bele Vode

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je nov, sklopljen je pre 20tak dana, filter je prelivni spoljni(keramika sundjeri vata sve novo) pre nedelju dana je sipan ffm toliko sam i cekao pre nego da ubacim ribe. Akv je 100x45x45 plus filter. pesak je kupljen u pet centru i nije opran, (mislio sam da je pesak koji se kupuje cist) voda je bila bistra do 6 dana tj juce. 2 dan sam ubacio algare i sinoc oskare,jaguare...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak može da bude čist ali je obično prljav i pere se pre ubacivanja u akvarijum (topla-hladna voda sistem nekoliko ispiranja). Uglavnom sve što se ubacuje u akvarijum se pere.
Može da bude infuzorija, lepo uzmeš neko ćebe ili deblji prekrivač, aeraciju na maksimum ako je imaš (deluje da ima), prekriješ akvarijum da ne ulazi nikakvo svetlo i ne pališ svetlo i ne hraniš ribe dva-tri dana. Ni ne viriš u akvarijum.
Možda se samo uskovitlala prljava podloga. Onda lepo menjaj i vodu i vatu na tri dana. Pa kad se izbistri.
Neće ništa da im bude, polako i proveri to za oskare i jaguare, južna i centralna amerika, mislim da če tu neko da nastrada i to gadno.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Apr 05, 2015 1:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
OskarIjaguar
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2015
Poruke: 30
Lokacija: Bele Vode

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamracio sam akvarijum sinoc, prekrio ga prvo crnim najlonom pa cebetom pojacao aeraciju. do malo cas nista nisam gledao ni gvirnuo, vise nisam mogao da izdrzim provirio, ribe mirne spavaju a voda kao staklo cista i providna Laughing Razz yeah
Pade mi kamen sa srca, hvala i izvinite sto panicih sinoc.
E sad me interesuje sta dalje da radim, da li da ostavim ovako zamraceno jos i kad da zamenim vodu, dal veceras bar deo vode 30-tak %?
Da li postoji mogucnost da se to opet desi i sta treba da preduzmem da se vise ne desava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License