Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Guppy pond. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uveliko se pripremam za ljetnu sezonu.
Kako sam već najavio u prošloj godini , da ću ove godine da se i ja oprobam u jednom Pondu sa gupikama , tako ću i uraditi.
Navodno bih uzeo jednu zidarsku kadicu (crnu) od 25-30l i nju bih stavio na balkon , koji je od oko 14h pa do zalaska sunca osunčan , ali problem mi to pravi jer u ljetnim danima će da bude prevruće tuu ... (ako ima ko kakvo rješenje , govorite)
Dakle, zidarsa kadica , napunjena vodom do vrha , u nju bih stavio nekog akvarijumskog bilja , naročito Rogolista , vodenog kupusa i lemne .Čak štaviše , ubacio bih i onaj Rogoz jedan , posadio bih ga u saksiju sa pijeskom i ubacio.
Dakle bilo bi dosta rogolista , kupusa , bilo bi lijepo to za gupike
Od ribica , kao što sam naveo , ubacio bih gupike ,oko 20-30 gupika odraslih.

Ako imate kakav savjet u vezi ovoga svega, recite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 10:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par saveta ,



20 litara ili 30 litara nije pond vec tegla na terasi ,

30 gupika u 25 litara na terasi ne shvatam sta je poenta ,

povecaj litrazuu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ondaa , da stavim pond od 60l ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60l je zapremina omanjeg akvarijuma Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je pond xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

mozes ovako nesto da uradis jednostavno a ipak lepo i vece
prva slika je sa neta a evo kako je kod mene ispalo

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*Danijel-CH
Pond je kao neka veća posudaa (najmanje 30l) u koju naspemo vode , posadimo kakve biljke , smjestimo je napolje i stavimo gupikeee Very Happy

*itan
Jako lijepo to sve izgleda , ali ja nemam mjesta napolju za toga , nažalost.
Jedino mjesto koje sam uspio naći je ovo na balkonu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eng. pond = bazen, bara, ribnjak, jezerce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirch sam smisao je da to radis sa sto vecom litrazom ,mislim sto bih se cimao da cuvam ribice na balkonu i da u isto vreme ih stavim u 60 litara ,to je velicina mojih akv za tek izlegle zivorotke ,prosto nevidim sta bih dobio kada bih ga izbacio napolje ,mislim da minimum trebas uzeti kacu od 200 litara ali dobro ,realno morao bi malo da objasnis sta zelis da postignes ,,,estetika ,kolicina ,eksperiment sa kojim ciljem itd ,,,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si na ovako nešto mislio Mirche:
http://www.akvarijum.org/forum.....16708.html
Odmah posle akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*corvus
Cilj mi je experimentirati , kakve će gupike da budu ta razliku od ovih u akvarijumu standardnee xd.

*nesa69
Upraaavo sam na too mislioo upravvo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ces biti zadovoljan experimentom Wink
Ako si u mogucnosti daj im sto vise litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavio sam, isti problem kad si u zgradi.
Eno 'vatam prilike kad nema nikog i kontejnerišem pola terase Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*Bojan
Trudiću se ... ili ću staviti kadicu od 30l sa manjih brojem ribica , ili ću staviti u 60l veći broj (ne veći od 20kom) i to je to.
Želim da povećam populaciju gupika kod mene a i kvalitet , kako boju tako i zdravlje .

*nesa69
Ja da imam prostora , napravio bih jezerce napolju , ali nažalost nemam.
Možda stavim i 2 kadice na terasuu Very Happy hmmm razimislt ću..

Koje ribice mogu još staviti kao neke čistačee , mogu li koriji ili anciji ???
Čime da ih hranim i koliko često kad buduu tu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 6:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...a meni plac 50 ari! ojha Laughing smeh
Ali je muka da se to sve pokosi! Da se napravi pond, imalo bi gupika i za meze uz rakijicu! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License