Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Guppy pond. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 7:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Mirche01

Ja sam koridorce izbacivao napolje. Nisu bili zajedno sa gupikama vec sam ih stavio posebno jer su bili jako mali pa nisam hteo da ih pojedu. Stavio sam ij u malo plasticno burence u kom je voda bila zelena. Odokativno recimo da je imalo 50-tak litara i nije bilo bas neko za tu nemanu zbog dimenzija jer nisu bas imali previse prostora za plivanje. Ubacio ih i nikad ih vise nisam video posto se nije moglo videti kroz vodu. Kad je malo zahladilo odlucio sam da ih izvadim napolje. Tad sam ih prvi put video i uplasio se koliki su. Neverovatno je koliko su porasli za taj period (mislim da je bilo 2-3 meseca). Imao sam stariju generaciju u akvarijumu (mrest pre njih) koje sam hranio kvalitetnom hranom ali razlika u veliccini izmedju njih je bila nebo i zemlja sto bi sse reklo u korist ovih sto su bili napolju a njih nisam hranio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 7:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*jovica
Imam i ja al nije blzu mene .
Što bih na neeku livadu kopao , kad svaka budala može da mi ubaci šta u vodu i potruje ribice.

*Bojan
Da , pričali su mi mnogi akvaristi ta iskustva vanjskog gajenja pod buradimo i to sve.
Kažu da su rezultatii očigledi .
Bolji budu ovi napolju.
Probaću da ubacim i kojeg korija s gupikama , imam neke po 2-3cm .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako nešto planiram :

https://c2.staticflickr.com/8/7238/7305080176_6c6e1f08d4_b.jpg


Poslednji izmenio Mirche01 dana Pon Apr 06, 2015 9:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2015 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno sam odlučio.

Pond od 90L , eno ga već na terasi , danas ga punim vodom do pola , da mogu ubacit barske biljke nek se razvijaju maloo u njemu .
Dakle , od biljaka , Alisma Plantago Aquatica , onda Rogolist , možda Valisnerije , ako budem imao viška , onda guppy grassa.
Ribicee 20-tak gupika i možda koji koridoras.

Uskoro ću da to sve prezentujem uz slike , kao i moje akvarijume koje nisam odavno uslikao , jer je bilo scenaa VELIKIH kod velikog akvarijuma.

Slike uskoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj pond trebaju mi biljke bas kao sto je mircge okacio link i onda gupike mogu unutra samo da jos malo otopli Very Happy
Image Smile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Mirche01 kako si rešio filtraciju za taj pond od 90l?
Ja sam rešio da pazarim isto jedan pond i od bilja bih stavio samo 2-3 Pistia stratiotes i jedan lotos, eventualno malo gupi trave da se kriju malci i to je to... Ali mi za filtraciju pada na pamet jedino neki korner filter ili da zbudzim neki mali kanister?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vjeruj da neću ništa od opreme stavljat u njega.
Jer štooo više mi ugađamo ribicama , to je gore.
Ovako samo nek je na početku čista voda , ne treba sadd sve i svašta ubacivat , al ne treba previše gledat na to.
Mijenjat ću 10-15l vode na sedmicu i to je to .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Ja sam pazario isto pond od 80l, pošto planiram i kozice stavio sam i podlogu i mahovinu ću da ubacim tj vežem za neko kamenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi živorotkee samo .
Al ako imaš kozica na višak , stavi 5 kom šta fali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vusa

jedno moje zapazanje vezano za kozice... posto imam krupniji sljunak kao podlogu 0.5-1.5 sve novorodjene kozice se kriju u podlozi... Imam i neke mahovine ali jako retko ih vidjam u njoj.
Mozda da napravis i jedan deo sa kamecicima i tako das vise sanse kozicama...

Ko zna, mozda i pomogne... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2015 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je pravo vrijeme da ubacim gupike , od kojeg mjeseca i datuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vreme je prevrtljivo tako da ne postoji tacan datum. Najbolje je da meris temperaturu vode i pratis vremensku prognozu Wink
Jos se malo strpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam , ja mislim da je najbolje polovinom junaa ... tad je baš vrijeme ono odgovarajuće za njih.
Ja sam već isključio grijače kod akvarijumaa , tako da višee se voda ne grije vještačkim putemm hahaha , nije ni hladna bome .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License